fbpx
V neděli 27. března se v pražském Podolí po třech letech (dva ročníky zrušeno kvůli protipandemickým opatřením), konalo Zimní Mistrovství České republiky v dálkovém plavání na 5 kilometrů.
V soubojích o mistrovské umístění, ale i o kvalifikační limity pro účast na letošních světových a evropských soutěžích, jsme měli několikanásobné zastoupení. V Praze se předvedla absolutní česká špička dálkových plavců a o to jsou výsledky našich sportovců cennější. 🐧🐧🐧
V kategorii OPEN u žen vyplavala stříbro🎖 Alena Benešová🎖 v limitu na srpnové Mistrovství Evropy v Římě a jen o 1,1 sekundy ji unikl limit na Mistrovství světa. Mezi muži dosáhl nejlepšího výsledku olympionik Matěj Kozubek, který dohmátl jako pátý. Neoblíbené čtvrté místo si vyplavala mezi ženami Lucie Zubalíková.
Ve starších dorostenkách zvítězila 🎖Monika Hasilová🎖 a získala tak svůj první titul. Ve stejné kategorii pak čtvrté místo obsadila Lucie Poustecká.
Mezi kadety ročníku 2007 zvítězil 🎖Adam Rak🎖 a hned za ním dohmátl stříbrný 🎖Jan Klobása🎖. Oba dva Komeťáci se dostali pod magickou hranici 1 hodiny na 5km. V žákovské kategorii ročníku 2009 obsadil druhé místo🎖 Adam Řiháček. 🎖
Všem medailistům a dalším účastníkům ZMČR v dálkovém plavání gratulujeme. 👍👍👍