policie Kometa Brno

Vodní pólo Kometa Brno

Počátky vodního póla v Brně lze datovat do r.  1919, kdy byl v Brně založen ČVK - Český veslařský klub. Pólo v něm žilo v symbióze se závodním plaváním jako jistý druh třešničky na dortu - ze začátku velmi skromně. První zápasový mítink byl uspořádán v r. 1922.

ČVK v r. 1927 nahradil vysokoškolský plavecký klub VŠ Brno, který byl propagátorem této hry. Návazně vznikaly kluby KVS Brno, český ČPK Brno, německý  SV Aegier a židovský Bar Kochba. Bylo téměř pravidlem, že plavci těchto klubů  byli zároveň hráči vodního póla.

Hlavním stánkem brněnského plavání a póla se staly rekonstruované lázně Zábrdovice, dílo B. Fuchse, dnes pod památkovou ochranou.

Dnešní klub Kometa Brno vodní pólo má hlavní stánek Městský plavecký stadion Lužánky na ulici Sportovní 486/4, Brno, kde trénují muži a dorostenci a hrají všechny kategorie včetně mladších a starších žáků.

Mladší a starší žáci, přípravka mají svoje tréninky v Aquaparku  Kohoutovice na ulici Chalabalova 946/2a, kde je hlavní náborové centrum pro děvčata i chlapce.

V sezóně 2012/2013 jsme dokázali obsadit všechny mužské věkové kategorie v soutěžích vodního póla v České republice.

Usilovná a poctivá práce našich hráčů a trenérů jejímž výsledkem jsou reprezentanti ČR jak v mužské kategorii, kde nás úspěšně reprezentují Bc. Petr Holeš a Roman Snášil, a dále dorostenečtí reprezentanti Michal Bohm a Michal Hrnčíř.

Vodní pólo je sport vhodný  pro chlapce i děvčata. tréninky nejsou nudným stereotypem - jde o všestrannou obratnost ve vodním prostředí.  Sport ve vodě:  - umožńuje u mládeže vysokou zátěž dýchacího ústrojí a cévního systému bez škodlivého zatížení kostry a kloubů.

 

Klub Kometa Brno vodní pólo děkuje svým sponzorům, městu Brno za podporu krásného a zdravého sportu.