fbpx
Brněnský tučňáček 2023

Brněnský tučňáček 2023

V sobotu 21. 1. 2023 se konaly plavecké závody nejmladšího žactva Brněnský tučňáček 2023. Byl to již 23. ročník, který se uskutečnil. Opět se díky velké snaze organizátorů z plaveckého klubu Kometa Brno vše povedlo a všichni plavci i jejich trenéři byli spokojení.

V jednotlivých disciplínách soutěžilo celkem 182 dětí ve věku od 8 do 10 let. Děti přijely v doprovodu svých trenérů nebo rodičů prakticky z celé Moravy. Pro všechny závodníky, kteří přijeli, bylo připraveno velké množství cen a medailí. Pro ty nejúspěšnější v počtu medailí ještě byly připraveny poháry.

Účelem akce bylo seznámit děti s většími závody, kterých se mohou účastnit. Trpělivé vysvětlování od rozhodčích a trenérů, pokud malý plavec udělal menší chybu vůči pravidlům. Hlavním účelem je, aby co nejvíce dětí mělo šanci dostat nějakou cenu a motivovat je do další práce.

Aby bylo možné také závody uspořádat, je potřeba množství prostředků a lidských zdrojů. Chtěl bych tímto poděkovat vedení radnice MČ Brno-sever, která nám poskytla finanční dotaci na ceny pro závodníky, medaile atd. Dalším zdrojem byly klubové prostředky a v neposlední řadě i zdroje lidské. To jsou ti, bez jejichž pomoci by závody vůbec nemohly fungovat – rozhodčí a množství pomocníků z řad našich juniorských plavců – těmto všem patří velký dík

Náš klub měl tradičně nejsilnější zastoupení (55 Komeťáků na startu) a našim mladým nadějím se velmi dařilo, když tým Komety Brno vyplaval celkem 38 cenných kovů – 18x 🥇zlato, 12x 🥈stříbro a 8x 🥉bronz)

Fotogalerie 

Kompletní výsledky

Děkujeme všem za účast a jsme rádi, že se akce mohla uskutečnit. Těšíme se na další ročník Brněnského tučňáčka 2024

1. kolo Mistrovství ČR družstev

1. kolo Mistrovství ČR družstev

V neděli 22. ledna 2023 se uskutečnilo 1. kolo Mistrovství ČR družstev – Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina, kde se představily i naše družstva (KPSP Kometa Brno muži A, B a ženy A, B, SKP Kometa Brno muži a ženy). Pro všechny naše plavce to bylo první závodní měření v novém roce, které se konalo na bazénu TJ Tesla Brno. Jako již tradičně se podařilo A-týmu mužů Komety jasně zvítězit s velkým náskokem (17 417 bodů) před B-týmem mužů Komety, kteří zaznamenali hezký bodový výkon 14 818 bodů. Vítězství si vyplaval i A-týmu žen s pohodovým bodovým ziskem 15 469 bodů. Ženský tým Komety B obsadil 4. místo díky 12 822 bodům. Velmi mladý žákovský tým SKP pak obsadil 7. místo 9 171 bodů. U žen pak mladý žákovský tým SKP obsadil 9. místo součtem bodů 7 946 bodů.

Postup do semifinálového kola by neměl minout naše A-týmy a uvidíme, zda se podaří postoupit i dalším našim týmům do další fáze, která by se měla uskutečnit na konci února. Gratulujeme všem za předvedené výkony.

Výpis výsledků naleznete na našem webu.

Brno Cup 2022

Brno Cup 2022

Posledním závodem pro naše nejmladší plavce byl v letošním kalendářním roce 2022 již tradičně 👉 Brno Cup, který se uskutečnil v sobotu 17. prosince 2022 na bazénu TJ Tesla v Brně na Lesné. Závodů se zúčastnilo 34 Komeťáků (ročník narození 2012 a mladší), kterým se podařilo během soboty vyplavat celkem 25 cenných kovů 🥇🥈🥉 (14x 1. místo 🥇, 7x 2. místo 🥈, 4x 3. místo 🥉).
Zároveň plavci obsadili umístění na stupních vítězů i ve štafetových kláních, které se plavala netradičním způsobem, tj. 6x25m volný způsob. „Áčková“ štafeta ve složení Zatloukalová S., Pešl J., Vodáková Š., Veselý V., Půžová K. a Šeránek V. si doplavala pro 1. místo ve vypsané kategorii B+C (ročník narození 2012 a mladší).
Všem plavcům gratulujeme za předvedené výkony. 👏
Děti si v současné chvíli již plnými doušky užívají vánočních prázdnin a zaslouženého odpočinku. Do bazénu a k trénování se vrátíme opět v lednu příštího roku.
Vánoční cena Zlína 2022

Vánoční cena Zlína 2022

Poslední víkend před vánočními svátky vyrazila výprava Komety Brno na tradiční 👉Vánoční cenu Zlína, která byla závěrečným kolem Českého poháru Arena Cup v plavání pro rok 2022. V krajském městě Zlínského kraje se plavalo sice od pátku odpoledne, ale vzhledem k náročné sezóně byla letos naše výprava méně početná a vyrazila jen na sobotní a nedělní program. Celkem se ve Zlíně ukázalo 25 plavců 🐧a opět jsme patřili k nejpočetnější výpravě.
Naši plavci získali množství finálových účastí včetně našich nejmladších (Hynek Oliver). Nejvíce byl však vidět 👉David Ludvík, který si udržel formu ještě z listopadového národního šampionátu a ovládl 200 metrů znak🥇 i 100 metrů znak🥇, kde dokonce překonal rekord Vánoční ceny. Dále si David Ludvík vyplaval stříbro 🥈 na 200 metrů polohový závod a v na nejkratší distanci 50 metrů znak byl třetí 🥉. Další cenné kovy přidal 👉Dominik Špaček, který bral stříbro 🥈na 200 metrů prsa a přidal ještě dvakrát 🥉🥉 bronzovou medaili za úspěšné závody na 50 a 100 metrů prsa.
Celkem naše výprava bez hlavních opor získala ve Zlíně 7 cenných kovů🥇🥈🥉 a k tomu hodně finálových startů. 👏👏👏
Gratulujeme Všem gratulujeme za předvedené výkony a reprezentaci klubu. Přejeme hodně úspěchů i v dalším roce.
Zimního mistrovství ČR 14-tiletého žactva 2022

Zimního mistrovství ČR 14-tiletého žactva 2022

Dalším důležitým závodem, který se uskutečnil o uplynulém víkendu 10. – 11. prosince 2022, bylo Zimního mistrovství ČR 14-ti letých žáků v Mladé Boleslavi. Na národní šampionát pro tuto věkovou kategorii se původně z Komety kvalifikovala osmička plavců, ale bohužel dva s největšími ambicemi Valerie Vlková a Roman Hlávka onemocněli a tak v Mladé Boleslavi startovala šestice Komeťáků 🐧🐧🐧 – Dokoupilová Barbora, Horká Eliška, Hrubanová Nela, Marková Julie, Tkaný Šimon a Urbánek Ondřej
Většina Komeťáků si na nejdůležitějších závodech zimní sezony zaplavala svoje osobní rekordy. Nejúspěšnějšími se stala dvojice Julie Marková a Šimon Tkaný, která se umístila ve svých disciplínách mezi deset nejlepších.
Naši plavci také bojovali ve štafetových závodech, kde i bez největších opor dokázali vybojovat 3x šesté místo.
Všem gratulujeme za předvedené výkony a přejeme hodně úspěchů.