fbpx
Přerovský zubřík

Prvními závody v nové sezóně našich nejmladších závodních plavců byl 1. ročník Přerovského zubříka, který se konal na místním 50m bazénu v sobotu 1. 10. 2022.

Kometu Brno v Přerově reprezentovalo celkem 29 komeťáků, kterým se podařilo během sobotního dopoledne vyplavat celkem 31 umístění na stupních vítězů (16x zlato, 7x stříbro a 8x bronz).

Za zmínku stojí disciplína 50m znak žáci, kde jsme v kategorii „desetiletí žáci“ brali kompletní stupně vítězů.

Pohár za nejhodnotnější bodový výkon si se ziskem 275 FINA bodů odvezl z Přerova plavec Viktor Šeránek za výkon v disciplíně 50m volný způsob s časem 0:32.12.

Plavci si zároveň v Přerově vyplavali velké množství osobních rekordů. Všem dětem gratulujeme k předvedeným výkonům a držíme palce do dalších závodů a celé letošní sezóny 2022/2023.

Podzimní krajský přebor JMK dlouhé tratě

V sobotu 25. září 2022 se uskutečnil na 25-ti metrovém bazénu TJ Tesla Brno Podzimní krajský přebor Jihomoravského kraje na dlouhé tratě, který náš klub pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Tento závod je určený pro jihomoravské plavecké kluby a plave se na vzdálenost 800 a 1500 metrů volným způsobem. Pro většinu plavců to byla skvělá příležitost vyzkoušet si netradiční disciplíny, v kterých nezávodí. Pro trenéry je to dobrá příležitost otestovat své plavce a jejich tréninkovou přípravu v uplynulém období.
Náš klub měl jako již tradičně nejsilnější zastoupení – 76 plavců🐧🐧🐧
Přehled medailistů v jednotlivých kategoriích:
🥇2x Benešová, Peringer, Černá, Hynek, Atassi, Moliš, Zatloukalová, Křepelková, Řiháček, Klobása, Merhout
🥈 Hasilová, Klobása, Mašková, Švanda, Faronová, Vlková, Maloch, Hynek, Hlávka, Rak, Kopáček
🥉 Černá, Jáhnová, Horký, Švandová, Kadlecová, Raus, Gregr, Zatloukal, Reka
Celkem získali plavci Komety 12 zlatých, 11 stříbrných, 9 bronzových medailí.
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich webových stránkách v sekci výsledky. Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_
Poslední kola Českého poháru v DP 2022

Uplynulý víkend byl ve znamení posledního dvojzávodu v dálkovém plavání. Na Sečské přehradě se uskutečnil v sobotu 3. září nejdříve závod Českého poháru O pohár Lídy Jelínkové, kde se plavaly distance od 1km po 15 km.
Náš klub zde měl několik svých zástupců. Jan Klobása mezi kadety na 5 km obsadil stříbrnou pozici 🥈. Na stejné trati, ale mezi staršími žáky, dohmátl jako bronzový 🥉 Adam Řiháček a Michal Raus byl hodnocen na sedmé pozici. Ženskou kategorii na 5 km ovládla Lucie Zubalíková 🥇, 5. místo si vyplavala Leona Procházková, 7. místo Lucka Poustecká, 10. místo Dominika Čížková. V závodě na 3 km si vyplaval vítězství mezi mladšími žáky Jan Švanda 🥇 a mezi ženami ho pak napodobila vítězstvím Lucka Zubalíková 🥇. Lucka Poustecká ve stejném závodě obsadila 12. místo. Mezi staršími žačkami si vybojovala stříbro Nikola Švandová 🥈. V nejdelším závodě na 15 km startovala Rozálie Kadlecová, kde si doplavala pro 6. místo.
V neděli pak pokračoval Český pohár dalším závodem v dálkovém plavání – Podzimní rožeň. I zde startovali naši plavci a plavalo se na těchto tratích – 3 a 5 kilometrů. Mezi kadety bral na 5 km Jan Klobása bronz 🥉. Ve starších žácích Adam Řiháček dohmátl na stříbrné pozici 🥈, Michal Raus doplaval jako šestý. Mezi ženami na 5 km zvítězila opět Lucie Zubalíková 🥇 a na stupních vítězů ji doprovodila na bronzové pozici Monika Hasilová 🥉. Lucka Netrefová zvítězila na 5 km trati mezi kadetkami 🥇 a v následujícím závodě na 3 km mezi ženami obsadila stříbrnou pozici🥈 Hana Netrefová. Mezi mladšími žáky na 3 km triumfoval Jan Švanda. 🥇
Gratulujeme všem našim plavcům i k celkovému třetímu místu v rámci soutěže družstev v Českém poháru. 👏👏👏
Letní Mistrovství ČR staršího žactva 2022

Podobně jako mladší i starší žactvo absolvovalo svůj vrchol tento uplynulý víkend (18. – 19. června 2022). Desetičlenná výprava Komeťáků se vydala do Českých Budějovic, kde se konalo na místní padesátce 👉Letní Mistrovství ČR staršího žactva👈.
👉Winter Šimon
V rámci celého domácího šampionátu udělala výbornou atmosféru, kterou každý půlden zahájili pokřikem.
Celkem naše výprava získala 18 medailových umístění a to 2x krát v polohových štafetách (🥇🥉) a 16x krát v individuálních disciplínách (7x zlato🥇 5x stříbro 🥈 4x bronz🥉). K medailovým umístěním přidali naši plavci i spoustu osobních rekordů a pěkných výkonů. 👏👏👏
Za zmínku stojí především 3x krát překonaný nejlepší výkon v kategorii 13-ti letého žactva na 👉50m znak (31,05) v podání 👉Olivera Hynka.
Všem plavcům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů 💪🏻🐧
Letní Mistrovství mladšího žactva

O víkendu se uskutečnily žákovské vrcholy letní sezóny. V termínu 18. – 19. června 2022 se v Chomutově konalo 👉Letní Mistrovství mladšího žactva👈.