fbpx
Plzeňské sprinty 2021

Naši plavci zavítali v termínu od 15. do 17. října do Plzně, kde se konalo další kolo Českého poháru v plavání ARENA Cup. Pro české plavce byly Plzeňské sprinty klíčovým mítinkem pro plnění limitů na evropský šampionát v krátkém bazénu v Kazani.
Na bazénu na Slovanech se představila i početná výprava plavců Komety. V silném startovním poli byli naše barvy vidět v mnoha finálových rozplavbách zásluhou dobrých výkonů a mnoha osobních rekordů. Naše výprava čítala 47 plavců a získali jsme celkem 12 cenných kovů (2x zlato 🥇 4x stříbro 🥈 5x bronz 🥉). Na stupních vítězů vystoupali Filip Chrápavý, Alena Benešová, Matěj Zábojník, Radim Švarc a také naše štafetová kvarteta.
K tomu ještě Matěj Zábojník na trati 200 metrů prsa novým českým rekordem 2:06,19 splnil limit na prosincové MS v krátkém bazénu. Gratulujeme všem za předvedené výkony.
Kompletní přehled výsledků naleznete v sekci Výsledky
Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_ a @terka_jur
Velká cena Prostějova 2021

Z Velké ceny Prostějova, kde se představily tuto sobotu (16. října 2021) naše žákovské naděje, vezeme spousty medailí – 40 cenných kovů (13x zlato, 19x stříbro, 8x bronz). Celkem se v Prostějově představilo 31 mladých plavců a plavkyň. Na Velké ceně startovalo přes 200 plavců z 28 klubů.
Všichni plavci Komety Brno si vylepšili osobní rekordy a přítomní trenéři byli s jejich výkony velice spokojeni. Kromě individuálních úspěchů se Kometě dařilo i ve štafetách. V polohových štafetách skončili kluci Komety na druhém místě 🥈 a holky Komety zakončily závody ve svých štafetách vítězstvím🥇.
Děkujeme za pěkné výkony a těšíme se na další závody.
Výpis jednotlivých výkonů naleznete jako již tradičně v sekci Výsledky
Malá cena Znojma 2021

V neděli 10. října se konala Malá cena Znojma, které se zúčastnila velká výprava Komety Brno. Celkem se ve Znojmě představilo 37 plavců Komety. I přes konkurenci 180 závodníků se našim mladým komeťákům podařilo vybojovat celkem 45 cenných kovů (20x 🥇 zlato, 16x 🥈stříbro a 9x 🥉 bronz).
Celkový úspěch byl ještě okořeněn prvním místem mezi oddíly, kdy Kometa Brno byla vyhlášena jako nejúspěšnější oddíl Malé ceny Znojma. Kromě poháru získali naše mladé naděje i sladkou odměnu v podobě dortu, který ještě na bazénu děti s chutí snědly.
Gratulujeme k předvedeným výkonům. 🐧👏🏊🐧💪
Světový pohár Budapešť 2021

V termínu od 7. do 9. října 2021 proběhlo druhé kolo Světového poháru v plavání. V hlavním městě Maďarska Budapešti, kam se Světový pohár přesunul z Berlína (1.kolo), se v rámci našeho klubu zúčastnila hned šestice našich plavců – Filip Chrápavý, Matěj Zábojník, David Ludvík, Alena Benešová, Marika Surová a ve slovenských barvách Sabína Kupčová.

V Budapešti se jako již tradičně sešla kvalitní konkurence včetně velké výpravy z USA. Navzdory tomu, že se jednalo pro všechny plavce o první velké mezinárodní závody v nové sezóně, byly jejich výkony v krátkém bazénu velice kvalitní ozdobené i osobáky. Všichni získali také dobré a zásadní zkušenosti v kvalitním mezinárodním závodě, který byl ozdoben i několika světovými výkony. V dějišti loňského Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu se plavalo tentokrát na krátkém 25-metrovém bazéně. Nejlépe se vedlo našim prsařům Chrápavému a Zábojníkovi na 200 metrové distanci, kde pronikli do finále a obsadili 6. (Zábojník) a 7. místo (Chrápavý).

Nejlepší výsledky dalších plavců Komety v Budapešti – A. Benešové 200 motýl 13. místo, D. Ludvík 50 znak 15. místo, M. Surová 50 motýl 15. místo a S. Kupčová 200 polohový závod 17. místo

Pozvánka O pohár Komety

Zveme nejen své členy (bývalé i současné), ale i rodiče našich členů nebo podporovatelům našeho klubu, kteří si chtějí zkusit závodní atmosféru v konkurenci našich sportovců všech věkových kategorií. První kolo tohoto závodu (plaveme 50 znak a 50 volný způsob) se uskuteční dopoledne v sobotu 16. 10. 2021 na plaveckém bazénu Ponávka. Přihlášky: poharkomety@kometaplavani.cz
Staň se Komeťákem!
O POHÁR KOMETY
ODDÍLOVÝ PŘEBOR KOMETY BRNO – I. KOLO
POŘADATEL: Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno
DATUM: sobota 16. října 2021
MÍSTO: Bazén Ponávka – 25m, 3 dráhy; Ponávka 808/3, 602 00 Brno-střed
PŘIHLÁŠKY: Podávají vedoucí jednotlivých družstev on-line systémem ČSPS nebo na tiskopisech pro počítačové zpracování – ke stažení na ČSPS. E-mailem: poharkomety@kometaplavani.cz
Nejpozději do 14. 10. 2021. Odhlášky nejpozději do pátku 15. 10. 2021 do 20.00 hod.
CENY: V jednotlivých kolech se nevyhlašují vítězové. Konečné hodnocení bude určeno podle celkového součtu bodů a vyhlášení vítězů proběhne až po konání celé série „Poháru Komety“. Výsledky každého kola budou zveřejněny na webu.
INFORMACE: Jan Novák, +420 608 434 283, novak@kometaplavani.cz
KATEGORIE: Všichni členové kondičních družstev KPSP a SKP Kometa Brno (všechny ročníky)
Závod 50 metrů volný způsob dospělí je určen rodičům a podporovatelům našeho klubu, kteří si chtějí vyzkoušet atmosféru závodů. Zájemci jsou srdečně zváni.
Přihlášení na tento závod bude v průběhu závodů – bude vyhlášeno rozhlasem.