fbpx

O víkendu 30.11.-1.12.2019 se naši desetiletí představili na Poháru 10. letého žactva. Zúčastnilo se 13 plavců (5 holek a 8 kluků)

 

Trenérská dvojice Jan Stuchlík a Jakub Říha zvládli vytvořit společně s plavci výbornou atmosféru, ve které jsme zvládli oba závodní půldny. Všem plavcům, trenérům, ale také rodičům chci poděkovat, v jaké atmosféře závody probíhaly.

Naši plavci nám krásně předvedli, že nepřijelo pouze závodit, ale přijeli ukázat, jak se zlepšili za celou sézónu, a jaké výkony jsou schopni předvést a vymáčknout ze sebe.

Na těchto závoch jsme již nebyli tak výrazni jako na krajském přeboru 10 a 11 letých, co se obsazení týče, nicméně výkonností jsme předvedli, že Kometa patří mezi špičku.

 

Hned v prvním půldnu se nám podařilo nasbírat spoustu osobních rekordů, a také medailí.

Mezi medailisty patřili Adam Říháček (2x1ní, 2x2hý, 1x3tí), Oliver Hynek (6x1ní), Lukáš Gregr (2x2hý, 1x3tí), Lucie Nečasová (1x3tí)

 

Dočkali jsme se krásného Komťáckého souboje na 100m Polohový Závod (PZ), kde se o vítězství tahali Adam Říháček a Oliver Hynek.

Nakonec Zvítězil druhý zmíněný, Oliver Hynek, nicméně oba závodníci ukázali, že jsou na tyto závody výborně připravení.

 

Na závěr sobotního půldne byla připravena štafeta 4×50 Polihový způsob MIX, kde jsme postalivili dvě štafety.

Na 8 mém místě skončila štafeta KOMETA BRNO B ve složení Šimon Winter, Nikola Švandová, Lucie Nečasová a Lukáš Gregr v čase 2:52,25, vítězství si připsala štafeta KOMETA BRNO A ve složení Adam Říháček, Nela Faronová, Natálie Křepelková a Oliver Hynek.

V mixové štafeté jsme mohli vidět velice zajímavý závod, kde na třetím úseku, proti Natálii Křepelkové plaval Aleš Huňa a vytvoříl Zlínské štafetě obrovský náskok, u kterého vypadalo, že je již rozhodnuto. Nicméně Oliver předvedl že na těchto závodech je ve výborné formě, a  také že nepřijeli jenom odplavat závody ale ukázat všechno co natrénovali, výborný finišem za 31,7 smazal náskok dohmátl jako první.

 

Druhý půlden jsme započali ve stejném duchu jako první, s dobrou náladou a připraveni podávat výkony na vysoké úrovni.

Hned na první disciplíně 100m Volný Zůsob jsme se dočkali dalších medailí, když dvojice Oliver Hynek a Lukáš Gregr, posunuli své osobní maximum a dohmátli na 1ním a 3tím místě.

Na ně navázal Adam Říháček na 50m Znak kde s přehledem vyhrál v novém osobním rekordu. Následoval 200m Polohový závod, kde se zase o vítězství prali Adam Říháček a Oliver Hynek, kteří nedali prostor nikomu jinému a až do kraulového úseku plavali společně, a svým soupeřům na prních třech způsobech uplavali. Vítězem se stal Oliver Hynek, který Adama Říháčka předčil na kraulovém úseku. Oba svým soubojem dotlačili toho druhého k pořádnému výkonu a velkému vylepšení osobního maxima.

Na 200m Volný způsob, jsme předvedli dalším dominantním výkonem, kde Oliver Hynek a Lukáš Gregr brali první a druhé místo, že jsme opravdu připraveni na vrchol sezóny a že se celý tým veze na pozitivní vlně, kde jsou všichni připraveni podávat výborné výkony.

Na závěr Nedělního půldne, se plavali štafety, Kometa byla zastoupena opět dvěmi štafetami A a B. štafeta KOMETA BRNO B (ve složení: Gregr Lukáš, Faronová Nela, Švandová Nikol a Winter Šimon) doplavala v lepším čase než který spočítala trenérská dvojice, což ukazuje jaké nasazení naši svěřenci předvedli, na krásném 5tém místě, pouhé 2 vteřiny od medaile.  KOMETA BRNO A ( ve složení: Adam Říháček, Lucie Nečasová, Natálie Křepelková a Oliver Hynek) s přehledem vyhrála a také dokázala překonat čas, který spočítali trenéři.

 

Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným Muhammadu Atassi, Vojtovi Durajovi, Nele Faronové, Lukáši Gregrovi, Oliveru Hynkovi, Zuzce Kýrové, Nátalii Křepelkové, Lucii Nečasové, Oliveru Polákovi, Honzovi Valouškovi, Šimonovi Wintrovi, Adamu Říháčkovi, Nikole Švandové a Honzovi Stuchlíkovi za předvedené výkony a zvládnutý víkend, a také rodičům za atmosféru.

 

Jakub Říha Vedoucí Akce