fbpx
1. kolo Mistrovství ČR družstev

V neděli 22. ledna 2023 se uskutečnilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev – Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina, kde se představily i naše družstva (KPSP Kometa Brno muži A, B a ženy A, B, SKP Kometa Brno muži a ženy). Pro všechny naše plavce to bylo první závodní měření v novém roce, které se konalo na bazénu TJ Tesla Brno. Jako již tradičně se podařilo A-týmu mužů Komety jasně zvítězit s velkým náskokem (17 417 bodů) před B-týmem mužů Komety, kteří zaznamenali hezký bodový výkon 14 818 bodů. Vítězství si vyplaval i A-týmu žen s pohodovým bodovým ziskem 15 469 bodů. Ženský tým Komety B obsadil 4. místo díky 12 822 bodům. Velmi mladý žákovský tým SKP pak obsadil 7. místo 9 171 bodů. U žen pak mladý žákovský tým SKP obsadil 9. místo součtem bodů 7 946 bodů.

Postup do semifinálového kola by neměl minout naše A-týmy a uvidíme, zda se podaří postoupit i dalším našim týmům do další fáze, která by se měla uskutečnit na konci února. Gratulujeme všem za předvedené výkony.

Výpis výsledků naleznete na našem webu.

Brno Cup 2022

Posledním závodem pro naše nejmladší plavce byl v letošním kalendářním roce 2022 již tradičně 👉 Brno Cup, který se uskutečnil v sobotu 17. prosince 2022 na bazénu TJ Tesla v Brně na Lesné. Závodů se zúčastnilo 34 Komeťáků (ročník narození 2012 a mladší), kterým se podařilo během soboty vyplavat celkem 25 cenných kovů 🥇🥈🥉 (14x 1. místo 🥇, 7x 2. místo 🥈, 4x 3. místo 🥉).
Zároveň plavci obsadili umístění na stupních vítězů i ve štafetových kláních, které se plavala netradičním způsobem, tj. 6x25m volný způsob. „Áčková“ štafeta ve složení Zatloukalová S., Pešl J., Vodáková Š., Veselý V., Půžová K. a Šeránek V. si doplavala pro 1. místo ve vypsané kategorii B+C (ročník narození 2012 a mladší).
Všem plavcům gratulujeme za předvedené výkony. 👏
Děti si v současné chvíli již plnými doušky užívají vánočních prázdnin a zaslouženého odpočinku. Do bazénu a k trénování se vrátíme opět v lednu příštího roku.
Zimní mistrovství ČR 12-letého žactva 2022

O uplynulém víkendu (10.-11. prosince 2022) proběhlo Zimní mistrovství ČR dvanáctiletých v Prostějově, kde reprezentovalo modrobílé celkem šestice Komeťáků🐧: Eduard Kahle, Šimon Maloch, Matěj Mazánek, Martin Navrátil, Raus Michal, Ema Zatloukalová.
Nejúspěšnější plavkyní byla 👉Ema Zatloukalová, která se umístila na tomto šampionátu celkem pětkrát a přispěla tak pěti medailemi: 3x 🥇zlato, 1x 🥈stříbro, 1x 🥉 bronz. Ostatní naši plavci ostudu neudělali a zaplavali si povětšinou své osobní rekordy. Naši kluci přivezli také bronzovou medaili ze štafety na 4x 50 metrů polohový závod!
Všem gratulujeme za předvedené výkony a přejeme hodně úspěchů.
Zimní Pohár Moravy 10-letých 2022

V sobotu 3. prosince 2022 závodilo jedenáctka plavců 🐧🐧🐧z Komety Brno na hlavním vrcholu letošního roku a to na Zimním Poháru Moravy desetiletých, který se konal na pětadvacítce v Havířově. Mistrovské závody proběhly organizovaně bez problémů a naši mladí plavci byli disciplinovaní a v havířovském bazénu nechali všechno. Jejich sportovní úsilí vyneslo našemu klubu celkem 15 cenných kovů 🥇🥈🥉(3x 🥇zlato, 5x 🥈stříbro a 7x 🥉bronz).
Týmový úspěch podtrhli naše naděje ve štafetách, kde jsme získali v závodě na 4×50 metrů polohový závod zlato a ve stejné štafetě, ale volným způsobem z toho bylo další zlato. V obou závodech jsme nasadili i druhou štafetu, která se umístila na 5. místě (4×50 polohový závod) a na bronzové pozici (4×50 volný způsob).
Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Těšíme se na poctivou práci v dalších letech a věříme, že podobné úspěchy budou sbírat i v pozdějším věku. 👏👏👏
Zimní Pohár Moravy jedenáctiletého žactva 2022

O víkendu 3. – 4. prosince 2022 proběhl v Prostějově Pohár Moravy jedenáctiletého žactva (ročník narození 2011), kam se nominovalo celkem 18 plavců z Komety Bno. Z prostějovského pětadvacetimetrového bazénu naši plavci vylovili celkem 20 medailí🥇🥈🥉, což je velký úspěch. Naši komeťáci předvedli velmi kvalitní výkony a odvezli z Prostějova 9x 🥇zlato, 5x 🥈 stříbro a 6x 🥉bronz.