fbpx

Příměstské tábory

Plavecký klub pod vedením Kateřiny Haškové pořádá již 17. rokem plavecké příměstské tábory na Kraví hoře, které si oblíbili nejen naši členové, ale také děti, které s námi přes rok neplavou. Táborů se každoročně účastní děti od 4 do 12 let – plavci i neplavci, pro něž je týdenní intenzivní plavání velkým přínosem. Po celou dobu se dětem věnují profesionální trenéři. Kromě zdokonalení se v plavání si děti užijí naplno letní zábavu a táborové hry. Prostory koupaliště Kraví hora nabízí mnoho sportovišť, pro menší dítka také prolézačky a pískoviště. Pestrý doplňkový program zahrnuje i středeční tematické výlety. Děti i rodiče mají naše tábory moc rádi a my se vždy těšíme na nové tváře. V letošním roce máme opět několik termínů v anglickém jazyce!

Letní příměstský plavecký tábor (T1 – T7)

Děti budou rozděleny na hry a soutěže podle data narození do 3 družstev – malí, střední a velcí. Na plavání dle informace od rodičů na PLAVCE (dráha) a NEPLAVCE (malý bazén)

V ceně: péče o děti, celodenní vstupné na koupaliště, pronájem bazénu, drah a klubovny, vstupné a doprava na doprovodnou akci, oběd

Tábor je třeba uhradit nejpozději týden před zahájením.

CENA na týden: 2 900 Kč

T1 Výlet na přehradu, paddleboardy, nebo parník 12. 7. – 16. 7. 2021 Přihláška  
T2 Výlet do zoologické zahrady 19. 7. – 23. 7. 2021 Přihláška  
T3 Výlet do lesa (Obora) 26. 7. – 30. 7. 2021 Přihláška  
T4 Poznávání historie Brna, výlet na Špilberk 02. 8. – 06. 8. 2021 Přihláška  
T5 Dopravní hřiště nebo hasiči 09. 8. – 13. 8. 2021 Přihláška  
T6 Otevřená zahrada 16. 8. – 20. 8. 2021 Přihláška  
T7 Výlet na hvězdárnu 23. 8. – 27. 8. 2021 Přihláška  

 

Výlety jsou prozatím orientační!

Angličtina a plavání (T2, T6)

Nejedná se o klasickou výuku angličtiny, ale o hraní a povídání s lidmi a dětmi žijícími několik let v Anglii. Je to vhodné pro děti, které se chtějí v angličtině zdokonalit, nebo pro děti cizinců, které se lépe domluví anglicky než česky. Ráda bych, aby celý den děti poslouchaly pouze angličtinu. Bude se konat ve 2 termínech, kdy děti budou rozdělené na na malé (předškoláci a prvňáci) a velké.

CENA na týden: 3 500 Kč

T2 Výlet do zoologické zahrady 19. 7. – 23. 7. 2021 Přihláška  
T6 Otevřená zahrada 16. 8. – 20. 8. 2021 Přihláška  

Odpolední plavecké kurzy (P1, P3, P5 a P7)

Plavání pro neplavce na hrátkovém bazénu.  Pondělí až pátek 17.00 – 18.00 hodin

CENA na týden: 750 Kč

P1 Plavecký kurz 12. 7. – 16. 7. 2021 Přihláška  
P3 Plavecký kurz 26. 7. – 30. 7. 2021 Přihláška  
P5 Plavecký kurz 09. 8. – 13. 8. 2021 Přihláška  
P7 Plavecký kurz 23. 8. – 27. 8. 2021 Přihláška  

Program a přihlášky

Hlavní náplní táborů bude výuka plavání. Je potřeba, aby děti měly alespoň trochu dobrou “fyzičku”. Přihlášené děti musí být ochotné spolupracovat a poslouchat vedoucí. Tábory pořádáme proto, aby se děti naučily plavat, nebát se vody a také aby smysluplně trávily prázdniny.

“DROBCI”   to jsou děti, které jsou malé a nezvládnou 2x denně plavat. Tyto děti budou ráno plavat a po obědě si schrupnou a pak půjdou na procházku, písek, koupák….. Budou součástí táborů jen je budeme šetřit (usínají nám u oběda). Cena je stejná jako za tábor.

