fbpx
Velká cena Znojma 2022

Velká cena Znojma 2022

O prvním zářijovém víkendu (3. – 4. září 2022) se malá výprava našich plavců vydala do Znojma zkusit formu na tradiční Velkou cenu Znojma v plavání. 🏊‍♂️🏊‍♂️🏊‍♂️
Plavalo se klasicky na ranní rozplavby a odpolední finálový blok, kde jsme měli početné zastoupení. Nejvíce se dařilo Davidovi Ludvíkovi, který zvítězil ve všech znakových disciplínách 🥇🥇🥇. Radim Švarc ovládl motýlkovou a kraulovou padesátku 🥇🥇 a stříbro 🥈bral na kraulové stovce , kde zvítězil Karel Hána 🥇. Bronz🥉 si na 200 metrů prsa vyplaval Dominik Špaček. Ve finále A jsme měli i zastoupení v podobně Terky Juřicové, Viktorie Černé a Julie Obermannové. Ve Znojmě ještě startovala sourozenecká dvojice Maršíků.
Všem velká gratulace a přejeme hodně úspěchů v nové sezóně všem našim plavcům!💪👍🐧
foto: 📷Lukáš Himr 📷
Praha 2022 ČP

Praha 2022 ČP

První červnový víkend pokračovalo 👉3. kolo Českého poháru ARENA Cup. Plavci se sjeli na pražské Podolí, kde se uskutečnil od pátku do neděle kvalitně obsazený mezinárodní závod 👉PRAHA 2022.
Samozřejmě u toho nechyběly i naše modrobílé barvy Komety, když se do dějiště červencového Letního mistrovství ČR v plavání vydala 35-ti členná výprava. Počasí bylo oproti loňskému zimnímu ročníku povedené, ale i místy teplotně nepříjemné, ale naši plavci měli možnost si vyzkoušet měsíc před MČR počasí a podmínky, které souvisí se závoděním na venkovní padesátce v Podolí. Závody se uskutečnily v tradičním formátu ranních rozplaveb a odpoledního finálového bloku. Našim plavcům se i v kvalitní domácí i mezinárodní konkurenci dařilo a měli jsme nejenom bohaté zastoupení ve finálovém bloku, ale i na stupních vítězů.
Nejúspěšnějším plavcem byla 👉Alena Benešová, která ovládla všechny své starty a získala tak 4x zlato 🥇🥇🥇🥇(200, 400, 800, 1500 volný způsob).
Další plavci na stupních vítězů:
👉Lucie Zubalíková 🥈800 volný způsob
👉Radim Švarc 🥈50 kraul🥈50 motýlek🥉100 kraul
👉Dominik Špaček 🥇200 prsa 🥉100 prsa 🥉 50 prsa
👉Marek Osina 🥇200 polohový závod🥈100 znak
👉David Ludvík 🥇200 znak 🥇 100 znak
Celková medailová bilance činila 15 medailí 🎖🎖🎖 (8x zlato 🥇 4x stříbro🥈 3x bronz🥉)
Gratulujeme všem za předvedené výkony a dobrou formu před červencovým MČR. 👏👏👏
Děkujeme za fotky @hasilova_ 📸
Kompletní výpis výsledků naleznete na našem webu www.kometaplavani.cz
Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

V sobotu 21. května 2022 proběhly v Hodoníně závody Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje, které byly zároveň nominačním závodem na Letní pohár desetiletých a jedenáctiletých. Modrobílé barvy v Hodoníně reprezentovalo celkem 34 plavců ročníku narození 2011 a 2012. Z hodonínského bazénu výprava mladých Komeťáků nakonec přivezla úctyhodných 44 medailových umístění 🎖🎖🎖 (17x zlato🥇 , 12x stříbro 🥈 a 15x bronz 🥉).

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a velkému počtu osobních rekordů.
Zároveň všem kvalifikovaným držíme palce na letních pohárech, které proběhnou v sobotu 12. června 2022 v Prostějově (plavci ročník narození 2012) a v Havířově (plavci ročník narození 2012).👏👏👏

Velká cena Liberce 2022

Velká cena Liberce 2022

Plavci brněnské Komety vyrazili o uplynulém víkendu až na sever Čech, kde se konaly plavecké závody Velká cena Liberce 2022. Sice tyto závody nebyly jako loni Českým pohárem, ale vzhledem k jedné z posledních možností si zaplavat kvalitní výkony směrem k červnovému MČR, to byly kvalitní závody (20. – 22. března 2022). Kometa Brno měla na startu 33 závodníků, kteří z libereckého padesátimetrového bazénu vylovili dohromady 40 medailí (13x zlato🥇, 15x stříbro 🥈 a 12x bronz🥉). Úspěchy spočívaly v mnoha osobních rekordech a ve kvalitních výkonech. O tom svědčí, že si naši plavci vedli výborně i ve štafetových závodech na 4×50 metrů polohový závod, které ovládli naše týmy mužů i žen. Plavcům gratulujeme za předvedené výkony a doufáme v další úspěšné tažení na příštích akcích.

Děkujeme za fotky @vasek.siroky a další super fotky najdete u Monča Hasilová 📸

Velká cena Kuřimi

Velká cena Kuřimi

V sobotu 14. května se naši plavci zúčastnili již 29. ročníku Velké ceny Kuřimi. V letošním roce pro plavce ročníku narození 2012 – 2015.
Klub Komety Brno reprezentovalo v kuřimském bazénu celkem 21 plavců 🐧, kterým se podařilo v individuálních disciplínách získat celkem 32 medailí 🎖 (16x zlato 🥇, 7x stříbro 🥈 a 9x bronz 🥉). Zároveň se plavcům podařilo zvítězit i v obou štafetových disciplínách žáků a žaček.
Nejhodnotnější plavecké výkony v disciplínách 50m prsa byly ohodnoceny pohárem, v případě děvčat vybojovala pohár Šťastná Antonie (RN 2012) a Onesorková Nela (RN 2013). 👈
Kromě obsazení příček nejvyšších se plavcům podařilo vyplavat i poměrně značný počet osobních rekordů v přihlášených disciplínách. Všem plavcům tímto děkujeme za předvedené výkony. 👏👏👏
Za všechny fotky děkujeme Natálii Kovaříkové z PKKu.
Další fotky k dispozici na odkazu: https://eu.zonerama.com/…386