fbpx

O víkendu 21.sprna 2021 proběhlo MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v dálkovém plavání na 5km a štafet (4x1250m), které hostil veslařský kanál v Račicích. Na startu jsme měli hned několik plavců, kteří útočili na dobré umístnění. Tomáš Peciar ovládl závod na 5 km! Vyplaval zlato v kategorii dorostenců i mužů.🥇🥇Víťa Ingeduld skončil na 5. místě a vyhrál kategorii masters A.🥇 Matěj Kozubek na startu chyběl ze zdravotních důvodů. Pro bronz si doplavala Alena Benešová.🥉 Krásné stříbrné medaile vybojovaly: Lucka Zubalíková (st.dorost) a Monča Hasilová (ml.dorost).🥈 Bronzovou medaili v kategorii kadetů si odvezl Adam Rak. 🥉V závodu na 1 kilometr vyhrál Michal Raus.🥇

Odpolední program byl náročný. Hned po doplavání pěti kilometrů 🏊🏼‍♀️následovalo MISTROVSTVÍ ČR štafet (4x1250m).
Komeťácká čtveřice (Benešová, Zubalíková, Kozubek a Peciar) vyhrála s minutovým náskokem. 🥇 Další sestava (Hasilová, Fojtíková, Ingeduld, Peringer) doplavala na nepopulárním čtvrtém místě a sedmou příčku brala KOMETA C (Bařinová, Poustecká, Klobása, Říha). Nejmladší skupina komeťáků soutěžila v kategorii žáků. Sestava (Raus, Melichar, Vlková, Řiháček) doplavala na čtvrtém místě. Krásná týmová práce! Jen tak dál!💪🏼

Mistrovství České republiky pokračovalo i v neděli 22.8.2021. Mistrem České republiky na 3 kilometry se stal Michal Raus! Míša vyhrál svou kategorii mladších žáků. Lucka Zubalíková a Monča Hasilová úspěšně sbíraly body do Českého poháru na deseti kilometrové trati. Lucka vyhrála s velkým náskokem a Monča dohmátla na třetí příčce. 🥇🥉
Gratulujeme a těšíme se na další kolo Českého poháru!