fbpx
Velká cena Ostravy 2022

Poslední dubnový víkend byl opět ve znamení plaveckých závodů. V Ostravě se uskutečnilo druhé kolo Českého poháru ARENA Cup, kde měl náš klub své zastoupení. Oproti minulosti byla výprava Komety početně menší, ale to se dalo čekat vzhledem k absenci všech juniorů z nedávnému juniorského MČR. Na mezinárodní 👉Velké ceně Ostravy👈 se představilo patnáct Komeťáků 🐧🐧🐧. Po dvouleté přestávce byla v ostravské padesátce k vidění kvalitní konkurence nejen z pohledu nejlepších českých plavců, ale také množství zahraničních reprezentantů z Chorvatska, Maďarska, Gruzie, Slovenska, Ázerbájdžánu, Švédska, Rumunska a Polska.
Medailově se tradičně dařilo našim tradičním oporám:
Matěj Zábojník zvítězil 🥇 na 200 metrů prsa a dvakrát překonal rekord závodů, Filip Chrápavý si vyplaval bronz na 100 metrů prsa 🥉 David Ludvík získal na znakové stovce bronz 🥉 a na dvojnásobné trati stříbro 🥈. Marika Surová na znakové stovce dohmátla na stříbrné pozici 🥈. Alena Benešová zvítězila dokonce dvakrát 🥇🥇na 200 a 400 metrů volným způsobem a na 800 metrů získala stříbro🥈.
Mezi finalisty jsme měli ještě zastoupení díky Dominiku Špačkovi, Terce Juřicové a Leoně Procházkové.
Gratulujeme všem za předvedené výkony. 👏👏👏
VC Pardubic 2022 – ČP

Na konci minulého týdne proběhlo 1. kolo Arena cupu – VC Pardubic 2022 (1.-3. dubna 2022).👍
V pardubické padesátce se sešlo tradičně nabité startovní pole včetně naší výpravy, která čítala 38 “Komeťáků”. 🐧🐧
Závod byl první šancí pro plnění limitů pro červnové MS a Univerziádu, ale také pro srpnové ME.
Nejzářivější hvězdou nejen naší výpravy, ale celé VC Pardubic byl 👉Matěj Zábojník👈, který ovládl všechny prsové disciplíny. Vytvořil dva ‼české rekordy‼ na 100 a 200 metrů prsa – 1:00,89 a 2:11,25. Výkonem na 200 metrů prsa pokořil nejen limity na ME a Univerziádu, ale také si vyplaval nejhodnotnější výkon VC Pardubic. 👏👏👏
Dokonce čtyři vítězství si z východu Čech veze Alena Benešová, která dominovala v kraulových disciplínách – 200, 400, 800 a 1500 metrů. 👍👍👍
Na stupních vítězů se prosadili i další Komeťáci – ve slovenských barvách plavající Sabina Kupčová zlatá🥇na 200m polohový závod a stříbrná🥈na 200m kraulem, David Ludvík vítězství 🥇na 200m znak. Lucka Zubalíková stříbro 🥈400m kraul. Filip Chrápavý stříbro 🥈100m prsa
Marika Surová stříbro🥈 100m znak a bronz🥉 50 m znak.
Celkem naše výprava získala 14 cenných kovů. 🎖🎖🎖
Samozřejmě velké množství našich plavců bylo k vidění ve finále A nebo ve finále B, kde velká část z nich překonala své osobní rekordy 🏊‍♀️.
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a kvalitní výkony.
Děkujeme za fotky @vasek.siroky a další super fotky najdete u Monča Hasilová a Terka Juřicová📸.
Mistrovství ČR družstev 2022 – I. a II. liga

Finále Mistrovství České republiky družstev 2022, které se uskutečnilo 19. – 20. března v Českých Budějovicích dopadl pro náš plavecký klub velmi dobře. Na stupních vítězů se jsme měli oba A-týmy!
Ženskému týmu se v I. lize dařilo od prvního okamžiku a kvalitními výkony udržovalo medailové pozice. Kvalitními výkony s přehledem ženy Komety vybojovaly znovu úžasné 3. místo za silnými týmy vítězné Ostravy a druhé Plzně🥉💙.
Muži A-týmu sice nastupovali jako obhájci, ale letos byla konkurence velmi silná a vyrovnaná. I přesto, že se někdy nedařilo podle představ, dokázal mužský A-tým Komety podat bojovný výkon. Podobně jako ženy tak i muži vyplavali  za vítěznými Pardubicemi a stříbrnou Plzni. 🥉💙
Výbornými výkony se prezentoval mužský B-tým, který ve finále 2. ligy obsadili nepopulární bramborovou medaili. 💙

” Soutěž družstev je specifická a je příjemným zpestřením před hlavní částí sezóny. Konkurence byla letos velmi silná! Děkuji všem za předvedené výkony a gratuluji našim plavcům za bojovný přístup v dresu Komety i za medailové umístění v 1. lize.” vzkazuje trenér a předseda klubu Jiří Vlček.

