fbpx
Brněnský tučňáček 2023

Brněnský tučňáček 2023

V sobotu 21. 1. 2023 se konaly plavecké závody nejmladšího žactva Brněnský tučňáček 2023. Byl to již 23. ročník, který se uskutečnil. Opět se díky velké snaze organizátorů z plaveckého klubu Kometa Brno vše povedlo a všichni plavci i jejich trenéři byli spokojení.

V jednotlivých disciplínách soutěžilo celkem 182 dětí ve věku od 8 do 10 let. Děti přijely v doprovodu svých trenérů nebo rodičů prakticky z celé Moravy. Pro všechny závodníky, kteří přijeli, bylo připraveno velké množství cen a medailí. Pro ty nejúspěšnější v počtu medailí ještě byly připraveny poháry.

Účelem akce bylo seznámit děti s většími závody, kterých se mohou účastnit. Trpělivé vysvětlování od rozhodčích a trenérů, pokud malý plavec udělal menší chybu vůči pravidlům. Hlavním účelem je, aby co nejvíce dětí mělo šanci dostat nějakou cenu a motivovat je do další práce.

Aby bylo možné také závody uspořádat, je potřeba množství prostředků a lidských zdrojů. Chtěl bych tímto poděkovat vedení radnice MČ Brno-sever, která nám poskytla finanční dotaci na ceny pro závodníky, medaile atd. Dalším zdrojem byly klubové prostředky a v neposlední řadě i zdroje lidské. To jsou ti, bez jejichž pomoci by závody vůbec nemohly fungovat – rozhodčí a množství pomocníků z řad našich juniorských plavců – těmto všem patří velký dík

Náš klub měl tradičně nejsilnější zastoupení (55 Komeťáků na startu) a našim mladým nadějím se velmi dařilo, když tým Komety Brno vyplaval celkem 38 cenných kovů – 18x 🥇zlato, 12x 🥈stříbro a 8x 🥉bronz)

Fotogalerie 

Kompletní výsledky

Děkujeme všem za účast a jsme rádi, že se akce mohla uskutečnit. Těšíme se na další ročník Brněnského tučňáčka 2024

1. kolo Mistrovství ČR družstev

1. kolo Mistrovství ČR družstev

V neděli 22. ledna 2023 se uskutečnilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev – Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina, kde se představily i naše družstva (KPSP Kometa Brno muži A, B a ženy A, B, SKP Kometa Brno muži a ženy). Pro všechny naše plavce to bylo první závodní měření v novém roce, které se konalo na bazénu TJ Tesla Brno. Jako již tradičně se podařilo A-týmu mužů Komety jasně zvítězit s velkým náskokem (17 417 bodů) před B-týmem mužů Komety, kteří zaznamenali hezký bodový výkon 14 818 bodů. Vítězství si vyplaval i A-týmu žen s pohodovým bodovým ziskem 15 469 bodů. Ženský tým Komety B obsadil 4. místo díky 12 822 bodům. Velmi mladý žákovský tým SKP pak obsadil 7. místo 9 171 bodů. U žen pak mladý žákovský tým SKP obsadil 9. místo součtem bodů 7 946 bodů.

Postup do semifinálového kola by neměl minout naše A-týmy a uvidíme, zda se podaří postoupit i dalším našim týmům do další fáze, která by se měla uskutečnit na konci února. Gratulujeme všem za předvedené výkony.

Výpis výsledků naleznete na našem webu.

Zimního mistrovství ČR 14-tiletého žactva 2022

Zimního mistrovství ČR 14-tiletého žactva 2022

Dalším důležitým závodem, který se uskutečnil o uplynulém víkendu 10. – 11. prosince 2022, bylo Zimního mistrovství ČR 14-ti letých žáků v Mladé Boleslavi. Na národní šampionát pro tuto věkovou kategorii se původně z Komety kvalifikovala osmička plavců, ale bohužel dva s největšími ambicemi Valerie Vlková a Roman Hlávka onemocněli a tak v Mladé Boleslavi startovala šestice Komeťáků 🐧🐧🐧 – Dokoupilová Barbora, Horká Eliška, Hrubanová Nela, Marková Julie, Tkaný Šimon a Urbánek Ondřej
Většina Komeťáků si na nejdůležitějších závodech zimní sezony zaplavala svoje osobní rekordy. Nejúspěšnějšími se stala dvojice Julie Marková a Šimon Tkaný, která se umístila ve svých disciplínách mezi deset nejlepších.
Naši plavci také bojovali ve štafetových závodech, kde i bez největších opor dokázali vybojovat 3x šesté místo.
Všem gratulujeme za předvedené výkony a přejeme hodně úspěchů.
Zimní mistrovství ČR 13-letého žactva 2022

Zimní mistrovství ČR 13-letého žactva 2022

Na Zimní mistrovství ČR 13-letého žactva vyrazila výprava Komety Brno v pětičlenné sestavě: Faronová Nella, Křepelková Natálie, Winter Šimon, Řiháček Adam a Hynek Oliver.
Našim plavcům se povedlo trutnovské pětadvacítky vylovit spoustu osobních rekordů a také i několik medailových úspěchů. Nejúspěšnějšími “sběrateli stupňů vítězů” byla dvojice Oliver Hynek 6x zlato🥇 a Adam Řiháček 4x zlato🥇 a 3x stříbro🥈
Ve štafetovém závodě 4×50 metrů polohový závod mix vyhrála štafeta ve složení Hynek, Faronová, Křepelková a Řiháček v novém nejlepším výkonu 13-letého žactva. Oliver Hynek k tomu přidal i nejhodnotnější výkon MČR 13letých tohoto šampionátu mezi žáky.
Všem gratulujeme za předvedené výkony a přejeme hodně úspěchů.
Zimní Pohár Moravy jedenáctiletého žactva 2022

Zimní Pohár Moravy jedenáctiletého žactva 2022

O víkendu 3. – 4. prosince 2022 proběhl v Prostějově Pohár Moravy jedenáctiletého žactva (ročník narození 2011), kam se nominovalo celkem 18 plavců z Komety Bno. Z prostějovského pětadvacetimetrového bazénu naši plavci vylovili celkem 20 medailí🥇🥈🥉, což je velký úspěch. Naši komeťáci předvedli velmi kvalitní výkony a odvezli z Prostějova 9x 🥇zlato, 5x 🥈 stříbro a 6x 🥉bronz.
 
Nejúspěšnějšími našimi plavci byli:
👉Albert Hynek
👉Jan Švanda
👉Jan Kos
👉Viktor Vopálka
👉Jakub Horký
👉Martin Sponer
 
Naši plavci zvládli dobře i štafety, když na 4x 50 metrů polohový závod mix brali zlato 🥇 a stříbro 🥈 a na 4×50 metrů volný způsob mix stříbro 🥈.
 
Všichni plavci si udělali perfektní osobní rekordy, tak budeme držet palce, aby tyto medaile měli i na dalších akcích. Všem moc gratulujeme! 👏👏👏
Kompletní přehled jednotlivých výkonů nalezne na našich stránkách www.kometaplavani.cz v sekci Výsledky