fbpx
V termínu od 7. do 9. října 2021 proběhlo druhé kolo Světového poháru v plavání. V hlavním městě Maďarska Budapešti, kam se Světový pohár přesunul z Berlína (1.kolo), se v rámci našeho klubu zúčastnila hned šestice našich plavců – Filip Chrápavý, Matěj Zábojník, David Ludvík, Alena Benešová, Marika Surová a ve slovenských barvách Sabína Kupčová.

V Budapešti se jako již tradičně sešla kvalitní konkurence včetně velké výpravy z USA. Navzdory tomu, že se jednalo pro všechny plavce o první velké mezinárodní závody v nové sezóně, byly jejich výkony v krátkém bazénu velice kvalitní ozdobené i osobáky. Všichni získali také dobré a zásadní zkušenosti v kvalitním mezinárodním závodě, který byl ozdoben i několika světovými výkony. V dějišti loňského Mistrovství Evropy v dlouhém bazénu se plavalo tentokrát na krátkém 25-metrovém bazéně. Nejlépe se vedlo našim prsařům Chrápavému a Zábojníkovi na 200 metrové distanci, kde pronikli do finále a obsadili 6. (Zábojník) a 7. místo (Chrápavý).

Nejlepší výsledky dalších plavců Komety v Budapešti – A. Benešové 200 motýl 13. místo, D. Ludvík 50 znak 15. místo, M. Surová 50 motýl 15. místo a S. Kupčová 200 polohový závod 17. místo