Plavat budeme (mimo středy) 2 hodiny denně na krytém bazénu. V případě pěkného počasí můžeme plavat dopolední trénink na venkovním bazénu (netýká se neplavců). Dále pro děti připravujeme na každý týden tématický doplňkový program. Můžete si vybrat z několika témat.

Toto léto musíme vyjímečně udělat několik hygienických opatření:

 • Nebudeme dělat svačinky!
 • Obědy budou v krabičkách, každý si vezme svůj příbor.
 • Je potřeba dát dítku  do batůžku dezinfekci.
 • V pátek nebude piknik.

Ceník táborů 2021

Uvedené ceny jsou ceny za týden

T1 až T7 Český tábor 2 900 Kč
T2A, T6A Anglický tabor 3 500 Kč
P1, P3, P5, P7 Odpolední plavecké kurzy 750 Kč

Pokud máme ve Vámi zvolený termín již obsazeno, nabízíme Vám volná místa na sportovních příměstských táborech Otevřená zahrada: https://www.plavani-bazenky.cz

Harmonogram

7:30 – 8:00 příchod dětí (hraní si na hřišti)
8:00 – 9:00 rozcvička, hry a soutěže
9:00 – 10:00 plavání
10:00 – 12:00 hry a soutěže
12:00 – 13:00 oběd
13:00 – 14:00 polední klid (povídání, nebo klidné hry ve stínu)
14:00 – 15:00 plavání
15:00 – 16:00 hry
16:00 – 16:30 odchod domů

Děti mohou chodit od pondělí do pátku od 7.30h do 16.30h.

Program bude od 8.00h do 16.00h. Do 16.30h mohou děti zůstat na koupališti pod dozorem.

Děti přiveďte ráno na hřiště za koupalištěm, kde si je převezmeme. Tamtéž si je můžete od 16 do 16.30 hodin vyzvednout. Budete-li chtít dítko vyzvednout v jinou dobu, tak zavolejte nebo si odchod domluvte s trenérem při nástupu.

První den tábora je nutné, aby s dítětem přišel jeho zákonný zástupce a odevzdal vyplněný a podepsaný EVIDENČNÍ LIST (viz Všeobecné podmínky)

Potvrzení pro pojišťovnu vystavím na základě předložení potvrzení o zaplacení při vyzvednutí průkazky na plavání.

Stravování

Stravování zajišťuje firma MR PAINTER spol.s.r.o.

Pitný režim: každé dítě bude mít svoji 1/2 litrovou láhev. Dolít si mohou při obědu a odpoledne po plavání. K dispozici je voda z profesionální kuchyňské čističky vody, sirup a citron.

Stravovací omezení: firma MR PAINTER spol.s.r.o. je schopná nám dodávat jídlo bezlepkové, bez mléka a podobné jednoduší diety. Je tam příplatek 50 Kč na krabičky na celý týden. Pokud má vaše dítko kombinované alergie, dejte mu prosím jídlo z domu – cena bude o 500 Kč nižší (20 Kč svačina a 80 Kč oběd).

Strava je připravovaná pro děti, které sportují. Je dobrá a výživná. Děti trochu do jídla nutíme. Je potřeba, aby se najedly, když sportují. Nedávejte dětem na tábor cukrovinky a přeslazené nápoje (cola, fanta…). Některé děti oběd vyhodí a pak se cpou těmito dobrůtkami. Moc vás v tomto prosím o spolupráci.

Co vzít s sebou na tábor?

 • plavky, ručník, brýle, láhev s pitím – je možné ji kdykoliv doplnit, příbor a letos i svačinu. Dle počasí – kšiltovku, šátek, krém na opalování, pláštěnku, mikinu, dezinfekci. Vše v batůžku.
Každé dítě musí mít batůžek svůj (ne jeden pro sourozence). Nedávejte s sebou dětem zbytečnosti a drahé věci, mají problém všechny věci si ohlídat. Také dětem, prosím, nedávejte mobilní telefony! Budete mít k dispozici číslo na trenéry jednotlivých družstev. A trenéři budou mít číslo na vás.

Na sebe

 • sportovní oblečení a obuv (budeme sportovat a běhat).

