fbpx

V neděli 9. srpna 2020 rozčeřili hladinu Vlkovské pískovny plavečtí vytrvalci.
Město Veselí nad Lužnicí ve spolupráci s Českým svazem plaveckých sportů a Českým červeným křížem uspořádalo tradiční plavecký závod s názvem „Veselská hodinovka“.
Závod je součástí Českého poháru dálkových plavců. Počasí bylo teplé, voda měla 24,6°C, vzduch kolem 30°C,
Letošního, již 20. ročníku, se zúčastnilo 242 závodníků. Mezi nimi byli i plavci našeho klubu.
Plavalo se na vzdálenosti: 1 km (dorost, dospělí, masters), 5 km (dorost, dospělí, masters), 10 km (dorost, dospělí, masters), 3 km (starší žáci), 1 km (mladší žáci), 5 km (kadeti)
V závodu na 10 km v mužské kategorii zvítězil Matěj Kozubek s časem 1:50:46.3. Vít Ingeduld si vyplaval místo třetí, na stříbro mu chybělo pouhých 8 vteřin.
Další muž naší plavecké výpravy Richard Kamas skončil na 10. místě z celkového počtu 32 závodníků.

Alena Benešová získala v závodu na tutéž vzdálenost stříbrnou medaili. První Julie Pleskotová jí uplavala o 16 vteřin.
Lucie Zubalíková doplavala na skvělém 4. místě. Monika Hasilová skončila na 12. a Dominika Čížková na 15. místě.
V ženské kategorii na 5 km doplavala Romana Čížková na místě 13.
V kategorii starší žáci v závodu na tři kilometry doplaval Jan Klobása na krásném pátém místě.