fbpx

Uplynulý víkend (17. – 18. června 2023) proběhlo Letní mistrovství České Republiky staršího žactva v Plzni, kterého se zúčastnilo 12 našich plavců (Faronová, Křepelková, Zatloukalová, Gregr, Hynek, Kahle, Maloch, Mazánek, Navrátil, Raus, Řiháček, Winter).

Na Letním mistrovství republiky staršího žactva (ročníky narození 2009 – 2010) se plavcům Komety Brno povedlo vytvořit spoustu osobních rekordů, ale také získat hodnotné medailové pozice. Celkem naše výprava v plzeňské padesátce vylovila 17 medailí – 13 individuálních (6x🥇 zlato, 6x🥈 stříbro a 1x🥉 bronz) a 4 ze štafetových závodů (1x🥇 zlato 2x🥈stříbro 1x🥉 bronz).

Mezi nejúspěšnější plavce Komety v Plzni byla dvojice 👉Oliver Hynek a 👉Ema Zatloukalová, kteří si vyplavali pět individuálních medailových umístění a měli výrazný podíl i ve štafetových závodech.

V rámci tohoto národního šampionátu bylo vyhlašováno i hodnocení DROP Cupu (Dlouhodobý rozvoj plavce v rámci ČR) za letošní rok 2023, kde plavec Komety Brno Oliver Hynek zvítězil a Ema Zatloukalová skončila v celkovém hodnocení na druhém místě. Všem plavcům gratulujeme za předvedené výkony a za skvělou reprezentaci našeho klubu.