fbpx
Letní krajský přebor JMK staršího žactva

O víkend 3.-4. června 2023 se starší žactvo Komety zúčastnilo 👉Letního krajského přeboru Jihomoravského kraje staršího žactva, které je důležitým nominačním závodem na Mistrovství ČR pro jednotlivé kategorie.
Dvoudenní závody se konaly na tradičním místě a to na 25-ti metrovém bazénu na Lesné, kde startovalo 43 závodníků Komety Brno. 🐧
Naši plavci se předvedli v dobrém světle, když své výkony ozdobili nejen spoustu osobních rekordů, ale k tomu ještě vybojovali celkem 87 🥇🥈🥉medailových umístění (33x 🥇 zlato, 24x 🥈stříbro a 30x 🥉bronz).
Gratulujeme

všem nejen za reprezentaci Komety Brno, ale také k předvedeným výkonům, osobním rekordům a cenným kovům. 👏

Také jim přejeme hodně štěstí a úspěchu na nadcházejících vrcholech – Mistrovství ČR staršího žactva v Mladé Boleslavi a v Plzni. 👏
Boskovický závod 2023

Poslední květnovou sobotu se náš klub zúčastnil 👉 4. ročníku Boskovického závodu, který byl určen pro plavce ročníku narození 2013 – 2016. Na závodníky čekaly 25m a 50m disciplíny, nejstarší mohli startovat i v disciplíně 100m polohový závod.

V sobotu se na závodech představila početná skupina 25 komeťáků🐧, kteří si z Boskovic nakonec odvezli 30 umístění na stupních vítězů (11x zlato 🥇, 9x stříbro 🥈a 10x bronz🥉). Pro některé plavce ročník narození 2015 a 2016 se navíc jednalo o první větší závody, kde již mohli porovnat své zkušenosti a síly s plavci z jiných plaveckých klubů a zvládli to výtečně.

Všem zúčastněným plavcům gratulujeme ke kvalitním výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu. 👏👏👏

Světový pohár DP Setubal 2023

Již třetí závod Světového poháru během letošního května se v sobotu plaval v portugalském Setúbalu. Jedna z nejklasičtějších světových dálkoplaveckých lokalit, která si pro světové hvězdy dálkového plavání připravila, pro sebe, obvyklý závod ve vlnách a vodu o teplotě 18.4 °C (a tedy, podle nových pravidel, zákaz použití neoprenů), viděla i pěkné vystoupení našich dvou dálkových plavců 👉Matěje Kozubka a 👉Aleny Benešová.
Naše dvojice zvládla i tento třetí závod velmi dobře, vždyť Matěj Kozubek si vyplaval na olympijské trati 10 km skvělé 9. místo a vyrovnal tak své i české maximum na Světovém poháru na 10 km z roku 2019. Alena Benešová vybojovala výborné 16. místo a nechala za sebou například vítězku předcházejících dvou závodů Leonie Beck(GER).
Matěj v tiskové zprávě pro ČSPS:
„Voda 18,4 °C znamenala, že jsme plavali v plavkách, za což jsem byl rád. Povětrnostní podmínky a začínající příliv připravily pravý závod na otevřené vodě, kdy jsme 3 z 5 kol bojovali se slušnými vlnami a ve všech kolech jsme museli přemáhat mořské proudy. Snažil jsem se celý závod držet co nejvíc vpředu a docela mi to vycházelo, kromě konce druhého kola, kdy jsem si prošel menšími problémy. V cíli mě nakonec přehmátl Ekvádorec Farinango, kterého jsem si dotáhl posledního půl kola na zádech a přišel jsem tak o rozšířené pódium pro osm nejlepších, ale se svým 9. místem jsem velmi spokojený. A poprvé jsem posbíral i nějaké body za sprinterské prémie, tak to s tou rychlostí asi nebude tak hrozné.”
Gratulujeme oběma za výkony a reprezentaci nejen ČR, ale i Komety. 👏👏👏
Mare Nostrum Barcelona 2023

