fbpx
Praha 2022 ČP

Praha 2022 ČP

První červnový víkend pokračovalo 👉3. kolo Českého poháru ARENA Cup. Plavci se sjeli na pražské Podolí, kde se uskutečnil od pátku do neděle kvalitně obsazený mezinárodní závod 👉PRAHA 2022.
Samozřejmě u toho nechyběly i naše modrobílé barvy Komety, když se do dějiště červencového Letního mistrovství ČR v plavání vydala 35-ti členná výprava. Počasí bylo oproti loňskému zimnímu ročníku povedené, ale i místy teplotně nepříjemné, ale naši plavci měli možnost si vyzkoušet měsíc před MČR počasí a podmínky, které souvisí se závoděním na venkovní padesátce v Podolí. Závody se uskutečnily v tradičním formátu ranních rozplaveb a odpoledního finálového bloku. Našim plavcům se i v kvalitní domácí i mezinárodní konkurenci dařilo a měli jsme nejenom bohaté zastoupení ve finálovém bloku, ale i na stupních vítězů.
Nejúspěšnějším plavcem byla 👉Alena Benešová, která ovládla všechny své starty a získala tak 4x zlato 🥇🥇🥇🥇(200, 400, 800, 1500 volný způsob).
Další plavci na stupních vítězů:
👉Lucie Zubalíková 🥈800 volný způsob
👉Radim Švarc 🥈50 kraul🥈50 motýlek🥉100 kraul
👉Dominik Špaček 🥇200 prsa 🥉100 prsa 🥉 50 prsa
👉Marek Osina 🥇200 polohový závod🥈100 znak
👉David Ludvík 🥇200 znak 🥇 100 znak
Celková medailová bilance činila 15 medailí 🎖🎖🎖 (8x zlato 🥇 4x stříbro🥈 3x bronz🥉)
Gratulujeme všem za předvedené výkony a dobrou formu před červencovým MČR. 👏👏👏
Děkujeme za fotky @hasilova_ 📸
Kompletní výpis výsledků naleznete na našem webu www.kometaplavani.cz
Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla – ČP DP

Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla – ČP DP

Kromě bazénových soutěží se konal i závod Českého poháru v dálkovém plavání, kde měl náš klub své zastoupení. Na Memoriálu MUDr. Jaroslava Fichtla (28. – 29. května 2022) se dařilo nejvíce 🎖Matějovi Kozubkovi🎖 a 🎖Lucce Zubalíkové🎖, když oba naši plavci triumfovali nejen v hlavním sobotním závodě na 10 km, ale i v neděli na poloviční trati 5 km.
Nesmíme zapomenout i na další dálkoplavce Komety, kteří na Boleváku startovali:
👉Lucka Netrefová 2x 3. místo 🥉🥉 5 + 10 km kadetky
👉Honza Klobása 2. místo 🥈5 km kadeti
👉Vít Ingeduld 4. místo 🥔5 km muži
👉Rozálie Kadlecová 5. místo 10km ženy
Video ze závodu:

Gratulujeme všem za předvedené výkony. 👏👏👏
Velká cena Liberce 2022

Velká cena Liberce 2022

Plavci brněnské Komety vyrazili o uplynulém víkendu až na sever Čech, kde se konaly plavecké závody Velká cena Liberce 2022. Sice tyto závody nebyly jako loni Českým pohárem, ale vzhledem k jedné z posledních možností si zaplavat kvalitní výkony směrem k červnovému MČR, to byly kvalitní závody (20. – 22. března 2022). Kometa Brno měla na startu 33 závodníků, kteří z libereckého padesátimetrového bazénu vylovili dohromady 40 medailí (13x zlato🥇, 15x stříbro 🥈 a 12x bronz🥉). Úspěchy spočívaly v mnoha osobních rekordech a ve kvalitních výkonech. O tom svědčí, že si naši plavci vedli výborně i ve štafetových závodech na 4×50 metrů polohový závod, které ovládli naše týmy mužů i žen. Plavcům gratulujeme za předvedené výkony a doufáme v další úspěšné tažení na příštích akcích.

Děkujeme za fotky @vasek.siroky a další super fotky najdete u Monča Hasilová 📸

Májové Brno 2022

Májové Brno 2022

O víkendu 7.- 8. května náš klub Kometa Brno uspořádal tradiční mezinárodní plavecké závody a to již 👉46. ročník Májového Brna, které se po dvouleté pauze vrátilo na tradiční místo, tedy na oblíbený plavecký stadion Za Lužánkami.
V brněnské padesátce jsme mohli přivítat více jak 300 plavců ve věku od 11 do 14 let, tedy ročníky narození 2008 až 2011.
Největší výprava byla samozřejmě z domácího klubu Komety a na startu jsme tak mohli vidět 58 mladých Komeťaků. 🐧🐧🐧🐧🐧🐧
Naši plavci získali celkem 31 medailí 🎖🎖🎖 (16x zlato🥇 , 8x stříbro 🥈, 7x bronz🥉), o které se svými kvalitními výkony postarali hlavně tito plavci: Valča Vlková, Barča Dokoupilová, Roman Hlávka Bert Hynek, Oli Hynek, Eda Kahle, Martin Navrátil, Vašek Sedlák, Šimon Tkaný a Ema Zatloukalová.
Vůbec nejúspěšnějšími plavci, kteří zaplavali nejhodnotnější výkony, se ve své kategorii staly Valča Vlková (2008 – 2009) a Ema Zatloukalová (2010 – 2011).👏
Všem plavcům velmi gratulujeme za předvedené výkony, všem rodičům, příznivcům a sponzorům děkujeme za výborné občerstvení pro rozhodčí, trenéry a hlavně hodnotné ceny pro závodníky. 👏👏👏👏
Za trenérský tým Komety ředitel závodu Josef Horký

Kompletní výsledky naleznete zde

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

V sobotu 7. května 2022 se na Městském plaveckém stadionu Za Lužánkami uskutečnil tradiční Krajský přebor juniorů a dospělých Jihomoravského kraje. Náš klub tento Krajský přebor pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Na start se postavilo 37 Komeťáků 🐧🐧🐧 (ročníky 2008 a starší), kteří tak měli možnost zazávodit si nejen v domácí padesátce, ale vyzkoušet si i netradiční disciplíny nebo vylepšit své osobní rekordy ve svých tradičních disciplínách. Celkem naše výprava získala 36 cenných kovů 🎖🎖🎖 (18 x zlato 🥇, 11x stříbro 🥈 a 7x bronz 🥉). Jsme rádi i za několik starých známých tváří, kteří si opět po delší době zazávodili v barvách Komety. 👏
Gratulujeme všem za předvedené výkony a za příjemné sobotní závodní dopoledne před Májovým Brnem. 👏👏👏
Kompletní přehled výsledků naleznete v sekcí Výsledky.