fbpx
O uplynulém víkendu (28. – 30. 5. 2021) se uskutečnilo další kolo Českého poháru v plavání a to mezinárodní závody PRAHA 2021. Tyto závody dostaly vyjímku od Ministerstva zdravotnictví a tak se plavci znovu mohli utkat na venkovním plaveckém bazénu v Podolí. V Praze se představilo velké množství plavců Komety Brno – celkem se na start postavila čtyřicítka zástupců našeho klubu.
Třídenní závod v Praze Podolí nabídl klasický model ranních “rychlých “rozplaveb, poledních “pomalých” rozplaveb a odpoledního finálového bloku. Dalším důležitým faktorem bylo i nevlídné chladné počasí, které pro některé bylo dost limitující v jejich výkonech,, přesto předvedené výkony nebyly rozhodně špatné po tak dlouhé závodní pauze.
Ve finálovém bloku se objevila velká část naší výpravy a v silné mezinárodní konkurenci (Maďarsko, Polsko, Švýcarsko, Rakouska, Turecka) naši plavci získali několik medailí. Na stupních vítězů vystoupali: 🥇🥈🥉 Alena Benešová, Filip Chrápavý, Matěj Zábojník, Marek Osina, Marika Surová, Lucie Zubalíková, Clementina Fraňková, Dominik Špaček, Štěpán Kučera.
Kompletní přehled výsledků naleznete na našich stránkách www.komeplavani.cz
(zdroj foto: @hasilova_)