Více fotek >>> ZDE
Zimní MČR juniorů a dospělých 2021

Včera 16. prosince 2021 odstartovalo Zimní Mistrovství ČR v krátkém bazénu, které se po vrátilo po dvou letech, kdy bylo minule zrušeno kvůli Covidové situaci. V plzeňském bazénu se představí během čtyřdenního klání 35 plavců Komety Brno. Hned první den byla v akci většina z nich a vedlo se jim dobře, ať už z pohledu výkonů, tak i z medailového pohledu. Kromě medailí na naše plavce zbyly i bramborové medaile, ale potěšujícím faktem je, že jsme měli mnoho finálových umístnění nebo výkonů do TOP 10.
Na stupních vítězů jsme mohli vidět první den: Marek Osina (🥇zlato 200 polohový závod open), Lucie Zubalíková (🥈stříbro 1500 kraul open), Radim Švarc (🥈stříbro 50 kraul open), Markijan Klok (🥈stříbro 50 kraul starší junioři), kvarteto Hána, Klok, Máša, Uhlík (🥉bronz 4×50 polohový závod junioři), kvarteto Čihák, Špaček, Švarc, Peciar (🥈stříbro 4×50 polohový závod open)
Svým druhým dnem Zimní Mistrovství ČR dospělých a juniorů v krátkém bazénu v Plzni. V tamním bazénu se představí během čtyřdenního klání celkem 35 plavců Komety Brno. Podobně jako první den byla v akci během druhého dne většina z našich plavců a vedlo se jim opět dobře, ať už z pohledu výkonů, tak i z medailového pohledu. Kromě medailí na naše plavce zbyly i bramborové medaile, ale potěšujícím faktem je, že jsme znovu měli mnoho finálových umístnění nebo výkonů do TOP 10.
Na stupních vítězů druhého dne jsme mohli vidět: Marek Osina (🥇zlato 100 znak open), Alena Benešová (🥈stříbro 400 kraul open),Karel Hána (🥉bronz 100 kraul starší junioři,) Matěj Máša (🥉bronz 100 motýlek starší junioři), kvarteto Hána, Uhlík, Máša, Klok (🥈střibro 4×50 kraul junioři), Kvarteto Surová, Obermannová, Marciánová, Benešová (🥈stříbro 4×50 kraul open) a kvarteto Peciar, Čihák, Klok, Švarc, Peciar (🥈stříbro 4×50 kraul open)
I v sobotu pokračovalo svým třetím dnem Zimní Mistrovství ČR dospělých a juniorů v krátkém bazénu v Plzni. V tamním bazénu se představí během čtyřdenního klání celkem 35 plavců Komety Brno. Podobně jako během dvou úvodních dnů byla v akci většina z našich plavců a vedlo se jim opět dobře, ať už z pohledu výkonů, tak i z medailového pohledu. Kromě medailí na naše plavce zbyly i bramborové medaile, ale znovu jsme měli mnoho finálových umístnění nebo výkonů do TOP 10.
Na stupních vítězů druhého dne jsme mohli vidět: Alena Benešová (🥇zlato 200 motýlek open), Radim Švarc (🥇zlato 50 motýlek open), Markijan Klok (🥉bronz 50 motýlek starší junioři), Tomáš Peciar (🥈stříbro 100 kraul open) a kvarteto Osina, Špaček, Surová, Benešová (🥇 zlato 4×50 polohový závod mix open)
V neděli skončilo svým čtvrtým dnem Zimní Mistrovství ČR dospělých a juniorů v krátkém bazénu v Plzni. V tamním bazénu se představila během čtyřdenního klání celkem 32 plavců Komety Brno. Opět byla v akci většina z našich plavců a vedlo se jim opět dobře, ať už z pohledu výkonů, tak i z medailového pohledu. Kromě medailí na naše plavce zbyly i bramborové medaile, ale znovu jsme měli mnoho finálových umístnění nebo výkonů do TOP 10.
Na stupních vítězů posledního čtvrtého dne jsme mohli vidět: Marek Osina (2x 🥇🥇zlato 50 znak open, 400 polohový závod open), Alena Benešová (🥉bronz 100 motýlek open, 🥈 stříbro 400 polohový závod open, 🥉bronz 200 kraul open), Marika Surová (🥈stříbro 100 polohový závod open), kvarteto juniorů (🥈stříbro 4×50 kraul mix junioři) a kvarteto Švarc, Peciar, Surová, Benešová (🥈stříbro 4×50 kraul mix open).
Náš klub Kometa Brno získal během Zimního Mistrovství ČR dospělých a juniorů v krátkém bazénu v Plzni celkem 26 cenných kovů (7x🥇zlato, 13x 🥈stříbro, 6x🥉 bronz).
Gratulujeme všem za předvedené výkony za reprezentaci klubu.
Zábojník uspěl na MS v krátkém bazénu

První den Mistrovství světa v krátkém bazénu nastoupil Matěj Zábojník ke svému prvnímu startu na MS. Na 100 metrů prsa dokázal opět vylepšit svůj český rekord z listopadového ME. Jeho ranní výkon měl hodnotu 57,71 a zaručil Matějovi trošku nečekaný postup do semifinále, kde při semifinálové premiéře zvládl opět vylepšit české maximum na 57,59 a vyplaval si krásné 12. místo. 👍👍 K postupu do finále chybělo pouze velice málo.

Třetí den Mistrovství světa v krátkém bazénu nastoupil Matěj Zábojník ke své parádní disciplíně 200 metrů prsa, kde sice dokázal vylepšit svůj český rekord z listopadového ME (2:04,67), ale i tak zaplaval skvělý výkon 2:04,88. Jen 5 setinek chybělo k postupu z ranních rozplaveb do dnešního finále MS. Matěj na 200 metrů prsa končí na prvním nepostupovém 9. místě. Obrovská gratulace Matějovi

Pátý den Mistrovství světa v krátkém bazénu nastoupil Matěj Zábojník k disciplíně 50 metrů prsa, kde zaplaval výkon 27,41, což mu stačilo na 28. místo v ranních rozplavbách. K postupu do semifinále bylo třeba plavat čas pod hranici českého rekordu – 26,81.

Video ze závodů na 100 a 200 metrů prsa v podání Matěje Zábojníka naleznete na našich sociálních sítích Instagram nebo Facebook