fbpx

Plavání pro školy a mateřské školy

Naším cílem je naučit děti zábavnou formou orientaci ve vodním prostředí a základům plavání.

Naše nové www stránky najdete na PLAVANIKOMETA.CZ

 

Plavání rovnoměrně zatěžuje všechny svaly, nezatěžuje klouby a může se provozovat do pozdního věku. Nejen proto je nejoblíbenějším a nejzdravějším sportem. Je také skvělým přirozeným otužovacím prostředkem.

 

Jak a kde se plave

 

Školky k nám chodí plavat již několik let a těší se velké oblibě. Děti dochází na výuku 1x týdně po dobu 15 týdnů. Trénink probíhá v hrátkovém bazénu na Kraví hoře a jedna lekce trvá 45 min. Teplota vody je 28-29°C.

Děti na plavání vozíme naším vyhřátým autobusem od školky a po vyučování je odvezeme zpět. Výuku dětem usnadní a zpříjemní nové, pěkné pomůcky, klouzačka a spousta hraček. Každý plaváček dostane Mokré vysvědčení.

Citlivý přístup dostatečného počtu trenérů umožňuje přijímat i menší nebo bojácné děti. Budeme s nimi pracovat individuálně a pomaleji. Naším úkolem je formou hry naučit děti orientaci ve vodě a základům plavání. Ty nejšikovnější děti si vybíráme do závodního plavání. Pod vedením zkušených trenérů mohou u nás trénovat až do dospělosti. Pokud nechce dítě závodit, může být pro ně plavání výborným doplňkovým sportem.

Školy plavou na velkém bazénu. Výuka probíhá podle metodiky za pomoci plaveckých pomůcek a profesionálních trenérů. Bojácné děti začínají výuku na malém bazénu.

 

Výuka – jak probíhá?

 

Na začátku a na konci plavání mají děti volno. Mohou si tak hrát s pomůckami a kamarády. Na výuku jsou děti rozdělené dle plaveckých schopností do dvou skupin na rybičky a delfíny.

Ve skupině “rybičky” bývají často nejmenší děti, které poprvé sami plavou a seznamují se s vodou. Výuka je vedena zábavnou formou. Děti se učí foukat bubliny do vody, potopit hlavu a rozkopat nohy. Po čase, jakmile se tyto základní dovednosti naučí, začneme plavat s pomůckami a deskami. Výuku prokládáme hrami ve vodě, říkadly s vodní tématikou, skluzavkou, lovením předmětů nebo překonávaní překážkové dráhy.

Delfínci” tato skupinka je tvořena většími děti. Tady se zdokonalí kopání nohou, dýchání, plavání s malými deskami, šipky, začne se plavat i bez pomůcek. Šikovné děti si zkusí celý plavecký styl znak a kraul, ty nejšikovnější na konci kurzů zvládnout přeplavat celý malý bazén bez zastavení. I zde mají děti prokládané plavání hrami, lovením, potápěním, překonávání překážkových drah, nebo týmovými hrami.

 

Máte-li zájem přijďte se na nás podívat každé pondělí až pátek od 8.00 do 12.00 hodin přímo na bazén. Nabízíme ukázkové hodiny. Můžete s dětmi přijet a vyzkoušet si jak to u nás chodí.

 

Plavání Katka, Všechna práva vyhrazena, 2021