Prosím, neposílejte na tábor děti nesamostatné a neschopné účastnit se výuky v kolektivu. Je to sportovní tábor a děti budou po celém dni unavené. Rodič (zákonný zástupce) odpovídá za to, že dítě je zdravé a neohrozí ostatní děti přenosnou nemocí.

Budeme rádi, když nám donesete nějaké drobné dárky (sladkosti, pastelky, papíry…).

Podmínky a způsob úhrady

Úhrada příměstského tábora při použití poukazu za nevychozené kurzy:

Od ceny tábora (2 900 Kč) se odečte zbylá částka, kterou jste obdrželi ve formě poukazu e-mailem po vyplnění Dotazníku na našem webu.

Vyplňte on-line přihlášku a pošlete příslušnou částku (v případě diet + 50 Kč).

Účet: 8822184028/5500

Variabilní symbol: 255

Specifický symbol: 1 – 7 (podle čísla tábora)

Do zprávy pro příjemce je nutné napsat jméno dítěte. Za každé dítě a každý tábor je nutné poslat peníze jednotlivě.

Přihláška se stává platnou po zaplacení. V případě obsazení všech termínů nebude možné se na tábor přihlásit.

Výše stornovacího poplatku:

 • storno 5. – 1. den před začátkem tábora – storno ve výši 50% z úplaty tábora
 • onemocnění před nástupem na tábor potvrzené lékařem – storno 0% (pouze 100 Kč administr. poplatek) – prosíme o vyplnění níže uvedeného dotazníku
 • ukončení tábora v jeho průběhu – storno 100% z úplaty tábora

V případě onemocnění během příměstského tábora, potvrzené lékařem a tím ukončení pobytu dítěte na akci, bude vrácena poměrná část nákladů pobytu po vyúčtování celé akce. Úplata bude vrácena se snížením o 100 Kč za administrativní činnost spojenou s táborem. Pokud doklad nebude předložen, bude účtován storno poplatek.

Dotazník – důvod odhlášení z tábora – ZDE

* Všeobecné podmínky přijetí dítěte na tábor najdete v příloze zde.

Vystavení faktury pro zaměstnavatele – formulář zde

Potvrzení pro pojišťovnu – zde

Potvrzení pro pojišťovnu budu vydávat vždy v pondělí když začíná tábor, nebo kurz. Kdo ho chce, donese vytištěné potvrzeni o zaplacení z banky a dostane ho do ruky.

Desatero pro plavecké příměstské tábory:

 1. Na tábory voďte své děti včas do 8 hodin.

 2. Neprotahujte loučení se svými dětmi – je jim potom ještě více smutno.

 3. Děti mají vhodné oblečení – kraťasy, tričko, ponožky, tepláky, mikinu, holčičky učesané a sepnuté vlásky. Nezbytná je sportovní obuv.

 4. Pití si děti nosí ve vhodné plastové láhvi (podepsané) s násoskou, případně v takové láhvi, kterou zvládnou děti otevřít samy.
 5. Rodiče nemohou být přítomni. Věřte, že to vaše děti zvládnou! Nežádejte o povolení být přítomni, ostatním dětem by to bylo líto. Pokud se na dítko chcete dívat, dělejte to potají, aby vás nevidělo.

 6. Dítě si od vás přebere zodpovědný trenér u šaten nebo u vchodu do areálu. Vaše dítě nasměruje za ostatními.

 7. Dodržujte a respektujte pokyny trenéra. To platí i pro děti. Je nutné, aby se děti nevzdalovaly od svého družstva a aby se chovaly slušně.

 8. Pokud se dítěti na táboře něco nelíbí, okamžitě mě o tom informujte (Katy Hašková 777645517). Neberte to jako žalování. Problémy a starosti vaše i vašich dětí jsem schopná vyřešit okamžitě. V celém areálu je kamerový systém. Pokud by se dělo něco špatného, můžeme to objektivně posoudit a vyřešit.

 9. Nedožadujte se pro své děti výjimek.

 10. Podporujte své děti! Přáním nás i vás je spokojené dítě, které se naučí plavat, hrát kolektivní hry a najde si kamarády, se kterými se domluví bez pomocí sociálních sítí.

jarní příměstský tábor brno