fbpx

Celkem třináctka plavců Komety Brno se zúčastnila tradičního mezinárodního závodu Velká cena Slovenska. Letos se konal již 58. ročník tohoto nejstaršího slovenského závodu a to v termínu od 6. do 9. března 2020. Do hlavního města Slovenska Bratislavy se sjelo celkem 517 plavců (71 oddílů).

Na 50-ti metrovém bazéně Pasienky bylo i početné mezinárodní pole a to nejen z domácího Slovenska, ale celkově startovali plavci z rekordních 15 různých států.  Hlavní hvězdou tohoto mezinárodního mítinku byla 4-násobná olympijská účastnice Zsuzsanna Jakabos (HUN), ruský sprinter Fesikov a mnohé další osobnosti. K domácím hvězdám patřil tradičně Richard Nagy (medailista z ME 2016).

 

Barvy Komety Brno reprezentovali tito plavci – Barbora Janíčková, Marika Surová, Monika Hasilová, Hana Marciánová, Adéla Bařinová, Clementina Fraňková, Karel Hána, Daniel Gogh, Matěj Máša, Filip Chrápavý, Dominik Špaček, Štěpán Kučera, Ondřej Švéda.

Třídenní závody byly jako již tradičně rozděleny na ranní rozplavby a odpolední finále, kde jsme měli vždy zastoupení. Celkem jsme získali 7 cenných kovů ( 2x zlato, 2x stříbro, 3x bronz). Mezi nejúspěšnější naše plavce patřila dvojice Filip Chrápavý a Barbora Janíčková. Filip Chrápavý dokázal dokonce dvakrát zvítězit na 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod. Svým výkonem za 200 metrů prsa dokonce pronikl do TOP 5 nejlepších bodových výkonů a získal tak za 4. nejhodnotnější výkon VC Slovenska finanční prémii.

Pro většinu zúčastněných to byl kvalitní závod na úvod letní plavecké sezóny plavané na dlouhém bazénu v nabité mezinárodní konkurenci a pro mladé plavce především také obrovská zkušenost.

Kompletní výpis naleznete v naší tradiční sekci výsledky.

Vedoucí výpravy

Jiří Vlček