fbpx
Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

V sobotu 21. května 2022 proběhly v Hodoníně závody Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje, které byly zároveň nominačním závodem na Letní pohár desetiletých a jedenáctiletých. Modrobílé barvy v Hodoníně reprezentovalo celkem 34 plavců ročníku narození 2011 a 2012. Z hodonínského bazénu výprava mladých Komeťáků nakonec přivezla úctyhodných 44 medailových umístění 🎖🎖🎖 (17x zlato🥇 , 12x stříbro 🥈 a 15x bronz 🥉).

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a velkému počtu osobních rekordů.
Zároveň všem kvalifikovaným držíme palce na letních pohárech, které proběhnou v sobotu 12. června 2022 v Prostějově (plavci ročník narození 2012) a v Havířově (plavci ročník narození 2012).👏👏👏

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

V sobotu 7. května 2022 se na Městském plaveckém stadionu Za Lužánkami uskutečnil tradiční Krajský přebor juniorů a dospělých Jihomoravského kraje. Náš klub tento Krajský přebor pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Na start se postavilo 37 Komeťáků 🐧🐧🐧 (ročníky 2008 a starší), kteří tak měli možnost zazávodit si nejen v domácí padesátce, ale vyzkoušet si i netradiční disciplíny nebo vylepšit své osobní rekordy ve svých tradičních disciplínách. Celkem naše výprava získala 36 cenných kovů 🎖🎖🎖 (18 x zlato 🥇, 11x stříbro 🥈 a 7x bronz 🥉). Jsme rádi i za několik starých známých tváří, kteří si opět po delší době zazávodili v barvách Komety. 👏
Gratulujeme všem za předvedené výkony a za příjemné sobotní závodní dopoledne před Májovým Brnem. 👏👏👏
Kompletní přehled výsledků naleznete v sekcí Výsledky.
Krajský přebor JMK dlouhé tratě 2022

Krajský přebor JMK dlouhé tratě 2022

V sobotu 12. února 2022 se uskutečnil na 50-ti metrovém bazénu Za Lužánkami tradiční Krajský přebor Jihomoravského kraje na dlouhých tratích, který náš klub pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Tento závod je určený pro jihomoravské plavecké kluby a plave se na vzdálenost 800 a 1500 metrů volným způsobem. Pro většinu plavců to byla skvělá příležitost vyzkoušet si netradiční disciplíny, v kterých nezávodí. Pro trenéry je to dobrá příležitost otestovat své plavce a jejich tréninkovou přípravu v uplynulém období.
Celkem se Jarního krajského přeboru na dlouhé tratě zúčastnilo plavců z čtrnácti jihomoravských klubů. Náš klub měl jako již tradičně nejsilnější zastoupení – 60 plavců (21 plavců KPSP a 39 plavců SKP).
Zlato🥇 ve své kategoriích získali: ZATLOUKALOVÁ Ema, ŠVANDA Jan, ŘIHÁČEK Adam, KŘEPELKOVÁ Natálie, HLÁVKA Roman, FOJTÍKOVÁ Nikola, GRMELA Roman, HASILOVÁ Monika, HÝLLOVÁ Ema, MERHOUT Šimon
Stříbrnou 🥈ve své kategoriích získali: RAUS Michal, HYNEK Albert, FARONOVÁ Nella, GREGR Lukáš, POUSTECKÁ Lucie
Bronz 🥉 ve své kategoriích získali: ZATLOUKAL Filip, MALOCH Šimon, HYNEK Oliver, HRUBANOVÁ Nela, KLOK Markijan, PERINGER Marek, PROCHÁZKOVÁ Leona (2x)
Krajský přebor staršího žactva JMK

Krajský přebor staršího žactva JMK

O uplynulém víkendu 20.-21. listopadu 2021 se uskutečnily Krajské přebory staršího žactva Jihomoravského kraje. Tento důležitý kvalifikační závod se jako vždy odehrál na pětadvacetimetrovém bazénu na Lesné.
Celkem se krajského přeboru zúčastnilo 111 plavců z celého Jihomoravského kraje. Největší zastoupení měl náš klub Kometa Brno a to více jak jednu čtvrtina, přesně 29 závodníků modrobílé Komety. 🐧👍
Kromě početného zastoupení ve startovním poli jsme měli i početné zastoupení na stupních vítězů. Pro plavce Komety Brno to byla medailová smršť, když se celkové číslo cenných kovů zastavilo na rovných 97 🥇🥈🥉.
Mladé naděje Komety předvedly pěkné výkony a k nim přidaly spoustu osobních rekordů, tak jen doufáme, že se jich co nejvíce nominuje na prosincové Zimní mistrovství ČR žactva.
Gratulace všem. 👏👍👏👍👏
Zimní krajský přebor 10- a 11letého žactva JmK 2021

Zimní krajský přebor 10- a 11letého žactva JmK 2021

V sobotu 13. listopadu se kromě Velké ceny Brna uskutečnil i důležitý závod pro naše plavecké naděje a to Zimní krajský přebor 10- a 11letého žactva Jihomoravského kraje. Přes třicet žáků a žaček Komety Brno zavítalo do Hodonína, kde si zazávodili o medaile a kvalitní časy. Naší výpravě se dařilo a odměnou byla spousta osobních rekordů a hromada medailí. Celkem si do Brna odvážíme 39 cenných kovů (17x zlato, 14x stříbro a 8x bronz).
Gratulujeme k výkonům a těšíme se na další výsledky. Přehled našich plavců naleznete na našich stránkách www.kometaplavani.cz