fbpx
Boskovický závod 2023

Boskovický závod 2023

Poslední květnovou sobotu se náš klub zúčastnil 👉 4. ročníku Boskovického závodu, který byl určen pro plavce ročníku narození 2013 – 2016. Na závodníky čekaly 25m a 50m disciplíny, nejstarší mohli startovat i v disciplíně 100m polohový závod.
 
V sobotu se na závodech představila početná skupina 25 komeťáků🐧, kteří si z Boskovic nakonec odvezli 30 umístění na stupních vítězů (11x zlato 🥇, 9x stříbro 🥈a 10x bronz🥉). Pro některé plavce ročník narození 2015 a 2016 se navíc jednalo o první větší závody, kde již mohli porovnat své zkušenosti a síly s plavci z jiných plaveckých klubů a zvládli to výtečně.
 
Všem zúčastněným plavcům gratulujeme ke kvalitním výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. 👏👏👏
 
Aprílová vlnka 2023

Aprílová vlnka 2023

V uplynulém měsíci duben se naši mladí plavci zúčastnili 21. ročníku Aprílové vlnky, která se plavala na 25-ti metrovém bazénu ve Znojmě. Závody byly určeny pro plavce ročníku narození 2011 – 2013 a zúčastnilo se jich 20 Komeťáků🐧.
Našim mladým nadějím se ve Znojmě podařilo vyplavat celkem 21 umístění na stupních vítězů 🥇🥉🥈- 8x 🥇 zlato, 7x 🥈 stříbro a 6x 🥉bronz.

Mezi nejúspěšnější plavce závodů patřili:
👉Jakub Pešl
👉Viktor Šeránek
👉Vanessa Venhudová
👉Viktor Veselý

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a držíme jim palce na dalších závodech. 👏👏👏

Západočeský pohár 2023

Západočeský pohár 2023

Kromě závodů v Jihlava jsme měli další skupinku plavců Komety Brno i na západě Čech, kde se konal Západočeský pohár. Na start se postavilo 24 závodníků, kteří bojovali na dlouhém padesátimetrovém bazénu na Slovanech během dvoudenního klání (21.-22. dubna 2023). Tato výprava cestovala tak daleko kvůli možnosti zaplavat si kvalifikační časy pro juniory na květnové Letní MČR juniorů. Pro starší žactvo to byla pak možnost vyzkoušet si bazén v Plzni, kde se bude konat Letní mistrovství žákovských kategorii. Vzhledem k vyhlášení po kategoriích byly naše barvy vidět i na stupních vítězů. Celkově naši plavci předvedli kvalitní výkony s velkým množstvím osobních rekordů.
O celkový počet 24 medailí 🥇🥈🥉 (7x zlato, 10x stříbro, 7x bronz) se zasloužili tito plavci:
👉Antonín Navrkal
👉Šimon Winter
👉Ema Zatloukalová
👉Hana Marciánová
👉Ondřej Maršík
👉Roman Hlávka
👉Lucie Francová
👉Ellen Maršíková
👉Lucie Poustecká
👉Anna Švehlová
 
Všem gratulujeme za předvedené výkony.
Závody mládeže Jihlava 2023

Závody mládeže Jihlava 2023

V sobotu 22. dubna se naši mladí Komeťáci zúčastnili Závodů mládeže v Jihlavě, které se konaly v jihlavské pětadvacítce. Výprava Komety čítala 23 plavců 🐧🐧🐧žákovské kategorie a podle hodnocení trenérů byla na Vysočině poměrně úspěšná. Nejen, že si ve většině disciplín naši plavci vylepšili své osobní časy, ale také vyplavali 28 cenných kovů 🥇🥈🥉(12x 🥇zlato, 9x 🥈stříbro a 7x 🥉bronz).
Nejlepšími plavci byli 👉Albert Hynek a 👉Jan Kos, když ve finále na 200PZ vybojovali 1. resp. 2. místo a získali pohár pro vítěze.
Všem patří díky za účast a dobrou reprezentaci našeho klubu, stejně tak i gratulace ke všem povedeným výkonům. 👏👏👏
O mokrého Emana 2023

O mokrého Emana 2023

První dubnový den se nesl v znamení plaveckých závodů v nedalekém Prostějove. Na jedenáctém ročníku závodů „O mokrého Emana“ naše modrobílé barvy Komety reprezentovalo 18 plavců. Plavci ročníku narození 2011 – 2014 na závodech v Prostějově zúročili hodiny tréninků a ukázali obrovské nasazení.

To vedlo k tomu, že ze 76 startů naši plavci společně vybojovali 27 cenných kovů (12x zlato, 5x stříbro, 8x bronz) a dokázali si vytvořit 55 nových osobních rekordů.

Děkujeme všem plavcům za předvedené plavecké výkony.