fbpx

O nás

Co a jak se učíme v plavecké škole?

Učíme zde plavat děti již od předškolního věku na malém bazénku. Dítka rozdělujeme dle šikovnosti na rybičky a delfíny. V první řadě jim pomáháme překonat strach z vody. Formou her a zábavného plavání děti učíme základním plaveckým dovednostem. Velký důraz klademe na výuku kopání nohou, plavání s pomůckami a udržení těla na hladině. Ve skupině delfínků se děti již učí základy plaveckých způsobů kraul a znak. Odtud šikovné dítka přecházejí na velký 25m bazén na krajní dráhu – začátečníci. Tady se plavci naučí tři plavecké způsoby (kraul, znak, prsa). Následně si sami mohou vybrat, zda chtějí plavat až 5x týdně a účastnit se mnoha závodů. Anebo si pouze chodit zaplavat 1x týdně do kondičního plavání. Již od 6let si vybíráme ty nejšikovnější děti do závodního plavání B a po dosažení určité výkonnosti děti postupují do závodníků A, kde je čekají již náročnější tréninky pod vedením zkušených trenérů. Za odměnu po náročném tréninku je v areálu vířivka nebo pára pro uvolnění protažených svalů.

To, co dětem vštěpujeme již od útlého věku je disciplína, kázeň, respektování pravidel a úcta. Řídíme se heslem: “pomáháme vychovávat slušné děti a dobré sportovce”. Dítka u nás vždy najdou podporu ve svých snech a rámě, na kterém se mohou vyplakat, pokud je potřeba. Snažíme se děti nadchnout pro plavání a budovat v nich cílevědomost, odhodlání a určitou míru samostatnosti. Pro děti připravujeme celoroční tréninkový program, který zahrnuje i výběrové soustředění se sportovními třídami a oddílovým družstvem, letní příměstské tábory, zimní bruslení a jarní míčové hry. Každý měsíc se snažíme motivovat děti k lepším výsledkům pomocí bodované ankety Plavec měsíce. Vyhrát drobnou cenu a stát se Plavcem měsíce může každé dítě, které se snaží a zlepšuje.

Nově využíváme v tréninku i podvodní kameru, jenž nám pomáhá ještě více zefektivnit trénink techniky, protože se děti vidí nad hladinou i pod ní. Spolupracujeme také s bazénky na základních školách, které jsou užívané Kometou v odpoledních hodinách pro výuku základního plavání a nadaným dětem navrhujeme plavání na větším bazénu “na zkoušku”, kde si mohou závodění v našem družstvu vyzkoušet.

V listopadu pořádáme na bazéně jedny z největších závodů pro nejmenší plavce: Moravskoslezská liga nejmladšího žactva, se kterou nám pomáhají všichni nadšení rodiče a trenéři. Touto cestou bych všem rodičům chtěla poděkovat za skvělou spolupráci a podporu svých ratolestí. Velký dík patří paní ředitelce Kateřině Haškové a celému trenérskému týmu Kraví hory, bez kterých by děti nedosahovaly tak skvělých výsledků jako v posledních letech dosahují.

Plavání Katka, Všechna práva vyhrazena, 2021