fbpx

Velká cena města Brna - ohlédnutí

Tečku za Velkou cenou Brna v plavání přidává předseda klubu Kometa Brno, Zdeněk Tobiáš.

Letošní Velká cena je za námi. Tato bezesporu největší mezinárodní plavecká akce na území JMK patří mezi sportovní podniky s obrovskou tradicí. Letos šlo již o 49.ročník. Jedná se o závod vyhledávaný nejen sportovci z ČR, ale z celého středoevropského regionu. Pravidelně máme zajištěný TV přenos a jde i o součást závodů Českého poháru. Bohužel letos již nešlo o nominační závod na vrcholný podnik ME. Přesto jsme viděli velmi kvalitní výkony.

Byly překonány dva rekordy Velké ceny: Jan Šefl z Plzně 50M 23,26 a Martina Elhenická z Trutnova 800VZ 8:29,40. Tímto časem Martina vytvořila i nejhodnotnější výkon VC Brna.

Tituly v hlavním závodě 200VZ v letošním roce získali Josef Moser z Komety a Martina Elhenická z Lokomotivy Trutnov.

Z plavců Komety zvítězil celkem 3x Josef Moser/50,100,200VZ/, dále si titul připsal i Vít Ingeduld /1500VZ/ a Jakub Tobiáš/400PZ/.

Závodů se kromě českých plavců zúčastnili i plavci ze Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa, mimo jiné i někdejší dvojnásobné mistryně Evropy- Jenny Mensing, která si připsala celkem 3 vítězství na VC Brna.

Bohužel termínem jsme se trefili do obdobných závodů v středoevropském regionu a rovněž bazén na Lesné má již svoje limity. Nejsme schopni přijmout všechny, co se k nám hlásí na závody, prostředí a zázemí je dost stísněné, i když maximálně využijeme přilehlé tělocvičny. Zejména zde chybí prostor pro vyplavání, bez kterého někteří plavci odmítají startovat.

50 Velká cena Brna v plavání

Toto je velká výzva pro pořadatele – pokusit se připravit pro jubilejní 50. ročník nové prostředí a s motem – 50. ročník na padesátce, tedy na Lužánkách, se pokusit připravit kvalitní závod.

velka-cena-brna-ohlednuti velka-cena-brna-ohlednuti