fbpx

Tábory

Příměstské plavecké tábory na Kraví hoře

Naše nové www stránky najdete na PLAVANIKOMETA.CZ

Plavecký klub SKP Kometa Brno pod vedením Kateřiny Haškové pořádá týdenní plavecké příměstské tábory na Kraví hoře již mnoho let. Oblíbili si je nejen naši členové, ale také děti, které s námi přes rok neplavou. Táborů se účastní děti od 4 do 12 let, plavci i neplavci, pro něž je týdenní intenzivní plavání velkým přínosem. Po celou dobu se dětem věnují profesionální trenéři. Děti si užijí naplno letní zábavu a táborové hry, ale kromě toho se i zdokonalí v plavání. Prostory koupaliště Kraví hora nabízí mnoho sportovišť. Pro menší dítka také prolézačky a pískoviště. Pestrý doplňkový program zahrnuje i středeční tematické výlety. Děti mají naše tábory moc rády a my se vždy těšíme na nové tváře. 

Změna tematického programu vyhrazena (podle počasí).

Témata středečních výletů 2024

Přehrada

Výlet na přehradu, jízda parníkem a na paddelboardu.

Hvězdárna

Komponovaný pořad, digitárium, interaktivní expozice a spousta zábavy

ZOO

Výlet do zoologické zahrady

Dětský svět plný úžasných atrakcí v zábavním centru

Zelená oáza v centru, interaktivní stanoviště, vodní kanály, zvířátka

Město, les

Výlet do města (do lesa) se zábavným programem.

Letní příměstský plavecký tábor (T1 – T8)

Děti budou rozděleny na hry a soutěže podle data narození do 3 družstev – malí, střední a velcí. Na plavání dle informace od rodičů na PLAVCE (dráha) a NEPLAVCE (malý bazén)

V ceně: péče o děti, celodenní vstupné na koupaliště, pronájem bazénu, drah a klubovny, vstupné a doprava na doprovodnou akci, oběd, odpolední svačina – ovoce

Tábor je třeba uhradit nejpozději týden před zahájením.

CENA na týden: 4 500 Kč / 3 750 Kč se slevou*

Přihláška pro náhradníky

V případě, že Vámi vybraný termín je již obsazen, je možné přihlásit se jako náhradník. O volných místech budeme náhradníky včas informovat.

Odpolední plavecké kurzy (P1, P3, P5 a P7)

Plavání pro neplavce na hrátkovém bazénu.  Pondělí až pátek 17.00 – 18.00 hodin

CENA na týden: 1 500 Kč / 1 250 Kč se slevou*

Program příměstských táborů

Hlavní náplní táborů bude výuka plavání. Je potřeba, aby děti měly alespoň trochu dobrou “fyzičku”. Přihlášené děti musí být ochotné spolupracovat a poslouchat vedoucí. Tábory pořádáme proto, aby se děti naučily plavat, nebát se vody a také aby smysluplně trávily prázdniny.

“DROBCI” –  to jsou děti, které jsou malé a nezvládnou 2x denně plavat. Tyto děti budou ráno plavat a po obědě si schrupnou a pak půjdou na procházku, písek, koupaliště….. Budou součástí táborů jen je budeme šetřit (usínají nám u oběda). Cena je stejná jako za tábor.
Plavat budeme (mimo středy) 2 hodiny denně na krytém bazénu. V případě pěkného počasí můžeme plavat dopolední trénink na venkovním bazénu (netýká se neplavců).
Dále pro děti připravujeme na každý týden tematický doplňkový program. Můžete si vybrat z několika témat.
Hygienická opatření: Nebudeme dělat dopolední svačinky! Odpoledne bude na svačinu ovoce. Obědy budou v krabičkách, každý si vezme svůj příbor.

Ceník táborů 2024

Uvedené ceny jsou ceny za týden. Pro členy klubu SKP Kometa, děti, které s námi plavou v kurzech nebo již byly v minulosti na našem táboře či odpoledním kurzu a děti ze školek, které plavou s Kometou, máme 20% slevu z ceny tábora či odpoledního plaveckého kurzu. Vše je uvedeno v přihlášce.

