fbpx
Velká cena Liberce

Velká cena Liberce

První červnový víkend (4. – 6. 6. 2021) závodili naši plavci na třetím kole Českého poháru v plavání, který se tentokrát premiérově uskutečnil v Liberci. V padesátce pod Ještědem na Velké ceně Liberce bojovala skoro třicetičlenná modrobílá výprava Komety Brno. Konkurence byla o trošku menší než před týdnem v Praze, ale to úplně nevadilo, protože v odpoledním finálovém bloku byly pravidelně vidět modrobílé barvy Komety. Závody probíhaly jako vždy v režimu ranní rozplavby a odpolední finále.
Nejvíce byla vidět nejen ve finále, ale i na stupních vítězů Marika Surová, která se představila v osmi disciplínách (1x🥇, 2x 🥈,2x 🥉). Na vítězství dosáhli plavci – Clementina Fraňková (🥇200P) , Alena Benešová (3x🥇), Matěj Zábojník (🥇200P), Filip Chrápavý (100P🥇). Další cenné kovy bral Štěpán Kučera, Dominik Špaček, Marek Osina, Matěj Máša.
Nejhodnotnější bodový výkon Velké ceny Liberce 🏆 si připsal plavec Komety Brno Matěj Zábojník na distanci 200 metrů prsa. Gratulujeme 👍
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich stránkách www.kometaplavani.cz
Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_ a @terka_jur
Fotogalerii naleznete na:
PRAHA 2021

PRAHA 2021

O uplynulém víkendu (28. – 30. 5. 2021) se uskutečnilo další kolo Českého poháru v plavání a to mezinárodní závody PRAHA 2021. Tyto závody dostaly vyjímku od Ministerstva zdravotnictví a tak se plavci znovu mohli utkat na venkovním plaveckém bazénu v Podolí. V Praze se představilo velké množství plavců Komety Brno – celkem se na start postavila čtyřicítka zástupců našeho klubu.
Třídenní závod v Praze Podolí nabídl klasický model ranních “rychlých “rozplaveb, poledních “pomalých” rozplaveb a odpoledního finálového bloku. Dalším důležitým faktorem bylo i nevlídné chladné počasí, které pro některé bylo dost limitující v jejich výkonech,, přesto předvedené výkony nebyly rozhodně špatné po tak dlouhé závodní pauze.
Ve finálovém bloku se objevila velká část naší výpravy a v silné mezinárodní konkurenci (Maďarsko, Polsko, Švýcarsko, Rakouska, Turecka) naši plavci získali několik medailí. Na stupních vítězů vystoupali: 🥇🥈🥉 Alena Benešová, Filip Chrápavý, Matěj Zábojník, Marek Osina, Marika Surová, Lucie Zubalíková, Clementina Fraňková, Dominik Špaček, Štěpán Kučera.
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich stránkách www.komeplavani.cz
(zdroj foto: @hasilova_)

jarní příměstský tábor brno