fbpx

Letní pohár ČR desetiletých Morava - Nový JičínV pátek 22. 06. 2018 jsme vyrazili do Nového Jičína, aby si naši svěřenci změřili svoje síly v posledních a nejdůležitejších závodech v sezóně.

Vybavenost sportovního areálu může závidět ne jeden sprotovní klub. Z hlediska ubytování a stravování si nemůžeme na nic stěžovat. Myslím si, že děti budou mít zážitek na celý život.

Většina dětí se nemohla závodů dočkat a v sobotu už vstávaly před šestou, jako trenéři jsme z toho byli nadšení :D.

Ale půjdem k samotným závodů. Musím pochválit všech 17 dětí, které se závodů zúčastnily. Odvedly solidní výkony, i když celodenní závody jsou velmi náročné pro dospělého plavce, natož ještě pro dítě. Většina z dětí plavala 6 disciplín, někteří se ješte zúčastnily polohových nebo kraulových štafet. Na úkor těžké fyzické zátěži se dokázaly umístit na prvních místech a pro Kometu vybojovaly celkově 9 medailí v individuálních disciplinách a 8 zlatých medailí v polohové a kraulové štafetě.

V individuálních disciplinách se nejvíce dařilo Romanovi Hlávkovi, který si vybojoval 3 zlaté medaile (50 P, 100 P, 100 PZ); 2 stříbrné mediale (50 Z, 100Z) a jednu bronzovou za 50 M. Ondřej Urbánek přispěl jednou bronzovou za disciplínu 100 P. Velká pochvala patří Valerii Vlkové, která vybojovala dvě bronzové medaile v disciplinách 100 PZ a 200 PZ.

V polohové a kraulové štafetě se nám podařilo poskládat až 3 družstva. Všechny bojovaly ze všech sil, ale konkurence byla velká. Štafety byly mixované, t.j. skládaly se ze dvou děvčat a dvou chlapců. Štafeta A, v obou štafetách ve složení Roman Hlávka, Barbora Dokoupilová, Filip Zatloukal a Valerie Vlková vybojovala zlaté medaile. Šfateta B ve složení Patrik Navrátil, Nela Hrubanová, Petra Dobešová a Šimon Navrátil v polohové štafetě vybojovala neoblíbené 4. místo, kde ztráceli 2 sekundy za třetím místem. V 4 x 50 VZ, štafeta B ve složení Melichar Šimon, Hrubanová Nela, Plesník Matěj a Dobešová Petra obsadili 7. místo. V 4×50 PZ, štafeta C ve složení Marková Julie, Urbánek Onďrej, Plesník Matěj a Jenerálová Ema obsadili 6. místo. V 4×50 VZ, štafeta C ve složení Urbánek Ondřej, Procházková Jolana, Jenerálová Ema a Navrátil Patrik obsadili 9.místo.

Je potřeba pochválit všechny děti. Na všechny jsme stejně pyšní, ať už vybojovali medaili či ne. Chválime je za celou sezónu, za jejich pracovitost na tréningu a snahu se zlepšovat. Sezóna byla dlouhá a náročná. Všichni se od začátku sezóny výrazně zlepšili, ať už v technice nebo si vylepšili svoje osobní rekordy.  Jsme rádi, že jsme takto mohli úspěšně ukončit sezónu a přejeme si, aby všechny byly stejné a snad úspešnější jako tato. Jsme na své svěřence hrdí a tešíme sa na další spolupráci s nimi. V závěru chci poděkovat všem zúčastněným dětem na závodech a pochválit je za jejich výkony: Nela Hrubanová, Roman Hlávka, Ondřej Urbánek, Barbora Dokoupilová, Patrik Navrátil, Tomáš Ivanisko, Petra Dobešová, Ema jenerálová, Julie Marková, Šimon Melichar, Matěj Plesník, Jolana Procháková, Tomáš Robek, Shaji Elijah Selinger, Šimon Tkaný, Valerie Vlková, Filip Zatloukal.