fbpx
Letní krajský přebor JMK staršího žactva

O víkend 3.-4. června 2023 se starší žactvo Komety zúčastnilo 👉Letního krajského přeboru Jihomoravského kraje staršího žactva, které je důležitým nominačním závodem na Mistrovství ČR pro jednotlivé kategorie.
Dvoudenní závody se konaly na tradičním místě a to na 25-ti metrovém bazénu na Lesné, kde startovalo 43 závodníků Komety Brno. 🐧
Naši plavci se předvedli v dobrém světle, když své výkony ozdobili nejen spoustu osobních rekordů, ale k tomu ještě vybojovali celkem 87 🥇🥈🥉medailových umístění (33x 🥇 zlato, 24x 🥈stříbro a 30x 🥉bronz).
Gratulujeme

všem nejen za reprezentaci Komety Brno, ale také k předvedeným výkonům, osobním rekordům a cenným kovům. 👏

Také jim přejeme hodně štěstí a úspěchu na nadcházejících vrcholech – Mistrovství ČR staršího žactva v Mladé Boleslavi a v Plzni. 👏
Boskovický závod 2023

Poslední květnovou sobotu se náš klub zúčastnil 👉 4. ročníku Boskovického závodu, který byl určen pro plavce ročníku narození 2013 – 2016. Na závodníky čekaly 25m a 50m disciplíny, nejstarší mohli startovat i v disciplíně 100m polohový závod.

V sobotu se na závodech představila početná skupina 25 komeťáků🐧, kteří si z Boskovic nakonec odvezli 30 umístění na stupních vítězů (11x zlato 🥇, 9x stříbro 🥈a 10x bronz🥉). Pro některé plavce ročník narození 2015 a 2016 se navíc jednalo o první větší závody, kde již mohli porovnat své zkušenosti a síly s plavci z jiných plaveckých klubů a zvládli to výtečně.

Všem zúčastněným plavcům gratulujeme ke kvalitním výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. 👏👏👏

Aprílová vlnka 2023

V uplynulém měsíci duben se naši mladí plavci zúčastnili 21. ročníku Aprílové vlnky, která se plavala na 25-ti metrovém bazénu ve Znojmě. Závody byly určeny pro plavce ročníku narození 2011 – 2013 a zúčastnilo se jich 20 Komeťáků🐧.
Našim mladým nadějím se ve Znojmě podařilo vyplavat celkem 21 umístění na stupních vítězů 🥇🥉🥈- 8x 🥇 zlato, 7x 🥈 stříbro a 6x 🥉bronz.

Mezi nejúspěšnější plavce závodů patřili:
👉Jakub Pešl
👉Viktor Šeránek
👉Vanessa Venhudová
👉Viktor Veselý

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a držíme jim palce na dalších závodech. 👏👏👏

Západočeský pohár 2023

Kromě závodů v Jihlava jsme měli další skupinku plavců Komety Brno i na západě Čech, kde se konal Západočeský pohár. Na start se postavilo 24 závodníků, kteří bojovali na dlouhém padesátimetrovém bazénu na Slovanech během dvoudenního klání (21.-22. dubna 2023). Tato výprava cestovala tak daleko kvůli možnosti zaplavat si kvalifikační časy pro juniory na květnové Letní MČR juniorů. Pro starší žactvo to byla pak možnost vyzkoušet si bazén v Plzni, kde se bude konat Letní mistrovství žákovských kategorii. Vzhledem k vyhlášení po kategoriích byly naše barvy vidět i na stupních vítězů. Celkově naši plavci předvedli kvalitní výkony s velkým množstvím osobních rekordů.
O celkový počet 24 medailí 🥇🥈🥉 (7x zlato, 10x stříbro, 7x bronz) se zasloužili tito plavci: