fbpx

V sobotu se v Prostějově uskutečnily závody Letní pohár ČR desetiletých – Morava, které představovaly vrchol sezóny pro plavce ročníku narození 2013. Závodů se zúčastnilo 120 dětí z 32 moravských klubů, včetně 17 plavců Komety Brno. Počet medailí „komeťáků“ se na konci odpoledního programu zastavil na úctyhodném počtu 28 medailí (17x🥇, 9x🥈 a 2x🥉) v individuálních disciplínách.

Nejúspěšnějším plavkyní byla Sára Zatloukalová, která dokázala proměnit všechny své starty v první místa (🥇50VZ, 100M, 200VZ, 100VZ, 50M a 200PZ). Mezi další medailisty patřili následující plavci a plavkyně:

  • Jakub Pešl (🥇50P, 100M, 100PZ, 100VZ a 200PZ; 🥈50M)
  • Vanessa Venhudová (🥇100Z, 50Z a 400VZ; 🥈200PZ; 🥉200VZ)
  • Adam Trojek (🥇50VZ a 50Z; 🥈100Z)
  • Veselý Viktor (🥇50M; 🥈50P, 100M, 100PZ, 100P a 200PZ)
  • Alexandra Václavíková (🥈100M)
  • Sebastien Juřík (🥉50Z)

Kromě umístění na stupních vítězů jsme měli i poměrně velký počet umístění na nepopulárních „bramborových“ čtvrtých či pátých místech. Z celkového počtu 87 startů se nám 38x povedlo doplavat v TOP5. Zároveň na závodech padlo velké množství osobních rekordů v disciplínách, do kterých plavci nastoupili, celkem se tak stalo 60x.

Na mistrovské soutěži se plavaly i smíšené štafety, dopoledne 4x50m polohová štafeta a odpoledne 4×50 volný způsob. Ve štafetách se nám podařilo 4x získat umístění na stupních vítězů (2x🥇, 2x🥉).

V případě polohové štafety zvítězila „áčková“ štafeta ve složení Vanessa Venhudová, Jakub Pešl, Viktor Veselý a Sára Zatloukalová. Bronzová skončila „béčková“ štafeta ve složení Adam Trojek, Nela Onesorková, Alexandra Václavíková a Sebastien Juřík.

V odpolední kraulové štafetě doplavala první „áčková“ štafeta ve složení Adam Trojek, Vanessa Venhudová, Jakub Pešl a Sára Zatloukalová. Na stupních vítězů je na bronzovém stupínku doplnila „béčková“ štafeta ve složení Sarah Zvejška, Nela Onesorková, Sebastien Juřík a Viktor Veselý.

Za malou zmínku stojí právě kraulová „béčková“ štafeta, která se až do poslední předávky pohybovala na průběžném čtvrtém místě. Srdnatý výkon Viktora Veselého v posledním úseku dokázal, že plavecké závody jsou vždy definitivně rozhodnuty až dohmatem v cíli. Myslím si, že tohle byla krásná tečka za celým dnem a oko nejednoho sportovního fanouška přítomného na bazénu nezůstalo suché.

S jistotou mohu konstatovat, že se plavci na vrchol sezóny a první jejich mistrovskou soutěž řádně připravili, v průběhu celé soboty fungovali jako jeden tým a navzájem se podporovali.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem plavcům za vzornou reprezentaci našeho klubu a spoustu kvalitních výsledků a sportovních momentů, které bylo možné v průběhu závodů vidět. Dále pak děkuji všem trenérům za přípravu plavců na vrcholnou soutěž.

Byla to dřina, ale zvládli jsme to! Užijme si poslední tréninky v této sezóně v poklidu a s vnitřním pocitem štěstí a hrdostí s předvedených výkonů.

Vedoucí akce a trenér Novák Jan