fbpx
Plzeňské sprinty 2021

Naši plavci zavítali v termínu od 15. do 17. října do Plzně, kde se konalo další kolo Českého poháru v plavání ARENA Cup. Pro české plavce byly Plzeňské sprinty klíčovým mítinkem pro plnění limitů na evropský šampionát v krátkém bazénu v Kazani.
Na bazénu na Slovanech se představila i početná výprava plavců Komety. V silném startovním poli byli naše barvy vidět v mnoha finálových rozplavbách zásluhou dobrých výkonů a mnoha osobních rekordů. Naše výprava čítala 47 plavců a získali jsme celkem 12 cenných kovů (2x zlato 🥇 4x stříbro 🥈 5x bronz 🥉). Na stupních vítězů vystoupali Filip Chrápavý, Alena Benešová, Matěj Zábojník, Radim Švarc a také naše štafetová kvarteta.
K tomu ještě Matěj Zábojník na trati 200 metrů prsa novým českým rekordem 2:06,19 splnil limit na prosincové MS v krátkém bazénu. Gratulujeme všem za předvedené výkony.
Kompletní přehled výsledků naleznete v sekci Výsledky
Děkujeme za krásné fotky: @hasilova_ a @terka_jur
Velká cena Prostějova 2021

Z Velké ceny Prostějova, kde se představily tuto sobotu (16. října 2021) naše žákovské naděje, vezeme spousty medailí – 40 cenných kovů (13x zlato, 19x stříbro, 8x bronz). Celkem se v Prostějově představilo 31 mladých plavců a plavkyň. Na Velké ceně startovalo přes 200 plavců z 28 klubů.
Všichni plavci Komety Brno si vylepšili osobní rekordy a přítomní trenéři byli s jejich výkony velice spokojeni. Kromě individuálních úspěchů se Kometě dařilo i ve štafetách. V polohových štafetách skončili kluci Komety na druhém místě 🥈 a holky Komety zakončily závody ve svých štafetách vítězstvím🥇.
Děkujeme za pěkné výkony a těšíme se na další závody.
Výpis jednotlivých výkonů naleznete jako již tradičně v sekci Výsledky
Mistrovství ČR SEN a SŽ v synchronizovaném plavání pro rok 2021

Ve velmi nabytém sportovním kalendáři se o víkendu 2.-3.10.2021 konalo v Brně na bazéně za Lužánkami MČR SŽ a SEN.

V kategorii starší žákyně se naše děvčata představila se zbrusu novou kombinovanou sestavou, se kterou vybojoval krásné místo. V malých sestavách se představila v sóle Nela Čarvašová a v páru Eliška Fritscherová a Eva Kubíčková. Přestože děvčata patřila k nejmladší ve startovním poli ostudu neudělala. Ale máme stále co vylepšovat.

V kategori seniorek se představily naše juniorky rovněž s novou kombinovanou sestavou, se kterou se umístily na místě. Stejné místo jim patřilo i v týmové sestavě.

Za 14 dní nás čeká tzv. malá republika pro MŽ a JUN v Olomouci.

Ostravský delfínek 2021

Státní svátek v úterý 28.9.2021 jsme strávily na soutěži Ostravský delfínek v Ostravě.

Mladší žákyně Simča Hubáčková a Peťa Čarvašová vybojovaly 6. místo v párové sestavě a Danielka Plachá 1. místo v sólech.

Měli jsme zastoupení i v žákyních B, kde se na 1. místě umístila Jana Valerie Šmídová a na 3. místě pak Olívia Mayerová.

Malá cena Znojma 2021

V neděli 10. října se konala Malá cena Znojma, které se zúčastnila velká výprava Komety Brno. Celkem se ve Znojmě představilo 37 plavců Komety. I přes konkurenci 180 závodníků se našim mladým komeťákům podařilo vybojovat celkem 45 cenných kovů (20x 🥇 zlato, 16x 🥈stříbro a 9x 🥉 bronz).
Celkový úspěch byl ještě okořeněn prvním místem mezi oddíly, kdy Kometa Brno byla vyhlášena jako nejúspěšnější oddíl Malé ceny Znojma. Kromě poháru získali naše mladé naděje i sladkou odměnu v podobě dortu, který ještě na bazénu děti s chutí snědly.