fbpx
Letní Mistrovství mladšího žactva

Letní Mistrovství mladšího žactva

O víkendu se uskutečnily žákovské vrcholy letní sezóny. V termínu 18. – 19. června 2022 se v Chomutově konalo 👉Letní Mistrovství mladšího žactva👈.
Z Komety Brno reprezentovalo klub 7 plavců:
👉Michal Raus
👉Šimon Maloch
👉Martin Navrátil
👉Matěj Mazánek
👉Eduard Kahle
👉Nikol Dokoupilová
👉Ema Zatloukalová
Právě posledně jmenovaná Ema Zatloukalová dokázala plavat velmi dobře a získala velký počet medailí, když si vyplavala ve svých startech 1x zlato🥇 , 3x stříbro 🥈 a 2x bronz 🥉. Ostatním našim plavcům se také dařilo, i když se jim nepodařilo obsadit v individuálních startech stupně vítězů i oni zaslouží pochvalu za předvedené výkony.
Kluci pak vybojovali ještě stříbrné medaile🥈 ve štafetě na 4x 50 polohový závod.
Při příležitosti Letního MČR ještě proběhlo vyhlášení celorepublikového závodního projektu všestrannosti 👉DROP CUP👈, kde Ema Zatloukalová zaujala třetí místo 🥉.
Gratulujeme a přejeme další výborné výkony!👏👏👏
Letní pohár ČR desetiletých Morava

Letní pohár ČR desetiletých Morava

V sobotu 11. června 2022 proběhly v Prostějově závody Letní pohár ČR desetiletých – Morava, které byly vrcholem sezóny pro plavce ročníku narození 2012. Celkově se závodů zúčastnilo 112 plavců z 34 klubů z Moravy, z tohoto počtu bylo tucet Komeťáků.
Plavcům Komety se nakonec podařilo si z prostějovského bazénu odvézt celkem 14 medailí (2x🥇, 6x🥈a 6x🥉) z individuálních disciplín.

Na stupně vítězů v průběhu soboty postupně vystoupali následující plavci:
DUFEK Jakub (🥉400VZ, 🥉50Z a 🥉200VZ)
PŮŽOVÁ Kristýna (🥇100M a🥉50M)
ŠERÁNEK Viktor (🥈100Z, 🥉50VZ, 🥈400VZ, 🥉100VZ,🥇50Z a🥈200VZ)
ŠŤASTNÁ Antonie (🥈50P, 🥈100P a🥈200PZ)

Kromě individuálních disciplín se nám dařilo i ve štafetových kláních.
Áčková štafeta ve složení DUFEK, PŮŽOVÁ, ŠERÁNEK a ŠŤASTNÁ dokázali zvítězit v obou štafetách 🥇4x50PZ i🥇4x50VZ. Pozadu však nezůstala ani štafeta B ve složení MATELOVÁ, VODÁKOVÁ, VRÁŽEL A ŽDÍMAL a doplnila tak Áčkovou štafetu na stupních vítězů na bronzovém stupínku (🥉4x50PZ a🥉4x50VZ).

Kromě umístění na stupních vítězů si plavci odvezli i spoustu kvalitních výsledků, osobních rekordů a umístění v popředí výsledkové listiny jednotlivých disciplín.

Bylo vidět, že se plavci na vrchol sezóny řádně připravili, navzájem se v průběhu celé soboty podporovali a fungovali jako jeden tým. Ještě než se všichni rozutečou za letními prázdninami, čeká na plavce posledních pár tréninků v bazéně, které budou již v zasloužené odpočinkové a zábavné formě.

Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem plavcům, kteří se sobotních závodů zúčastnili, za vzornou reprezentaci našeho klubu a za spoustu kvalitních výsledků. 👏👏👏

Vedoucí akce a trenér Novák Jan

Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

V sobotu 21. května 2022 proběhly v Hodoníně závody Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje, které byly zároveň nominačním závodem na Letní pohár desetiletých a jedenáctiletých. Modrobílé barvy v Hodoníně reprezentovalo celkem 34 plavců ročníku narození 2011 a 2012. Z hodonínského bazénu výprava mladých Komeťáků nakonec přivezla úctyhodných 44 medailových umístění 🎖🎖🎖 (17x zlato🥇 , 12x stříbro 🥈 a 15x bronz 🥉).

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a velkému počtu osobních rekordů.
Zároveň všem kvalifikovaným držíme palce na letních pohárech, které proběhnou v sobotu 12. června 2022 v Prostějově (plavci ročník narození 2012) a v Havířově (plavci ročník narození 2012).👏👏👏

ZÁVODEČKY PRO DROBEČKY

ZÁVODEČKY PRO DROBEČKY

V sobotu 21. května 2022 proběhly na naší partnerské škole ZŠ Arménská 👉ZÁVODEČKY PRO DROBEČKY👈
Jsou to první závody našich nejmenších Komeťáků z Kraví hory, Kohoutovic a školních bazénků. 🐧🐧🐧
Děkujeme všem dětem za úžasné výkony, rodičům za spoustu odměn a skvělou atmosféru. Také velké poděkování patří našim trenérům za jejich práci v rámci našeho klubu Kometa Brno. Závody se podle hlavní organizátorky Kateřiny Haškové moc povedly. Jako každý rok si zaplavali i rodiče a trenéři. Je milé pozorovat děti, jak fandí svým rodičům nebo trenérům. Je to pro ně velmi motivující.
Na dětech je vidět, že je plavání a závodění baví. Přejeme si, aby všem nadšení a láska k plavání vydržela. 👏👏👏
Velká cena Kuřimi

Velká cena Kuřimi

V sobotu 14. května se naši plavci zúčastnili již 29. ročníku Velké ceny Kuřimi. V letošním roce pro plavce ročníku narození 2012 – 2015.
Klub Komety Brno reprezentovalo v kuřimském bazénu celkem 21 plavců 🐧, kterým se podařilo v individuálních disciplínách získat celkem 32 medailí 🎖 (16x zlato 🥇, 7x stříbro 🥈 a 9x bronz 🥉). Zároveň se plavcům podařilo zvítězit i v obou štafetových disciplínách žáků a žaček.
Nejhodnotnější plavecké výkony v disciplínách 50m prsa byly ohodnoceny pohárem, v případě děvčat vybojovala pohár Šťastná Antonie (RN 2012) a Onesorková Nela (RN 2013). 👈
Kromě obsazení příček nejvyšších se plavcům podařilo vyplavat i poměrně značný počet osobních rekordů v přihlášených disciplínách. Všem plavcům tímto děkujeme za předvedené výkony. 👏👏👏
Za všechny fotky děkujeme Natálii Kovaříkové z PKKu.
Další fotky k dispozici na odkazu: https://eu.zonerama.com/…386