fbpx
MČR Račice v dálkovém plavání

MČR Račice v dálkovém plavání

O víkendu 21.sprna 2021 proběhlo MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v dálkovém plavání na 5km a štafet (4x1250m), které hostil veslařský kanál v Račicích. Na startu jsme měli hned několik plavců, kteří útočili na dobré umístnění. Tomáš Peciar ovládl závod na 5 km! Vyplaval zlato v kategorii dorostenců i mužů.🥇🥇Víťa Ingeduld skončil na 5. místě a vyhrál kategorii masters A.🥇 Matěj Kozubek na startu chyběl ze zdravotních důvodů. Pro bronz si doplavala Alena Benešová.🥉 Krásné stříbrné medaile vybojovaly: Lucka Zubalíková (st.dorost) a Monča Hasilová (ml.dorost).🥈 Bronzovou medaili v kategorii kadetů si odvezl Adam Rak. 🥉V závodu na 1 kilometr vyhrál Michal Raus.🥇

Odpolední program byl náročný. Hned po doplavání pěti kilometrů 🏊🏼‍♀️následovalo MISTROVSTVÍ ČR štafet (4x1250m).
Komeťácká čtveřice (Benešová, Zubalíková, Kozubek a Peciar) vyhrála s minutovým náskokem. 🥇 Další sestava (Hasilová, Fojtíková, Ingeduld, Peringer) doplavala na nepopulárním čtvrtém místě a sedmou příčku brala KOMETA C (Bařinová, Poustecká, Klobása, Říha). Nejmladší skupina komeťáků soutěžila v kategorii žáků. Sestava (Raus, Melichar, Vlková, Řiháček) doplavala na čtvrtém místě. Krásná týmová práce! Jen tak dál!💪🏼

Mistrovství České republiky pokračovalo i v neděli 22.8.2021. Mistrem České republiky na 3 kilometry se stal Michal Raus! Míša vyhrál svou kategorii mladších žáků. Lucka Zubalíková a Monča Hasilová úspěšně sbíraly body do Českého poháru na deseti kilometrové trati. Lucka vyhrála s velkým náskokem a Monča dohmátla na třetí příčce. 🥇🥉
Gratulujeme a těšíme se na další kolo Českého poháru!

Odkaz na kompletní výsledky naleznete zde

Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla – ČP DP

Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla – ČP DP

O uplynulém víkendu (7. – 8. srpna 2021) se uskutečnilo další kolo Českého poháru v dálkovém plavání. Naši dálkoplavci se představili na západě Čech v Plzni na Memoriálu MUDr. Jaroslava Fichtla.

Tentokrát sice měla Kometa Brno malé zastoupení na startu Českého poháru, ale o to více se naší čtveřici Zubalíková, Hasilová, Klobása, Rak dařilo. V sobotu na 3 km trati mezi kadety zvítězil Adam Rak, Jan Klobása na 10 km dohmátl mezi kadety na 4. místě, Lucka Zubalíková ve stejné disciplíně mezi ženami brala stříbrný kov a Monika Hasilová doplavala jako 6. žena v pořadí olympijské trati na 10 km.

V neděli pak druhé místo na 5 km v kategorii kadetů bral Adam Rak a na 4. místě doplaval ve stejné kategorii Jan Klobása. Lucka Zubalíková ovládla závod mezi ženami na 5 km a Monika Hasilová obsadila ve stejném závodě 5. místo.

Děkujeme za předvedené výkony.

Odkaz na kompletní výsledky naleznete zde.

