fbpx

Sečská přehrada nedaleko Pardubic hostilo o víkendu (17. – 18. června 2023) další kolo Českého poháru v dálkovém plavání a to Memoriál Miroslava Kroufka, který se plave na celkové hodnocení závodů na 5 a 10 kilometrů. Samozřejmě na Seči nechyběla skupinka Komety Brno.
Sobotní závod na olympijské distanci 10 kilometrů byl zároveň hodnocen jako Mistrovství ČR dorostu, dospělých a Masters. Mezi muži si pro další mistrovský titul s přehledem doplaval Matěj Kozubek. Mezi ženami brala nepopulární 4. místo Alena Benešová a na 5. místě doplavala Lucie Zubalíková. Jako 13. v celkovém pořadí doplavala Monika Hasilová, která v kategorii starších dorostenek brala bronzovou medaili. Rozálie Kadlecová mezi mladšími dorostenkami brala 9. místo (v celkovém hodnocení pak 18. místo). Mezi kadetkami jasně dominovala hostující Lucka Netrefová.
V sobotu se plaval ještě závod na 3 kilometry, kde stříbro brala Hana Netrefová a bronz Hana Marciánová.
V neděli za slunečného počasí znovu vládl na Seči Matěj Kozubek v 5 kilometrovém závodě. Vít Ingeduld bral 6. místo, Adam Rak 9. místo a Jan Klobása 12. místo. V ženském závodě brala bramborovou pozici Monika Hasilová. Na 11. a 12. místě pak byla dvojice Marciánová a Kadlecová. V kategorii kadetek opět suverénně vládla Lucka Netrefová.
Gratulujeme všem za předvedené výkony.
zdroj foto: Matej Kozubek