fbpx
Uplynulý víkend byl ve znamení posledního dvojzávodu v dálkovém plavání. Na Sečské přehradě se uskutečnil v sobotu 3. září nejdříve závod Českého poháru O pohár Lídy Jelínkové, kde se plavaly distance od 1km po 15 km.
Náš klub zde měl několik svých zástupců. Jan Klobása mezi kadety na 5 km obsadil stříbrnou pozici 🥈. Na stejné trati, ale mezi staršími žáky, dohmátl jako bronzový 🥉 Adam Řiháček a Michal Raus byl hodnocen na sedmé pozici. Ženskou kategorii na 5 km ovládla Lucie Zubalíková 🥇, 5. místo si vyplavala Leona Procházková, 7. místo Lucka Poustecká, 10. místo Dominika Čížková. V závodě na 3 km si vyplaval vítězství mezi mladšími žáky Jan Švanda 🥇 a mezi ženami ho pak napodobila vítězstvím Lucka Zubalíková 🥇. Lucka Poustecká ve stejném závodě obsadila 12. místo. Mezi staršími žačkami si vybojovala stříbro Nikola Švandová 🥈. V nejdelším závodě na 15 km startovala Rozálie Kadlecová, kde si doplavala pro 6. místo.
V neděli pak pokračoval Český pohár dalším závodem v dálkovém plavání – Podzimní rožeň. I zde startovali naši plavci a plavalo se na těchto tratích – 3 a 5 kilometrů. Mezi kadety bral na 5 km Jan Klobása bronz 🥉. Ve starších žácích Adam Řiháček dohmátl na stříbrné pozici 🥈, Michal Raus doplaval jako šestý. Mezi ženami na 5 km zvítězila opět Lucie Zubalíková 🥇 a na stupních vítězů ji doprovodila na bronzové pozici Monika Hasilová 🥉. Lucka Netrefová zvítězila na 5 km trati mezi kadetkami 🥇 a v následujícím závodě na 3 km mezi ženami obsadila stříbrnou pozici🥈 Hana Netrefová. Mezi mladšími žáky na 3 km triumfoval Jan Švanda. 🥇
Gratulujeme všem našim plavcům i k celkovému třetímu místu v rámci soutěže družstev v Českém poháru. 👏👏👏