fbpx
Axis Cup 2022

Axis Cup 2022

Uplynulý víkend byl pro naše plavce ve znamení závodů a tentokrát jsme vyrazili do Jihlavy, kde se konal další díl Českého poháru v plavání ARENA Cup. Jihlavský Axis Cup 2022 se konal v termínu 4. – 6. listopadu 2022 v krátkém pětadvacetimetrovém bazénu.
Celkem se v Jihlavě během tří dnů vystřídalo 34 našich plavců. Tentokrát nebylo pole tak nabité zahraniční konkurencí jako před třemi týdny na ČP v Plzni, ale zase to našim plavcům umožnilo vybojovat si početné finálové účasti.
V konkurenci plavců z celé ČR naši plavci dosáhli na 34 cenných kovů – z toho 14x zlato, 9x stříbro a 11. bronz. Navíc v každém finálové rozplavbě startoval nejméně jeden plavec Komety Brno.
Nejvíce se tradičně dařilo našim oporám Aleně Benešové, Marice Surové, Davidovi Ludvíkovi, Karlovi Hánovi, Míše Dinkové, Tondovi Navrkalovi, Terce Juřicové, Andělce Mullerové, Dominikovi Špačkovi a Matějovi Zábojníkovi.
Právě posledně jmenovaný si odskočil do Jihlavy na svůj jediný start, kde dokázal dvakrát posunout rekord závodu na 200 metrů prsa. Tímto výkonem si vyplaval druhý nejlepší bodový zisk v rámci celého Axis Cupu.
Nesmíme také zapomenout na úspěšné vystoupení našich mix štafet, které pokaždé zvítězili a i naše B-týmy obsadily stupně vítězů.
Gratulujeme všem za předvedené výkony a už následující víkend nás čeká domácí závod v podobě 53. ročníku Velké ceny Brna v plavání 2022.
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich stránkách www.kometaplavani.cz
Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_
Kompletní fotogalerii naleznete na:
https://monihasi.rajce.idnes.cz/
Světový pohár Berlín 2022

Světový pohár Berlín 2022

V termínu od 21. do 23. října 2022 proběhlo první kolo Světového poháru v plavání. V hlavním městě Německa Berlíně, který hostil jediné kolo Světového poháru v Evropě, se v rámci našeho klubu zúčastnila hned šestice našich plavců – Matěj Zábojník, David Ludvík, Dominik Špaček, Radim Švarc, Marika Surová a Lucie Zubalíková.
V Berlíně se jako již tradičně sešla skvělá konkurence z celého světa, takže o zajímavou podívanou. Navzdory tomu, že se jednalo pro všechny plavce po Českém poháru v Plzni o další velké mezinárodní závody v nové sezóně, byly výkony v krátkém bazénu velice kvalitní. Všichni získali také dobré a zásadní zkušenosti v kvalitním mezinárodním závodě, který byl ozdoben i několika světovými výkony.
Nejlépe se vedlo Matějovi Zábojníkovi, který dokázal na 100 a 200 metrové distanci proniknout do finále, kde obsadili pěkné 6. místo (100 metrů prsa) a skvělé 4. místo (200 metrů prsa).
Nejlepší výsledky dalších plavců Komety v Berlíně – D. Ludvík 200 metrů znak 21. místo, M. Surová 100 metrů motýl 34. místo, D. Špaček 200 metrů prsa 22. místo, L. Zubalíková 20. místo 800 metrů volný způsob, R. Švarc 41. místo 50 metrů motýlek.
Výpis výsledků naleznete na našich stránkách www.kometaplavani.cz v kategorii Výsledky.
Velká cena Prostějova 2022

Velká cena Prostějova 2022

V sobotu 15. října 2022 se konala Velká cena Prostějova – “O pohár Domovní správy”a nominovalo se 36 plavců Komety Brno. Závody v tomto termínu jsou již tradiční akcí, na kterou Kometa jezdí od jejího vzniku. Jedná se o takové “malé Mistrovství ČR”, protože účast na těchto závodech bývá vždy kvalitní a ne všichni plavci se na závody nominují. Naši Komeťáci předvedli velmi kvalitní výkony a odvezli z Prostějova 15 bronzových, 16 stříbrných a 9 zlatých medailí.
Nejúspěšnější byli:
Adam Řiháček
Oliver Hynek
Šimon Tkaný
Roman Hlávka
Albert Hynek
Natálie Křepelková
Nella Faronová
Ema Zatloukalová
Nela Hrubanová
Barbora Dokoupilová
Jakub Dufek
Viktor Šeránek
Kristýna Půžová
Antonie Šťastná
Výborně plavci plavali i štafety 4×50 metrů polohový závod, kde suverénně zvítězili jak kluci, tak i holky z Komety.
Všichni plavci si udělali perfektní osobní rekordy, tak budeme držet palce, aby tyto medaile měli i na svém “velkém Mistrovství ČR”. Plavci ročníku 2010 se letos do Prostějova jednou letos podívají, protože se zde bude konat Zimní Mistrovství ČR dvanáctiletého žactva.

O pohár Komety startuje

O pohár Komety startuje

Již tuto neděli odstartuje další ročník klubového závodu O Pohár Komety! Zveme všechny příznivce plaveckých sportů a našeho klubu na 1. kolo závodů O pohár Komety, kde si mohou vyzkoušet závodní atmosféru v konkurenci našich plavců všech věkových kategorií. 
Ve prvním kole na plavce čekají disciplíny: 50m volný způsob a 50m znak.
 
Vložený závod na 50 metrů volným způsobem je určen rodičům a podporovatelům našeho klubu.
 
Závody se uskuteční v nedělním dopoledni 9. října 2022 na bazénu Ponávka (8:00 – 12:00).
 
Přihlášky: poharkomety@kometaplavani.cz
Velká cena Kopřivnice 2022

Velká cena Kopřivnice 2022

V pátek 30. září 2022 a sobotu 1. října 2022 se naše minivýprava Komety v počtu tří plavců a jednoho trenéra zúčastnila Velké ceny Kopřivnice, kde si děti mohly zaplavat i delší disciplíny, a to na distancích od 200 metrů až po nejdelší závod na 1500 metrů. Nejlepšího výsledku dosáhl Šimon Melichar, který vyhrál 1500 metrů volný způsob a dále získal bronz na 200 metrů znak. Dvě bronzové medaile pak vybojoval Adam Rak na 200 metrů motýlek a 400 metrů polohový závod.
Třetí a neméně úspěšnou byla Eliška Horká, která získala bronz na 400 metrů polohový závod a několik čtvrtých míst na další disciplíny.
Všichni si zaplavali nějaký osobní rekord, což je na začátek sezony  velmi dobrý počin.