Minulý týden se zúčastnili tři naši plavci jednoho ze závodů z prestižní série Mare Nostrum. V Barceloně se v rámci reprezentačního výběru zúčastnil Matěj Zábojník a v rámci klubových barev Komety pak dvojice Radim Švarc a David Ludvík.
Tento podnik se pyšní skvělou mezinárodní konkurencí nejen z celé Evropy, ale i USA, Kanada, Japonsko a další silné plavecké státy a kluby zavítaly i letos do španělské Barcelony v termínu 17. – 18. května 2023.
V této konkurenci se naši plavci neztratili a nejlepšího umístnění dosáhl Matěj Zábojník, který se ve své hlavní disciplíně 200 metrů prsa probojoval do A finále, kde obsadil 8. místo. David Ludvík se nejlépe umístil na 200 metrů znak, kde dohmátl na konečném 24. místě. Radim Švarc pak nejlepší pozici ve výsledkové listině zaznamenal na 50 metrů motýlek a to 32. místo.
Zazávodit si v takovéto konkurenci je výborná zkušenost pro všechny naše plavce a děkujeme jim za předvedené výkony.
Kompletní přehled výsledků naleznete na v sekci Výsledky

Světový pohár 10 km Itálie

Deštivé a chladné počasí přivítalo nejlepší dálkové plavce včetně naší dvojice Alena Benešová a Matěj Kozubek na druhém kole Světového poháru v Sardínii. Moře mělo teplotu 17.3 °C, což znamenalo, že 10-ti kilometrový závod se odehrál v neoprenech. Konkurence na startu byla nejen kvalitní, ale i kvantitativní, vždyť do závodu odstartovalo 86 mužů a 66 žen.
V této konkurenci si nejlepší český výsledek připsal Matěj Kozubek, který na olympijský distanci finišoval na 23. místě a porazil další tři české reprezentanty, kteří se díky limitu z bazénu prali o dvě místa pro MS. Matěje Kozubka se bohužel tento souboj netýkal, ale i tak dokázal svoje kvality na otevřené vodě.
Mezi ženami si velmi dobře vedla Alena Benešová, která chtěla zlepšit svůj výkon z Egypta a to se ji více dvě třetiny tratě dařilo, když plavala v prvním balíku. Nakonec z toho bylo ve výborné konkurenci 33. místo. Doplavala jako nejlepší z českých žen a splnila tak druhou podmínku pro start na červencovém MS v Japonsku.
Matěj Kozubek v tiskové zprávě pro ČSPS:
„K závodu se postavilo 86 mužů, což byl poměrně slušný startovní balík a obsahoval i mnoho závodníků z absolutní světové špičky. I když bych byl osobně raději, aby voda měla přes 18 °C a plavalo se v plavkách, tak jsem byl připraven na to, že závod bude v neoprenu. Po startu jsem si vybojoval trochu horší pozici a musel jsem se v průběhu závodu víc snažit postupovat kupředu. To se mi dařilo, a nakonec jsem vybojoval 23. místo, se kterým jsem spokojený. Teď je potřeba pořádně zregenerovat a za týden se pustím do dalšího závodu na 10 km na Světovém poháru v portugalském Setúbalu, dost možná zase v neoprenu,“
A. Benešová v tiskové zprávě pro ČSPS:
„Ráno byla naměřená voda pod 18 stupňů, což znamenalo povinné neopreny. Z bezpečnostního důvodů je to dobře, ale tento rok jsme nenafasovali nové a ve starém neoprenu jsem od půlky závodu vezla vodu navíc, což mě stálo hodně sil. V posledním kole mi tyto síly chyběly, ale jinak jsem s průběhem závodu spokojená. Pět kol ze šesti jsem závodila se světovou špičkou, dostala jsem hodně ran a pár jich také rozdala. Teď jen sehnat nový neopren a připravit se na další kolo Světového poháru a také na mistrovství světa do Japonska, na které se už moc těším,“
Už za týden se čeští reprezentanti představí na 3. kole tohoto seriálu, které proběhne v portugalském Setúbalu. Mezi muži bude opět na startu Matěj Kozubek a v kategorii žen Alena Benešová.