fbpx

Zimní mistrovství ČR staršího žactva (roč. 04)

Letošním vrcholem zímní plavecké sezóny 2018/2019 pro čtrnáctileté plavce (ročník narození 2004) bylo tradiční Zimní mistrovství ČR staršího žactva, které se konalo v Novém Jičíně. V termínu od 1. do 2. prosince se na severovýchod Moravy sjeli nejlepší plavci a plavkyně této kategorie. Samozřejmě nechyběla ani výprava plavců Komety Brno, která patřila jako již tradičně mezi nejpočetnější. Modrobílé barvy našeho klubu reprezentovalo celkem 8 plavců – Matěj Máša, Daniel Gogh, Šimon Merhout, Tereza Juřicová, Dominika Čížková, Lucie Varmužová, Aleš Doležel a Jan Fencl.

Naše výprava získala jedinou medaili ve štafetě na 4×50 polohový závod mix a to zásluhou kvarteta Varmužová, Gogh, Juřicová, Máša. I v ostatních štafetách jsme byli velmi blízko medailím a obsadili několik nepopulárních bramborových pozic. V individuáůních závodech mezi žáky bral nejlepší umístnění Matěj Máša – 2x 6. místo (100P a 50K) a mezi žačkami brala nejlepší umístnění Tereza Juřicová – 1x 5. místo a 3x 7. místo. Detailnější výpis výsledků našich plavců naleznete v sekci Výsledky.

I přes bojovné výkony a několik osobních rekordů se ne zcela všem dařilo podle představ. Konkurence byla kvalitní a bylo vidět, že mnozí vylepšili své kvalifikační časy výrazně, což se nám úplně dařilo, přesto všichni naši plavci přistoupili k tomuto vrcholu zodpovědně. Je potřeba dále poctivě pracovat a tvrdě trénovat i po přechodu do dorostenecké kategorie.

Jiří Vlček