fbpx
Memoriál Míly Heršálkové

Brno, 29.1.2022

A první soutěž synchronek v novém roce byla již tradičně soutěž v Brně ve figurách pro všechny věkové kategorie.

Juniorky soutěžily nejen v závazných figurách, ale i ve 3. a 4. prvku z technického týmu. Celou dobu přípravy nás provázely nejen kovidové karantény, ale dokonce i samotné onemocnění. Nakonec se soutěže zúčastnily pouze 2 závodnice, kde si vedla velice dobře Šárka Kubíčková, která se umístila na 6. místě, ale ani druhá závodnice Amálie Ingrštová nezklamala a předvedla, co měla natrénováno.

Ve starších žákyní si nejlépe vedla Nela Čarvašová, která se umístila na 22. místě. Ale i ostatní děvčata z družstva si zaslouží pochvalu, protože některé v této kategorii soutěžily úplně poprvé.

V kategorii mladší žákyně nás potkalo také onemocnění kovidem, a tak jsme letos měli zastoupení pouze jednou závodnicí, a to Rozálií Slavíkovou, pro kterou to byl první start v této kategorii.

Děvčata v kategorii žákyně A byla také šikovná a na soutěži se velmi snažila předvést to nejlepší, co se na tréninzích naučila, ale bohužel na medaile to nestačilo.

Nejlépe se vedlo děvčatům z letošního náboru, která soutěžila v kategorii žákyně C. V ročníku 2012 a starší se na stupně vítězů postavila Viktorie Wiessová na 1. místě, která byla také druhá v celkovém startovním poli. A těsně za ní na 2. místě skončila Julie Fišerová, stejně tak v celkovém pořadí, kde byla třetí.

V ročníku 2013 se na 1. místě umístila Ema Dvořáková, která se v celkovém pořadí umístila na nepopulárním čtvrtém místě.

V ročníku 2015 pak Tereza Smejkalová vylovila pěkné 4. místo, celkově pak 12. místo.

A na zbytek výsledků se můžete podívat níže.

Roč. 2012 – celkem 8 závodnic

6. Šmídová Jana Valerie       36,1323 (22)

7. Trešlová Anabel             31,6123 (24)

8. Mayerová Olívia             22,0031 (25)

Roč. 2013 – celkem 4 závodnic

4. Kubíčková Julie               38,6031 (20)

Žákyně C – celkem 19 závodnic

Roč. 2012 a starší – celkem 2 závodnice

1. Weissová Viktorie         45,4098 (2)

2. Fišerová Julie                 44,0293 (3)

Roč. 2013 – celkem 2 závodnice

1. Dvořáková Ema              42,2732 (4)

Roč. 2015 – celkem 6 závodnice

4. Smejkalová Tereza         28,3024 (12)

Mistrovství ČR JUN a MŽ 2021

O víkendu 16.-17.10.2021 se naše děvčata zúčastnila Mistrovství ČR v Olomouci.

V kategorii juniorek jsme soutěžily ve figurách, v týmové a kombinované sestavě. Celá příprava na tuto vrcholnou soutěž byla u děvčat poznamenaná velkou nemocností, která k podzimnímu času patří, a tak jsme měly velké obavy, jak naše účast dopadne.

V disciplíně figury si nejlépe vedla Isabelle Neuschlová, která se umístila na 10. místě.

V týmové sestavě pak závodnice podaly velké nasazení, přestože jedna závodnice plavala s nemocí, což jim zajistilo 3. místo. Bohužel se toto nasazení nepodařilo udržet v kombinované volné sestavě a získaly jsme nepopulární bramborovou medaili.

V kategorii mladší žákyně jsme měly po dlouhém období silné zastoupení.

Ve figurách si nejlépe vedla Lucka Rybníkářová, která se umístila na místě. V párových sestavách jsme pak měly nasazeny hned dva páry a ten starší a zkušenější Majda Hrančíková a Lucka Rybníkářová nakonec uhájil krásné 2. místo. Do třetice se Kometa ukázala na stupních vítězů se svojí týmovou sestavou a získaly 3. místo. Byla to skvělá práce nejen děvčat, ale především trenérek, kterým patří velký dík za vynikající přípravu a odhodlání.

Mistrovství ČR SEN a SŽ v synchronizovaném plavání pro rok 2021

Ve velmi nabytém sportovním kalendáři se o víkendu 2.-3.10.2021 konalo v Brně na bazéně za Lužánkami MČR SŽ a SEN.

V kategorii starší žákyně se naše děvčata představila se zbrusu novou kombinovanou sestavou, se kterou vybojoval krásné místo. V malých sestavách se představila v sóle Nela Čarvašová a v páru Eliška Fritscherová a Eva Kubíčková. Přestože děvčata patřila k nejmladší ve startovním poli ostudu neudělala. Ale máme stále co vylepšovat.

V kategori seniorek se představily naše juniorky rovněž s novou kombinovanou sestavou, se kterou se umístily na místě. Stejné místo jim patřilo i v týmové sestavě.

Za 14 dní nás čeká tzv. malá republika pro MŽ a JUN v Olomouci.

Ostravský delfínek 2021

Státní svátek v úterý 28.9.2021 jsme strávily na soutěži Ostravský delfínek v Ostravě.

Mladší žákyně Simča Hubáčková a Peťa Čarvašová vybojovaly 6. místo v párové sestavě a Danielka Plachá 1. místo v sólech.

Měli jsme zastoupení i v žákyních B, kde se na 1. místě umístila Jana Valerie Šmídová a na 3. místě pak Olívia Mayerová.

Summer Cup 2021

První soutěží po dlouhé době způsobené koronavirem byla v sobotu 18.9.2021 soutěž Summer Cup 2021 v Olomouci. Zde jsme měli zastoupení ve starších a mladších žákyních, které soutěžily v disciplíně figury, páry a týmy.

Ve figurách MŽ se na 3. místě umístila Majda Hrančíková a Simča Hubáčková a Klára Janáčková si vyplavaly II. výkonnostní třídu.

V párových sestavách si jak mladší žákyně Simča Hubáčková a Peťa Čarvašová, tak i starší žákyně Nela Čarvašová a Eva Kubíčková, odbyla svoji premiéru a sestavy byly zaplavány velice dobře, i když to prozatím na medaile nestačilo.

Ve figurách SŽ si pak nejlépe vedla Nela Čarvašová.

Tým MŽ byl poznamenán absencí některých děvčat, takže i přes 3. místo po figurách se umístil na 5. místě.

SŽ plavaly novou týmovou sestavu, kterou bude potřeba ještě více vypilovat.

Celkově byly trenérky s předvedenými výkony spokojené.