fbpx

3. – 4. září 2020 pořádala Česká asociace univerzitního sportu Akademické mistrovství České republiky v plavání 2020.

V Olomouci, na otevřeném pětadvacetimetrovém bazénu, bojovalo o titul „Akademického mistra ČR v plavání pro rok 2020“ i 10 plavců našeho klubu.

Plavalo se přímo na čas a v soutěži bylo použito pravidlo jednoho startu. Závodníci byli nasazeni do rozplaveb podle nahlášených časů.  Vítězové všech disciplín získali titul „Akademický mistr ČR v plavání pro rok 2020“.

Naši plavci si vedli skvěle! Přivezli 3 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Nejlépe se dařilo Filipovi Chrápavému, který získal 6 medailí . Alena Benešová vybojovala 2 medaile a Matěj Zábojník si doplaval pro stříbro v závodě na 100 m prsa.

Všem našim plavcům děkujeme a gratulujeme k úspěchu!

Všechny výsledky v jednotlivých disciplínách do 10. místa:

100 m volný způsob – muži

2. místo Filip Chrápavý                                                                              0:51.69

100 m volný způsob – ženy

4. místo Alena Benešová                                                                           0:59.11

100 m prsa – muži

2. místo Filip Chrápavý                                                                              1:02,36

3. místo Matěj Zábojník                                                                            1:03,10

4. místo Dominik Špaček                                                                          1:03.34

10. místo Štěpán Kučera                                                                          1:07.78

100 m prsa ženy

5. místo Edita Chrápavá                                                                            1:17.35

50 m motýlek ženy

9. místo Edita Chrápavá                                                                             0:30.91

50 m znak muži

5. Robin Blažek                                                                                            0:27.62

7. Matěj Zábojník                                                                                        0:28.18

9. Pavel Klok                                                                                                 0:29.14

200 m polohový závod – muži

1. Filip Chrápavý                                                                                         2:02.73

5. Dominik Špaček                                                                                      2:10.69

8. Štěpán Kučera                                                                                         2:17.97

9. Pavel Klok                                                                                                2:19.20

200 m polohový závod – ženy

2. Alena Benešová                                                                                       2:25.56

Pátek 4.9.

100 m motýlek – muži

3. Filip Chrápavý                                                                                           0:55.86

9. Dominik Špaček                                                                                        1:01.51

10. Milan Boháč                                                                                            1:02.58

100 m motýlek – ženy

4. Alena Benešová                                                                                         1:05.83

8. Michaela Mikysková                                                                                 1:12.07

100 m znak – muži

4. Robin Blažek                                                                                             0:59.87

5. Pavel Klok                                                                                                 1:01.73

7. Štěpán Kučera                                                                                         1:06.54

50 m volný způsob – muži

7. místo Matěj Zábojník                                                                              0:24.75

50 m volný způsob – ženy

6. Alena Benešová                                                                                       0:28.47

7. místo Edita Chrápavá                                                                              0:28.75

50 m prsa – muži

3. místo Filip Chrápavý                                                                                0:29.19

5. místo Matěj Zábojník                                                                              0:29.49

7. místo Dominik Špaček                                                                            0:30.03

50 m prsa – ženy

7. místo Edita Chrápavá                                                                              0:35.26

400 m volný způsob – muži

1. Filip Chrápavý                                                                                           3:58.78

5. Pavel Klok                                                                                                  4:18.73

6. Štěpán Kučera                                                                                          4:18.97

7. místo Matěj Zábojník                                                                              4:25.37

400 m volný způsob – ženy

1. Alena Benešová                                                                                        4:24.87

10. Michaela Mikysková                                                                              5:14.37

jarní příměstský tábor brno