T1 až T8

Příměstské tábory

4 500 Kč / 3 750 Kč se slevou*

P1, P3, P5, P7

Odpolední plavecké kurzy

1 500 Kč / 1 250 Kč se slevou*

Harmonogram

7:30 – 8:00

příchod dětí (hraní si na hřišti)

8:00 – 9:00

rozcvička, hry a soutěže

9:00 – 10:00

plavání

10:00 – 10:30

svačina

10:30 – 12:30

hry a soutěže

12:30 – 13:00

oběd

13:00 – 14:00

polední klid (povídání, nebo klidné hry ve stínu)

14:00 – 15:00

plavání

15:00 – 16:00

svačina, hry

16:00 – 16:30

odchod domů

Děti mohou chodit od pondělí do pátku od 7.30h do 16.30h.

Program bude od 8.00h do 16.00h. Do 16.30h mohou děti zůstat na koupališti pod dozorem.

Děti přiveďte ráno na hřiště za koupalištěm, kde si je převezmeme. Tamtéž si je můžete od 16 do 16.30 hodin vyzvednout. Budete-li chtít dítko vyzvednout v jinou dobu, tak zavolejte nebo si odchod domluvte s trenérem při nástupu.

První den tábora je nutné, aby s dítětem přišel jeho zákonný zástupce a podepsal, že máme jejich údaje v pořádku a předávají nám zdravé dítě.

Potvrzení pro pojišťovnu vystavím na základě předložení potvrzení o zaplacení první den tábora při předání dítěte.

Stravování

Stravování zajišťuje firma ZDRAVÝ RESTAURANT (oběd + ovoce).

Pitný režim: každé dítě bude mít svoji 1/2 litrovou láhev. Dolít si mohou při obědu a odpoledne po plavání. K dispozici je voda z profesionální kuchyňské čističky vody, sirup a citron.

Stravovací omezení: firma ZDRAVÝ RESTAURANT je schopná nám dodávat jídlo bezlepkové, bez mléka, vajec a podobné jednodušší diety.  Pokud má vaše dítko kombinované alergie, dejte mu prosím jídlo z domu nebo můžete oběd v poledne přinést – cena bude o 500 Kč nižší.

Strava je připravovaná pro děti, které sportují. Je dobrá a výživná. Děti trochu do jídla nutíme. Je potřeba, aby se najedly, když sportují. Nedávejte dětem na tábor cukrovinky a přeslazené nápoje (cola, fanta…). Některé děti oběd vyhodí a pak se cpou těmito dobrůtkami. Moc vás v tomto prosím o spolupráci.

Co vzít s sebou na tábor?

Plavky, ručník, brýle, láhev s pitím – je možné ji kdykoliv doplnit, příbor a svačinu na dopoledne. Dle počasí – kšiltovku, šátek, krém na opalování, pláštěnku, mikinu. Vše v batůžku. Každé dítě musí mít batůžek svůj (ne jeden pro sourozence).

Na sebe sportovní oblečení a obuv (budeme sportovat a běhat). Nedávejte s sebou dětem zbytečnosti a drahé věci, mají problém všechny věci si ohlídat.
Také dětem, prosím, nedávejte mobilní telefony! Budete mít k dispozici číslo na trenéry jednotlivých družstev. A trenéři budou mít číslo na vás.

* Prosím, neposílejte na tábor děti nesamostatné a neschopné účastnit se výuky v kolektivu. Je to sportovní tábor a děti budou po celém dni unavené. Rodič (zákonný zástupce) odpovídá za to, že dítě je zdravé a neohrozí ostatní děti přenosnou nemocí. 

Také budeme moc rádi, když nám donesete nějaké drobné dárky (sladkosti, pastelky, papíry…).

Podmínky a způsob úhrady

Vyplňte on-line přihlášku a pošlete příslušnou částku. Doporučujeme tábor uhradit do konce května,

nejpozději pak týden před zahájením. Po zaplacení příslušné částky můžete s účastí Vašeho dítka na 100% počítat!

