fbpx

5. a 6. září se konal už třiapadesátý ročník Velké ceny města Znojma. Akce se konala už tradičně v městské plovárně v Louce a zúčastnilo se jí přes 300 závodníků z České i Slovenské republiky. Plavci pod vedením Martina Vernera předvedli hned několik perfektních výkonů.

V sobotu se nejlépe vedlo Filipovi Chrápavému, který vyhrál polohový závod na 200 m a prsa na 200 m. Kromě zlata získal i dvě stříbrné medaile v závodě na 200 motýlek a 50 m prsa.

„Padesátky se jely vícekolově vyřazovacím systémem a ve finále na 50 metrů se potkali Filip Chrápavý a Matěj Zábojník, kamarádi z jednoho týmu. Vyhrál Matěj,“ dodává trenér Martin Verner.

V závodě na 200 metrů prsa jsme dokonce získali triple Komety. Na stupeň vítězů stanul s Filipem Chrápavým a Matějem Zábojníkem i Dominik Špaček.

V neděli získal Filip Chrápavý další zlato v závodě na 100 m prsa a stříbro v polohovém závodě na 100 m. Matěj Zábojník získal v závodě na 100 m prsa stříbro.

Zahanbit se nenechali ani naši mladší plavci. Marika Surová vybojovala dvě stříbra v polohovém závodě na 100 m  a 50 m znak a Tomáš Peciar získal bronz v závodě na 100 m motýl.

„Byl to skvělý víkend, naši plavci měli kromě medailí i spoustu finálových účastí a taky pěkných osobních rekordů, i presto, že sezóna teprve začíná,“ chválí svůj tým trenér.

My všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů v nové sezóně.