fbpx
Český pohár DP – Na Špince

V sobotu 3. června 2023 se uskutečnilo další kolo Českého poháru v dálkovém plavání, který zavítal na rybník Špinka. Zábrodí u Červeného Kostelce se uskutečnil 11. ročník soutěže Na Špince přes Špinku.
Náš klub zde měl několik zástupců (5), kteří se postavili na start několika závodů. 👉Matěj Kozubek jasně ovládl nejdelší závod na 15 kilometrů. 👉Jan Klobása si vyplaval celkové druhé místo v mužském závodě na 5 kilometrů. 👉Radka Mašková zvítězila na stejné distanci mezi ženami a hned za ní dohmátla i 👉Rozálie Kadlecová. V kadetkách na 5 kilometrů zvítězila 👉Lucka Netrefová, která by svým výkonem jasně zvítězila i mezi ženami. Hostující Alexandra Mašková brala mezi kadetkami 5. místo na 5 km.
Gratulujeme všem za předvedené výkony na otevřené vodě.
Světový pohár Egypt v dálkovém plavání 2023

Na egyptské Soma Bay odstartovalo ve sváteční pondělí 8. května 2023 první kolo letošního Světového poháru v dálkovém plavání. Na startu olympijské 10 kilometrové tratě nechyběla dvojice našich Komeťáků Matěj Kozubek a Alena Benešová. Zpátky domů si oba odváží umístění ve druhé desítce celkového pořadí.
Matej Kozubek si připsal mezi muži 17. místo a svůj výkon okomentoval pro stránky ČSPS následovně: „Bohužel se mi nepodařilo ve druhém kolem udržet hlavní skupinu.“ S dalším vývojem už byl ale spokojenější: „Většinu zbývajícího průběhu jsem vodil druhý balík, kde jsme postupně dostihli i odpadlíky z první skupiny a celkově jsem si celkem dobře zazávodil, včetně samotného finiše s Portugalcem Camposem.“
Alena Benešová si z Egypta odváží nakonec konečné 14. místo. Svůj výkon okomentovala pro stránky ČSPS následovně: „Ztráta kontaktu s hlavní skupinou je na této úrovni klíčová, poté se toho již moc dělat nedá. Hodně jsem se prala s vlnami. Určitě se ale poučím z chyb a za dva týdny na Sardinii věřím v lepší výsledek“.

Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání 5 km 2023

Uplynulou neděli 2. dubna 2023 hostil vnitřní 50-timetrový bazén v pražském Podolí tradiční Zimní mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 kilometrů. Mezi startujícími nechyběli Komeťaci, kterých se v pražském Podolí představilo hned dvanáct. Kromě mistrovských titulů v bazénovém závodě na 5 km se plavalo také o limity na letní vrcholné soutěže (MS, MEJ).
Mezi ženami Alena Benešová dohmátla na druhém místě (59:48,7) a jen 3,7 sekundy ji dělilo od limitu na MS v Japonsku. Mezi ženami brala pak čtvrté místo Lucka Zubalíková (1:02:34,7). V mužské kategorii také dlouhou dobu útočil na vítězství i limit na MS náš olympionik Matěj Kozubek, ale nakonec dohmátl jako druhý (55:41,4) a limit také odolal. Oba dva budou mít ještě jeden pokus a jejich výkony napovídají, že by se jim to mělo podařit.
Pokoření limitu na ME juniorů jsme se nakonec dočkali od kadetky Lucky Netrefové, (hostující z PK Kuřim) která k limitu MEJ přidala i český rekord 15-tiletých časem 1:02:22,0.
Mezi žáky ročníku narození 2011 bojoval úspěšně Švanda Jan, který za čas 1:16:44,4 bral stříbrnou medaili. Michal Raus mezi žáky narození 2010 zaplaval výkon 1:14:21,8 a získal nepopulární bramborovou pozici. Adam Řiháček připsal pro Kometu další stříbro mezi kadety ročníku 2009 a to výkonem 1:03:16,7. Mezi mladšími dorostenci pak další cenný kov vybojoval Adam Rak výkonem 1:00,23,4.

