fbpx
Závody mládeže Jihlava 2023

V sobotu 22. dubna se naši mladí Komeťáci zúčastnili Závodů mládeže v Jihlavě, které se konaly v jihlavské pětadvacítce. Výprava Komety čítala 23 plavců 🐧🐧🐧žákovské kategorie a podle hodnocení trenérů byla na Vysočině poměrně úspěšná. Nejen, že si ve většině disciplín naši plavci vylepšili své osobní časy, ale také vyplavali 28 cenných kovů 🥇🥈🥉(12x 🥇zlato, 9x 🥈stříbro a 7x 🥉bronz).
Nejlepšími plavci byli 👉Albert Hynek a 👉Jan Kos, když ve finále na 200PZ vybojovali 1. resp. 2. místo a získali pohár pro vítěze.
Všem patří díky za účast a dobrou reprezentaci našeho klubu, stejně tak i gratulace ke všem povedeným výkonům. 👏👏👏
Velká cena Olomouce 2023

V sobotu 25. března 2023 se uskutečnila tradiční závod Velká cena Olomouce v plavání, kam se vydala i naše velmi početná výprava Komeťáků (45 plavců).
Na startu se sešla velmi kvalitní konkurence nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Polska. Z olomoucké padesátky naši plavci vylovili 19 cenných kovů – 7 x zlato🥇 7x stříbro🥈 5x bronz🥉.

• Radim Švarc

V celkové soutěži družstev náš klub také zvítězil a z Olomouce si odvážíme vítězný pohár. V rámci hodnocení nejlepších výsledků byla oceněna i dvojice Komeťaků Adéla Vavřinová a David Ludvík. Oba dva za své výkony byli hodnoceni v součtu dvou disciplín na 4. místě.
K vidění bylo mnoho kvalitních výkonů, mnohdy pod hranici osobních rekordů.
Gratulujeme za předvedené výkony
Foto zdroj @zavody_foto
Jarní cena Boskovic

Naši nejmladší závodní plavci mají za sebou vydařený závodní víkend. Kromě sobotního městského přeboru v Brně na Lesné, kde startovala většina plavců, si někteří naordinovali i závodní neděli a plavali ještě v Boskovicích na Jarní ceně města Boskovice.

V neděli náš klub reprezentovala již menší skupina a to 11 komeťáků, kterým se podařilo si z boskovického bazénu dovést celkem 17 cenných kovů (7x zlato , 4x stříbro  a 6x bronz).
Kromě individuálních disciplín se plavaly i polohové štafety (4x50m), kde se naší „Áčkové“ štafetě ve složení Adam Trojek, Antonie Šťastná, Kristýna Půžová a Jakub Pešl podařilo doplavat na krásném 6. místě v těžké konkurenci štafet složených z plavců starších ročníků.

Všem plavcům gratulujeme za předvedené výkony a těšíme se na jejich úspěchy na dalších závodech.
Jarní krajský přebor na dlouhé tratě JmK 2023

V sobotu 17. února 2023 se uskutečnil na 25-ti metrovém bazénu TJ Tesly Brno tradiční Krajský přebor Jihomoravského kraje na dlouhých tratích, který náš klub pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Tento závod je určený pro jihomoravské plavecké kluby a plave se na vzdálenost 800 a 1500 metrů volným způsobem. Pro většinu plavců to byla skvělá příležitost vyzkoušet si netradiční disciplíny, v kterých nezávodí. Pro trenéry je to dobrá příležitost otestovat své plavce a jejich tréninkovou přípravu v uplynulém období.
Celkem se Jarního krajského přeboru na dlouhé tratě zúčastnilo plavců z třinácti jihomoravských klubů. Náš klub měl jako již tradičně nejsilnější zastoupení – 78 plavců (36 plavců KPSP a 42 plavců SKP).

Zlato🥇 ve své kategoriích získali: FARONOVÁ Nella, HASILOVÁ Monika, HORKÝ Jakub, HYNEK Oliver, KLOBÁSA Jan (2x), PERINGER Marek, REKA Jan (2x), ŠIROKÝ Václav, ŠVANDA Jan

Stříbrnou 🥈ve své kategoriích získali: ČIHÁK Martin, DUFEK Jakub, GREGR Lukáš, JUŘICOVÁ Tereza, KAHAJOVÁ Barbora, KŘEPELKOVÁ Natálie, MALOCH Šimon, MAŠKOVÁ Radka, MERHOUT Šimon, OBERMANNOVÁ Julie, RAK Adam, ULMANN Matyáš, ZATLOUKALOVÁ Ema

Bronz 🥉 ve své kategoriích získali: ČERNÁ Viktorie, HLÁVKA Roman, KOS Jan, LUDVÍK David, MARŠÍKOVÁ Ellen, MOLIŠ Martin, RAUS Michal, ŠVANDOVÁ Nikola, WINTER Šimon

Přehled kompletních výsledků naleznete na webu kometaplavani.cz v sekci Výsledky.
Vyškovský hrošík 2023

V sobotu 18. února 2023 se naše mladé naděje zúčastnili tradičního závodu Vyškovský hrošík, který se koná v areálu Vyškovského aquaparku.

Těchto závodů se účastnilo celkem 24 klubů z celé Moravy a na start se postavila přibližně dvě stovka mladých plavců ve věku od 6 do 11 let. Naše modro bílé barvy Komety hájilo v nedalekém Vyškově celkem 14 plavců, kteří si nejen dobře zazávodili a vylepšili mnoho osobních časů, ale podařilo se jim vyplavat pro Kometu celkem 17 cenných kovů – 4x bronz, 4x stříbrno a 9x zlato.

Všem zúčastněným plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu a trenéři se těší na další společné závody. Více fotek naleznete na našich sociálních sítích.