fbpx
Velká cena Ostravy 2022

Poslední dubnový víkend byl opět ve znamení plaveckých závodů. V Ostravě se uskutečnilo druhé kolo Českého poháru ARENA Cup, kde měl náš klub své zastoupení. Oproti minulosti byla výprava Komety početně menší, ale to se dalo čekat vzhledem k absenci všech juniorů z nedávnému juniorského MČR. Na mezinárodní 👉Velké ceně Ostravy👈 se představilo patnáct Komeťáků 🐧🐧🐧. Po dvouleté přestávce byla v ostravské padesátce k vidění kvalitní konkurence nejen z pohledu nejlepších českých plavců, ale také množství zahraničních reprezentantů z Chorvatska, Maďarska, Gruzie, Slovenska, Ázerbájdžánu, Švédska, Rumunska a Polska.
Medailově se tradičně dařilo našim tradičním oporám:
Matěj Zábojník zvítězil 🥇 na 200 metrů prsa a dvakrát překonal rekord závodů, Filip Chrápavý si vyplaval bronz na 100 metrů prsa 🥉 David Ludvík získal na znakové stovce bronz 🥉 a na dvojnásobné trati stříbro 🥈. Marika Surová na znakové stovce dohmátla na stříbrné pozici 🥈. Alena Benešová zvítězila dokonce dvakrát 🥇🥇na 200 a 400 metrů volným způsobem a na 800 metrů získala stříbro🥈.
Mezi finalisty jsme měli ještě zastoupení díky Dominiku Špačkovi, Terce Juřicové a Leoně Procházkové.
Gratulujeme všem za předvedené výkony. 👏👏👏
Cena třebovské lokomotivy 2022

V sobotu 9. dubna 2022 plavci Komety Brno dovezli z České Třebové celkem 14 medailí 🎖🎖🎖. Na závody “Cena třebovské lokomotivy” se vypravila menší 14-ti členná skupina našich plavců 🐧🐧🐧, kteří si nejen vylepšili své osobní rekordy, ale vystoupali na stupně vítězů. V individuálních disciplínách jsme získali 4x 🥇zlato, 5x 🥈stříbro a 5x 🥉bronz.
Gratulujeme všem za předvedené výkony a kompletní přehled výsledků hledejte v sekci Výsledky. 👏👏👏
Mistrovství ČR družstev 2022 – I. a II. liga

Finále Mistrovství České republiky družstev 2022, které se uskutečnilo 19. – 20. března v Českých Budějovicích dopadl pro náš plavecký klub velmi dobře. Na stupních vítězů se jsme měli oba A-týmy!
Ženskému týmu se v I. lize dařilo od prvního okamžiku a kvalitními výkony udržovalo medailové pozice. Kvalitními výkony s přehledem ženy Komety vybojovaly znovu úžasné 3. místo za silnými týmy vítězné Ostravy a druhé Plzně🥉💙.
Muži A-týmu sice nastupovali jako obhájci, ale letos byla konkurence velmi silná a vyrovnaná. I přesto, že se někdy nedařilo podle představ, dokázal mužský A-tým Komety podat bojovný výkon. Podobně jako ženy tak i muži vyplavali  za vítěznými Pardubicemi a stříbrnou Plzni. 🥉💙
Výbornými výkony se prezentoval mužský B-tým, který ve finále 2. ligy obsadili nepopulární bramborovou medaili. 💙

” Soutěž družstev je specifická a je příjemným zpestřením před hlavní částí sezóny. Konkurence byla letos velmi silná! Děkuji všem za předvedené výkony a gratuluji našim plavcům za bojovný přístup v dresu Komety i za medailové umístění v 1. lize.” vzkazuje trenér a předseda klubu Jiří Vlček.

Více fotek >>> ZDE
1. kolo MČR družstev 2022

V neděli 23. ledna 2022 se uskutečnilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev – Jihomoravský kraj, kde se představily i naše družstva (KPSP Kometa Brno muži A, B a ženy A, B, SKP Kometa Brno muži a ženy).

Pro všechny naše plavce to bylo první závodní měření v novém roce. Navzdory problémům se sestavami způsobené z velké části nařízenou karanténou pro některé naše plavce se nakonec podařilo A-týmu mužů zvítězit s velkým náskokem (17 552 bodů). To stejné se podařilo i A-týmu žen (15 872 bodů). obsadit.

Oslabený mužský B-tým vyplaval třetí místo 13 236 i přes neobsazení jedné disciplíny. Velmi mladý žákovský tým SKP pak obsadil 7. místo. U žen pak mladý žákovský tým SKP obsadil hezké 3. místo součtem bodů 11 251 bodů. Ženský tým B bojoval s vysokou absencí a obsadil 5. místo.

Postup do semifinálového kola by neměl minout naše A-týmy a uvidíme, zda se podaří postoupit i dalším našim týmům do další fáze, která by se měla uskutečnit na konci února. Gratulujeme všem za předvedené výkony.

Aktualizace:

Nakonec bylo semifinále zrušeno a bude se plavat jen finále MČR družstev I. a II. ligy přímo z výsledků prvního kola. Jihomoravský plavecký svaz uspořádá znovu 1. kolo 19. února. Naše A-týmy se již účastnit nebudou vzhledem k velkému bodovému zisku, který by měl na postup do finále I. ligy MČR družstev stačit.

Vyhlášení nejlepších sportovců ČSPS a ČSVP

Ve čtvrtek 13. ledna 2022 se po dvou letech uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu plaveckých sportů a Českého svazu vodního póla. Náš klub měl v Praze několik svých zástupců. V kategorii bazénových plavců byl vyhodnocen jako 5. nejlepší sportovec Matěj Zábojník. V kategorii dálkových plavců zvítězil olympionik Matěj Kozubek. Ve vyhlášené nejlepší sedmičce vodních pólistů jsme měli dvojnásobné zastoupení v podobě Petr Holeš a Václav Šulc. Kromě ankety byl vyhlášen i Český pohár Arena Cup, kde mezi muži zvítězil Matěj Zábojník a mezi ženami obsadila 4. místo Alena Benešová. Český svaz plaveckých sportů ocenil a poděkoval za svou dlouholetou práci pro tento svaz i dvěma našim bývalým trenérům Pepovi Nalezenému a Romanovi Havrlantovi.
Gratulujeme všem oceněným a děkujeme za reprezentaci našeho klubu.