fbpx
První dubnový den (1. 4. 2023) byl pro mladé plavce Komety Brno ve znamení závodů DRoP Cup Jihomoravského kraje. V bazénu TJ Tesly Brno závodilo celkem 34 našich žáků a Komeťáci tak tvořili čtvrtinu všech plavců. Tyto závody DRoPu (dlouhodobý rozvoj plavce) jsou v rámci svazu organizovány jako závody všestrannosti, kdy plavec musí absolvovat disciplíny na 100 metrů od každého způsobu. Jako pátou disciplínu má pak plavec na výběr 200 metrů polohový závod nebo 400 metrů volným způsob, tedy podle toho, kde získá nejvíce tzv. FINA bodů do celkové hodnocení.
V nejstarším ročníku 2009 mezi žáky celkově zvítězil z Komety Oliver Hynek, druhý byl jeho oddílový kolega Lukáš Gregr. V ročníku 2010 byl nejlepším žákem z Komety na pátém místě Matěj Mazánek. A v ročníku 2011 obsadili naši plavci celé stupně vítězů v pořadí Albert Hynek, Honza Kos a třetí byl Kuba Horký.
V žačkách v nejstarším ročníku 2009 celkově zvítězila Nella Faronová. Hodnocení ročníku 2010 suverénně ovládla Ema Zatloukalová a nejmladším ročníku 2011 byla na tom nejlépe Anastazia Zabolotnyi, která vybojovala hezké druhé místo.
Většina plavců si udělala mnoho osobních rekordů, takže všem moc gratulujeme.