fbpx
Druhý prosincový víkend (11 – 12. 12. 2021) byl ve znamení zimního žákovského vrcholu v podobě Mistrovství ČR. V litoměřické pětadvacítce se tento šampionát konal pro plavce a plavkyně ročníku narození 2009 (12-tiletí). Modrobílé barvy Komety Brno reprezentovala sedmička statečných (Faronová, Gregr, Hynek, Křepelková, Řiháček, Švandová a Winter), kteří si vedli nadmíru úspěšně, když výprava Komety Brno získala celkem 20 cenných kovů (11x zlato 🥇 8x stříbro🥈 1x bronz🥉)
Detailně to zhodnotil trenér a vedoucí výpravy Jakub Říha: “Dařilo se nám, všichni máme pěkné osobáky a to i přes nemoci které nám nepřály, dnes jsme vyhráli obě štafety, polohovou kluků ve složení Hynek, Řiháček, Gregr a Winter, jsme s přehledem vyhráli a od začátku dominovali, 4×50 vz muži, ve složení Winter, Hynek, Řiháček a Gregr,jsme vyhráli těsně ale zabojovali jsme a utrhli jsme to. Olive Hynek 2 zlaté a 1 stříbrná, Adam Řiháček 3 zlaté a 1 stříbrná, Lukáš Gregr 2 stříbra a Natálie Křepelková 1 stříbro.
Poslední půlden mistrovství se nám dařilo neméně dobře, vyhráli jsme mixovou polohovou štafetu ve složení Řiháček Faronová Křepelková Gregr a byli druzí na mixovou kraulovou štafetu ve složení Faronová Křepelková Hynek Gregr, v individuálních disciplínách jsme získali 3 zlaté medaile (Adam Řiháček 200P a 400PZ a Oliver Hynek 200Z) dvě stříbrné (Nela Faronová 200P a Lukáš Gregr 100VZ) a jednu bronzovou (Natálie Křepelková 100M) v dalších disciplínách jsme zůstali těsně za medailových pozicemi nicméně jsme získali cenné zkušenosti a zaplavali osobní rekordy”
Gratulujeme všem za předvedené výkony a reprezentaci našeho klubu Kometa Brno. Výpis z výsledků naleznete v sekci výsledky na www.kometaplavani.cz