 

Účet: 8822184028/5500
Variabilní symbol: 255
Specifický symbol: 1 – 8 (podle čísla tábora)

 

Do zprávy pro příjemce je nutné napsat jméno dítěte. Za každé dítě a každý tábor je nutné poslat peníze jednotlivě.

Přihláška se stává platnou po zaplacení. V případě obsazení všech termínů nebude možné se na tábor přihlásit.

 

Stornovací poplatek:

V případě onemocnění během příměstského tábora, potvrzené lékařem a tím ukončení pobytu dítěte na akci, bude vrácena poměrná část nákladů pobytu po vyúčtování celé akce. Úplata bude vrácena se snížením o 200 Kč za administrativní činnost spojenou s táborem. Pokud doklad nebude předložen, bude účtován storno poplatek:

STORNO 5. – 1. den před začátkem tábora: storno ve výši 50% z úplaty tábora

ONEMOCNĚNÍ před nástupem na tábor potvrzené lékařem: storno 0% (pouze 200 Kč poplatek) – prosíme o vyplnění níže uvedeného dotazníku

UKONČENÍ tábora v jeho průběhu: storno 100% z úplaty tábora (např. pokud je dítě nepřizpůsobivé, sprosté, nespolupracuje, šikanuje ostatní děti a není schopno dále pokračovat)

Dotazník – důvod odhlášení z tábora – ZDE

* Všeobecné podmínky přijetí dítěte na tábor najdete v příloze zde.

Vystavení faktury pro zaměstnavatele – formulář zde

Potvrzení pro pojišťovnu – zde

Potvrzení pro pojišťovnu budu vydávat vždy v pondělí když začíná tábor, nebo kurz. Kdo ho chce, donese vytištěné potvrzeni o zaplacení z banky a dostane ho do ruky.

Desatero pro plavecké příměstské tábory:

 1. Na tábory voďte své děti včas do 8 hodin.
 2. Neprotahujte loučení se svými dětmi – je jim potom ještě více smutno.
 3. Děti mají vhodné oblečení – kraťasy, tričko, ponožky, tepláky, mikinu, holčičky učesané a sepnuté vlásky. Nezbytná je sportovní obuv.
 4. Pití si děti nosí ve vhodné plastové láhvi (podepsané) s násoskou, případně v takové láhvi, kterou zvládnou děti otevřít samy.
 5. Rodiče nemohou být přítomni. Věřte, že to vaše děti zvládnou! Nežádejte o povolení být přítomni, ostatním dětem by to bylo líto. Pokud se na dítko chcete dívat, dělejte to potají, aby vás nevidělo.
 6. Dítě si od vás přebere zodpovědný trenér u šaten nebo u vchodu do areálu. Vaše dítě nasměruje za ostatními.
 7. Dodržujte a respektujte pokyny trenéra. To platí i pro děti. Je nutné, aby se děti nevzdalovaly od svého družstva a aby se chovaly slušně.
 8. Pokud se dítěti na táboře něco nelíbí, okamžitě mě o tom informujte (Katy Hašková 777645517). Neberte to jako žalování. Problémy a starosti vaše i vašich dětí jsem schopná vyřešit okamžitě. V celém areálu je kamerový systém. Pokud by se dělo něco špatného, můžeme to objektivně posoudit a vyřešit.
 9. Nedožadujte se pro své děti výjimek.
 10. Podporujte své děti! Přáním nás i vás je spokojené dítě, které se naučí plavat, hrát kolektivní hry a najde si kamarády, se kterými se domluví bez pomocí sociálních sítí.
 11. Pokud se bude vaše dítě chovat nevhodně šikanovat ostatní děti, mluvit sprostě nerespektovat trenéra, budete na toto chování upozorněni. V případě, že situaci společně nevyřešíme, bude dítě bez náhrady z tábora vyloučené.
Plavání Katka, Všechna práva vyhrazena, 2021