Poslední kola Českého poháru v DP 2022

Uplynulý víkend byl ve znamení posledního dvojzávodu v dálkovém plavání. Na Sečské přehradě se uskutečnil v sobotu 3. září nejdříve závod Českého poháru O pohár Lídy Jelínkové, kde se plavaly distance od 1km po 15 km.
Náš klub zde měl několik svých zástupců. Jan Klobása mezi kadety na 5 km obsadil stříbrnou pozici 🥈. Na stejné trati, ale mezi staršími žáky, dohmátl jako bronzový 🥉 Adam Řiháček a Michal Raus byl hodnocen na sedmé pozici. Ženskou kategorii na 5 km ovládla Lucie Zubalíková 🥇, 5. místo si vyplavala Leona Procházková, 7. místo Lucka Poustecká, 10. místo Dominika Čížková. V závodě na 3 km si vyplaval vítězství mezi mladšími žáky Jan Švanda 🥇 a mezi ženami ho pak napodobila vítězstvím Lucka Zubalíková 🥇. Lucka Poustecká ve stejném závodě obsadila 12. místo. Mezi staršími žačkami si vybojovala stříbro Nikola Švandová 🥈. V nejdelším závodě na 15 km startovala Rozálie Kadlecová, kde si doplavala pro 6. místo.
V neděli pak pokračoval Český pohár dalším závodem v dálkovém plavání – Podzimní rožeň. I zde startovali naši plavci a plavalo se na těchto tratích – 3 a 5 kilometrů. Mezi kadety bral na 5 km Jan Klobása bronz 🥉. Ve starších žácích Adam Řiháček dohmátl na stříbrné pozici 🥈, Michal Raus doplaval jako šestý. Mezi ženami na 5 km zvítězila opět Lucie Zubalíková 🥇 a na stupních vítězů ji doprovodila na bronzové pozici Monika Hasilová 🥉. Lucka Netrefová zvítězila na 5 km trati mezi kadetkami 🥇 a v následujícím závodě na 3 km mezi ženami obsadila stříbrnou pozici🥈 Hana Netrefová. Mezi mladšími žáky na 3 km triumfoval Jan Švanda. 🥇
Gratulujeme všem našim plavcům i k celkovému třetímu místu v rámci soutěže družstev v Českém poháru. 👏👏👏
Mistrovství ČR dorostu, dospělých v dálkovém plavání na 10 km

Právě skončený víkend (18. – 19. června 2022) byl pro dálkové plavce ve znamení vrcholné akce. Na Sečské přehradě se uskutečnil Memoriál Miroslava Kroufka (XLVIII. Ročník), kde se uskutečnilo 👉Mistrovství ČR dorostu, dospělých v dálkovém plavání na 10 kilometrů👈.
Na startu měla Kometa Brno několik plavců, kteří mysleli na vysoké umístnění. V sobotním závodě na olympijské distanci 10 kilometrů si mezi muži vyplaval domácí titul Matěj Kozubek 🥇. Mezi ženami na stejné trati dohmátla na druhém místě Alena Benešová 🥈 a na bronzové pozici doplavala Lucka Zubalíková 🥉. V kategorii starších dorostenek triumfovala Monika Hasilová 🥇 Další mistrovský titul mezi kadety přidal Adam Rak 🥇 V mladších kadetkách obsadila bronzovou pozici Lucka Netrefová🥉. Další umístění našich dálkových plavců – Honza Klobása (4. místo kadeti), Rozálie Kadlecová (5. místo ml. dorostenky), Dominika Čížková (5. místo st. dorostenky), David Ludvík (13. místo muži),
Kromě mistrovského závodu se v rámci Českého poháru plavalo i na kratších distancích, kde se našim dálkovým plavcům taky dařilo: