fbpx

Kondiční plavání

Plavání pro šikovné děti

Má vaše dítě rádo plavání, ale z nějakého důvodu nechce závodit, bojí se nebo ho to prostě nebaví? I přesto chce ale trénovat a zdokonalovat se? V tom připadě je kondiční plavání pro vaše dítě to pravé!

U nás si může zdokonalit svou plaveckou techniku, poznat nové kamarády a zároveň se skvěle bavit. O vše se postará trenér s přátelským přístupem, který má na každou hodinu připravený pestrý trénink prostřídaný s různými formami her, to pomůže vašemu dítěti ke zlepšení kondice a zároveň mu ukáže, že plavání může být i zábava. Děti jsou rozděleny podle věku a svých schopností do jednotlivých skupin. Trénink ve skupině podpoří soutěživost dětí a začlenění do kolektivu vrstevníků, naopak je také možný individuálnější přístup k jednotlivcům, pokud je potřeba.

Kondiční plavání má pozitivní vliv na fyzickou kondici a vytrvalost dítěte a to nejen co se týká kondice v plavání ale také ve všech dalších oblastech sportu. Vzhledem k příznivým vlivům plavání na zdraví, je ideálním sportem a to i pro dítě “neprofesionála, nezávodníka”.

Plavání patří do skupiny aerobních sportů, což znamená ne tolik náročnou, ale zato vytrvalostní dlouhodobější aktivitu, kdy velký význam hraje pravidelná dechová frekvence. Tento typ aktivit má dobrý vliv na výkon a kapacitu plic, ale také na výkon srdce a výkon a dobré okysličení krevního oběhu, což je dobrou prevencí nejrůznějších onemocnění a chorob.

Plavání jako jediný sport nezatěžuje klouby a přitom mírně a rovnoměrně zatěžuje svaly, což je při provozování správné techniky vhodné pro každého, zejména pro děti, které jsou stále ve vývinu, kdy ještě není vhodné aktivní posilování. Dále plavání podporuje správné držení těla, které je u dětí ve vývinu také velmi důležité.

Kromě příznivých účinků na mysl a tělo, na tréninku kondičního plavání se naučíme a zdokonalíme si všechny plavecké způsoby, zlepšíš si kondici, odreaguješ se od školy, ale hlavně poznáš spoustu fajn děcek, zažiješ kopec legrace a zjistíš, čeho všeho jsi schopný dosáhnout, a co všechno nakonec zvládneš. Tak neseď doma u počítače, vezmi kamaráda a přijď si s námi zaplavat!

Plavání Katka, Všechna práva vyhrazena, 2021