fbpx

Velká cena Slovenska 2019

Celkem dvanáct plavců Komety Brno se zúčastnilo tradičního mezinárodního závodu Velká cena Slovenska. Letos se konal již 57. ročník a to v termínu od 1. do 3. března 2019. Do hlavního města Slovenska Bratislavy se sjelo celkem 458 plavců z 52 plaveckých oddílů.

Na 50-ti metrovém bazéně Pasienky bylo i početné mezinárodní pole nejen z domácího Slovenska, ČR (několik klubů + český juniorský tým), Maďarska, Kosova, Lucemburska a Kyrgyzstánu (reprezentační výběr). Hlavní hvězdou tohoto mezinárodního mítinku byla 4-násobná olympijská účastnice Zsuzsanna Jakabos (HUN), kterou dobře známe z naší Velké ceny Brna. Mezi muži patřil k hvězdám domácí Richard Nagy (medailista z ME 2016).

Barvy Komety Brno reprezentovali tito plavci – Barbora Janíčková, Alena Benešová, Marika Surová, Josef Moser, Lukáš Bachan, Robin Blažek, Štěpán Kučera, Milan Boháč, Petr Kodýtek, Jan Bureš, Vít Ingeduld a v rámci reprezentačního výběru ČR juniorů Lucie Zubalíková

Třídenní závody byly jako již tradičně rozděleny na ranní rozplavby a odpolední finále, kde jsme měli pravidelné a početné zastoupení. Celkem jsme získali 15 cenných kovů ( 2x zlato, 9x stříbro, 4x bronz). Mezi nejúspěšnější naše plavce patřila Barbora Janíčková (1x zlato, 3x stříbro a 1x bronz), která se vrací po loňských zdravotních problémech do výborné formy. Na stupních vítězů byl k vidění Josef Moser, Štěpán Kučera, Vít Ingeduld (vítězství na 800K), Robina Blažek, Alena Benešová a Lucie Zubalíková (v reprezentačním výběru)

Pro většinu zúčastněných to byl kvalitní závod na úvod letní plavecké sezóny plavané na dlouhém bazénu. Dalším testem bude pro většinu našich plavců finálové kolo MČR družstev, které se koná v domácím bazénu za Lužánkami v polovině března.

Kompletní výpis naleznete v naší tradiční sekci výsledky.

Vedoucí výpravy

Jiří Vlček