fbpx

VC Kuřim

VC Kuřim – 19. 05. 2018

Sobotní den jsme strávili v Kuřimi, kde se konal 27. ročník  Velké ceny Kuřimi. Pro náš klub to byly velmi úspěšné závody, které jsme si velmi užili a odnesli jsme si kromě hodně medailí i spoustu krásnych zážitků. Závody jsou určené hlavně pro začínající závodníky ročníku 2010 a 2011, aby si zkusili jak vypadají velké závody, ale zaplavali si na nich i naši zkušení plavci ročníku 2008 a 2009.

Závodů se celkově zúčastnilo 38 dětí. Podařilo se nám získat 38 individuálních medailí (z toho 17 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových). V mužské štafetě jsme obsadili první místo (Hlávka Roman, Řiháček Adam, Hynek Albert, Melichar Tomáš). V ženské jsme obsadili stříbrnou (Nela Hrubanová, Křepelkvoá Natálie, Zatloukalová Ema, Červinková Sára) a bronzovou příčku (Dokoupilová Barbora, Václaviková Simona, Grabovská Eva, Mašová Sofie).

Součástí závodů byla i netradiční štafeta, která je hlavně pro zábavu. Je to štafeta složená z trénérů a dětí. Tam sa nám podařilo poskládat dvě štafety. Štafeta A obsadila stříbrnou příčku (složení: Dokoupilová Barbora, Hlávka Roman, Vágnerová Kateřina – trénerka, Petra Holländerová – trénerka) a štafeta B (Navrátil Patrik, Marková Julie, Aneta Honsová – trénerka, Tomáš Gargulák – tréner) krásné páté místo. Celkový počet medailí se tak vyšplhal na krásných 54 kusů.

Je třeba velmi pochválit i děti, které sice nezískaly medaili, ale zaplavaly krásné časy a nechaly v bazéně všechno. Můžeme na ně být hrdí a vidíme, že tvrdá práce na tréningu se vyplatí. Tešíme se na jejich budoucí výsledky.

Co start to medaile, tak to se tentokrát podařilo získat vícero plavcům: Řiháček Adam (50Z zlato, 50M bronz, 100PZ zlato); Dokoupilová Barbora (50Z zlato, 50VZ stříbro, 100PZ bronz); Křepelková Natálie (50M zlato, 50P bronz, 100PZ stříbro).

Z našich nejmenších se dařilo: Zatloukalová Ema (25M zlato, 25VZ zlato); Jokl Vítek (25Z zlato, 25VZ stříbro); Dokoupilová Nikol (25Z zlato; 25VZ stříbro); Mašová Sofie (25Z bronz, 25P bronz); Hynek Albert (25M zlato, 25P zlato).

Je třeba vyzdvihnout, že v hlavním závodě, co byl 50m prsa, jsme v mužské kategorii obsadili všechny místa: zlato Ondřej Urbánek, stříbro Hynek Oliver, bronz Tkaný Šimon.

Děkuji celému trénerskému týmu Anetě Honsové, Kateřině Vágnerové a Tomášovi Gargulákovi za spolupráci a dobrou přípravu dětí . Taktéž velké díky patří našemu fotografovi panovi Tomášovi Řiháčkovi.

Za trénerský tým

Petra Holländerová