Vodní pólo

Počátky vodního póla v Brně lze datovat do r.  1919, kdy byl v Brně založen ČVK – Český veslařský klub. Pólo v něm žilo v symbióze se závodním plaváním jako jistý druh třešničky na dortu – ze začátku velmi skromně. První zápasový mítink byl uspořádán v r. 1922.

 

ČVK v r. 1927 nahradil vysokoškolský plavecký klub VŠ Brno, který byl propagátorem této hry. Návazně vznikaly kluby KVS Brno, český ČPK Brno, německý  SV Aegier a židovský Bar Kochba. Bylo téměř pravidlem, že plavci těchto klubů  byli zároveň hráči vodního póla.

 

Hlavním stánkem brněnského plavání a póla se staly rekonstruované lázně Zábrdovice, dílo B. Fuchse, dnes pod památkovou ochranou.

 

Dnešní klub Kometa Brno vodní pólo má hlavní stánek Městský plavecký stadion Lužánky na ulici Sportovní 486/4, Brno, kde trénují muži a dorostenci a hrají všechny kategorie včetně mladších a starších žáků.

Mladší a starší žáci, přípravka mají svoje tréninky v Aquaparku  Kohoutovice na ulici Chalabalova 946/2a, kde je hlavní náborové centrum pro děvčata i chlapce.

 

V sezóně 2012/2013 jsme dokázali obsadit všechny mužské věkové kategorie v soutěžích vodního póla v České republice.

 

Usilovná a poctivá práce našich hráčů a trenérů jejímž výsledkem jsou reprezentanti ČR jak v mužské kategorii, kde nás úspěšně reprezentují Bc. Petr Holeš a Roman Snášil, a dále dorostenečtí reprezentanti Michal Bohm a Michal Hrnčíř.

 

Vodní pólo je sport vhodný  pro chlapce i děvčata. tréninky nejsou nudným stereotypem – jde o všestrannou obratnost ve vodním prostředí.  Sport ve vodě:  – umožńuje u mládeže vysokou zátěž dýchacího ústrojí a cévního systému bez škodlivého zatížení kostry a kloubů.

 

Klub Kometa Brno vodní pólo děkuje svým sponzorům, městu Brno za podporu krásného a zdravého sportu.

Summer Cup 2019

1.6.2019 - Summer Cup 2019 V sobotu 1.6.2019 se náš oddíl vydal na soutěž Summer Cup v Olomouci. Soutěžilo se v několika věkových kategoriích, kde jsme měly své zastoupení. Svoji premiéru si zaplavaly naše žákyně, v párové sestavě Nela Čarvašová s Evou Kubíčkovou a...

Velká cena Slovenska 2019

Celkem dvanáct plavců Komety Brno se zúčastnilo tradičního mezinárodního závodu Velká cena Slovenska. Letos se konal již 57. ročník a to v termínu od 1. do 3. března 2019. Do hlavního města Slovenska Bratislavy se sjelo celkem 458 plavců z 52 plaveckých oddílů. Na...

Slovakia Synchro 2018

17.11.2018 - 18.11.2018 - Slovakia Synchro 2018 Třetí listopadový víkend se družstvo starších žákyní zúčastnilo soutěže Slovakia Synchro v Šamoríně. V sobotu byla na programu soutěž figur, ve kterých se nejlépe umístila Diana Čípová na 7.místě ze 73 závodnic. Další...

Premiéra žactva na Vysočina Cupu 2018

Premiéra žactva na Vysočina Cupu 2018 V sobotu 17.2. 2018 se 23 plavců z Komety Brno zúčastnilo závodů ve Žďáru nad Sázavou. Na Vysočina Cup jsme jeli s žactvem poprvé plni očekávání. Hned po ránu nás zastihly dopravní problémy, kvůli kterým jsme se nezúčastnili...

jarní příměstský tábor brno