fbpx
Krajský přebor JMK staršího žactva 2022

Krajský přebor JMK staršího žactva 2022

Ve dnech 19. a 20. listopadu 2022 se naši starší žáci zúčastnili Krajského přeboru Jihomoravského kraje, který je zároveň nominačním závodem na Mistrovství ČR jednotlivých věkových skupin. Na bazénu TJ Tesla Brno startovalo v modrobílých barvách Komety Brno celkem 33 plavců z ročníku 2008-2010.
Našim plavcům se povedlo vyplavat celkem 71 cenných kovů – 30x🥇 zlato, 20x🥈 stříbro a 21x🥉 bronz. Potěšujícím faktem bylo, že naši starší žáci dokázali skoro ve všech disciplínách překonat své osobní rekordy.
Gratulujeme všem k předvedeným výkonům a přejeme hodně štěstí při kvalifikaci na prosincové mistrovské soutěže starších žáků.

Podzimní krajský přebor JMK dlouhé tratě

Podzimní krajský přebor JMK dlouhé tratě

V sobotu 25. září 2022 se uskutečnil na 25-ti metrovém bazénu TJ Tesla Brno Podzimní krajský přebor Jihomoravského kraje na dlouhé tratě, který náš klub pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Tento závod je určený pro jihomoravské plavecké kluby a plave se na vzdálenost 800 a 1500 metrů volným způsobem. Pro většinu plavců to byla skvělá příležitost vyzkoušet si netradiční disciplíny, v kterých nezávodí. Pro trenéry je to dobrá příležitost otestovat své plavce a jejich tréninkovou přípravu v uplynulém období.
Náš klub měl jako již tradičně nejsilnější zastoupení – 76 plavců🐧🐧🐧
Přehled medailistů v jednotlivých kategoriích:
🥇2x Benešová, Peringer, Černá, Hynek, Atassi, Moliš, Zatloukalová, Křepelková, Řiháček, Klobása, Merhout
🥈 Hasilová, Klobása, Mašková, Švanda, Faronová, Vlková, Maloch, Hynek, Hlávka, Rak, Kopáček
🥉 Černá, Jáhnová, Horký, Švandová, Kadlecová, Raus, Gregr, Zatloukal, Reka
Celkem získali plavci Komety 12 zlatých, 11 stříbrných, 9 bronzových medailí.
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich webových stránkách v sekci výsledky. Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_
Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje

V sobotu 21. května 2022 proběhly v Hodoníně závody Letní krajský přebor ml. žactva Jihomoravského kraje, které byly zároveň nominačním závodem na Letní pohár desetiletých a jedenáctiletých. Modrobílé barvy v Hodoníně reprezentovalo celkem 34 plavců ročníku narození 2011 a 2012. Z hodonínského bazénu výprava mladých Komeťáků nakonec přivezla úctyhodných 44 medailových umístění 🎖🎖🎖 (17x zlato🥇 , 12x stříbro 🥈 a 15x bronz 🥉).

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a velkému počtu osobních rekordů.
Zároveň všem kvalifikovaným držíme palce na letních pohárech, které proběhnou v sobotu 12. června 2022 v Prostějově (plavci ročník narození 2012) a v Havířově (plavci ročník narození 2012).👏👏👏

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

Krajský přebor juniorů a dospělých JMK

V sobotu 7. května 2022 se na Městském plaveckém stadionu Za Lužánkami uskutečnil tradiční Krajský přebor juniorů a dospělých Jihomoravského kraje. Náš klub tento Krajský přebor pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Na start se postavilo 37 Komeťáků 🐧🐧🐧 (ročníky 2008 a starší), kteří tak měli možnost zazávodit si nejen v domácí padesátce, ale vyzkoušet si i netradiční disciplíny nebo vylepšit své osobní rekordy ve svých tradičních disciplínách. Celkem naše výprava získala 36 cenných kovů 🎖🎖🎖 (18 x zlato 🥇, 11x stříbro 🥈 a 7x bronz 🥉). Jsme rádi i za několik starých známých tváří, kteří si opět po delší době zazávodili v barvách Komety. 👏
Gratulujeme všem za předvedené výkony a za příjemné sobotní závodní dopoledne před Májovým Brnem. 👏👏👏
Kompletní přehled výsledků naleznete v sekcí Výsledky.
Krajský přebor JMK dlouhé tratě 2022

Krajský přebor JMK dlouhé tratě 2022

V sobotu 12. února 2022 se uskutečnil na 50-ti metrovém bazénu Za Lužánkami tradiční Krajský přebor Jihomoravského kraje na dlouhých tratích, který náš klub pořádal pod hlavičkou Jihomoravského plaveckého svazu. Tento závod je určený pro jihomoravské plavecké kluby a plave se na vzdálenost 800 a 1500 metrů volným způsobem. Pro většinu plavců to byla skvělá příležitost vyzkoušet si netradiční disciplíny, v kterých nezávodí. Pro trenéry je to dobrá příležitost otestovat své plavce a jejich tréninkovou přípravu v uplynulém období.
Celkem se Jarního krajského přeboru na dlouhé tratě zúčastnilo plavců z čtrnácti jihomoravských klubů. Náš klub měl jako již tradičně nejsilnější zastoupení – 60 plavců (21 plavců KPSP a 39 plavců SKP).
Zlato🥇 ve své kategoriích získali: ZATLOUKALOVÁ Ema, ŠVANDA Jan, ŘIHÁČEK Adam, KŘEPELKOVÁ Natálie, HLÁVKA Roman, FOJTÍKOVÁ Nikola, GRMELA Roman, HASILOVÁ Monika, HÝLLOVÁ Ema, MERHOUT Šimon
Stříbrnou 🥈ve své kategoriích získali: RAUS Michal, HYNEK Albert, FARONOVÁ Nella, GREGR Lukáš, POUSTECKÁ Lucie
Bronz 🥉 ve své kategoriích získali: ZATLOUKAL Filip, MALOCH Šimon, HYNEK Oliver, HRUBANOVÁ Nela, KLOK Markijan, PERINGER Marek, PROCHÁZKOVÁ Leona (2x)