O pohár starostky Česká v Pošumaví – ČP DP

O pohár starostky Česká v Pošumaví – ČP DP

Poslední červencový víkend (24. – 25. července 2021) byl opět ve znamení Českého poháru v dálkovém plavání, kterého se zúčastnilo opět několik plavců Komety Brno. Ve dvoudenním závodě O pohár starostky Česká v Pošumaví se plavalo několik destinací a to od 1 kilometrů až po 10 kilometrů.
Posledním závodem před svým odletem na olympijské hry do Tokia zvládl vítězně Matěj Kozubek v závodě na 10 km 🥇. Dále se na této trati představila mezi ženami trojice Monika Hasilová (6.), Nikola Fojtíková (10.) a Lucie Poustecká (13.).
Na poloviční 5 km jsme měli zastoupení díky Honzovi Klobásovi (9. kadeti), Hance Marciánové (5. ženy), Monice Hasilové (6. ženy), Nikče Fojtíkové (10. ženy), Lucce Poustecké (11. ženy), Víťovi Ingeduldovi (5. muži), Štěpánovi Kučerovi (12. muži).
Na 3 kilometrové trati v kategorii kadetů bral 8. místo Honza Klobása.
Gratulujeme a děkujeme všem za další body do soutěže družstev v rámci Českého poháru v dálkovém plavání. 👍👍👍
21. ročník Veselské hodinovky

21. ročník Veselské hodinovky

Uplynulá neděle 18. 7. 2021 byla opět ve znamení Českého poháru v dálkovém plavání, který se přesunul do Veselí nad Lužnicí. Zde se konal 21. ročník Veselské hodinovky a opět zde nechyběly modrobílé barvy Komety Brno. V hlavní disciplíně 10 kilometrů si opět vedl suverénně náš olympionik Matěj Kozubek, který zvítězil 🥇v čase 1:58:47,2. Mezi ženami na stejné trati doplavala na výborném 5. místě Monika Hasilová. Na trati 5 kilometrů mezi muži bral 8. místo Matěj Máša a mezi kadety 9. místo bral Honza Klobása. Mezi ženami na stejné distanci doplavala z našich nejlépe na 5. místě Lucie Poustecká a 7. místo obsadila ještě Adéla Bařinová. Mezi staršími žáky na 3 kilometry jsme měli zastoupení v podobě Šimona Melichara (5. místo) a Adama Řiháčka (9. místo). V kategorii starších žaček brala 3 .místo 🥉 Valerie Vlková. Ve stejné disciplíně mezi mladšími žáky zvítězil náš Michal Raus 🥇.
Gratulujeme a děkujeme všem za důležité body do soutěže družstev v rámci Českého poháru v dálkovém plavání.

Odkaz na kompletní výsledky

47. Brněnský Garoma+ maratón

47. Brněnský Garoma+ maratón

V neděli 11. července se uskutečnilo další kolo Českého poháru v dálkovém plavání, které hostila Brněnská přehrada. Letošní již 47. ročník Brněnského Garoma+ maratónu se uskutečnil na tradičním místě a plavcům přála i příjemná teplota vody 24,5 stupňů. Na startu tohoto závodu se objevil i náš olympionik Matěj Kozubek, který dominoval v hlavním závodě na 10 kilometrů.
Kromě něj se postavili na start i další Komeťáci všech věkových kategorií – tedy přes dvacet plavců, kteří se představili v závodech na 10, 5 a 1 kilometr. Na stupních vítězů vystoupali kromě Matěje Kozubka 🥇10 km i další naši plavci: mezi ženami 10 km🥈 Lucie Zubalíková, mezi muži na 🥇5 km Vít Ingeduld a 🥉Marek Peringer, mezi ženami na 🥇5 km Hana Marciánová a 🥈Marika Surová. V kategorii staršího žactva na 1 km 🥇Šimon Melichar, 🥈Adam Řiháček, 🥇Valerie Vlková, 🥉 Barbora Dokoupilová a v kategorii mladšího žactva na 1 km 🥈Michal Raus.
Gratulujeme a děkujeme všem za důležité body do soutěže družstev v rámci Českého poháru v dálkovém plavání. 👍👍👍
Krásné fotky od @this.is.misa si prohlédněte na https://misamikys.rajce.idnes.cz/GAROMA_Maraton_Brno…/

jarní příměstský tábor brno