fbpx
Zimní Pohár Moravy 10-letých 2022

Zimní Pohár Moravy 10-letých 2022

V sobotu 3. prosince 2022 závodilo jedenáctka plavců 🐧🐧🐧z Komety Brno na hlavním vrcholu letošního roku a to na Zimním Poháru Moravy desetiletých, který se konal na pětadvacítce v Havířově. Mistrovské závody proběhly organizovaně bez problémů a naši mladí plavci byli disciplinovaní a v havířovském bazénu nechali všechno. Jejich sportovní úsilí vyneslo našemu klubu celkem 15 cenných kovů 🥇🥈🥉(3x 🥇zlato, 5x 🥈stříbro a 7x 🥉bronz).
Týmový úspěch podtrhli naše naděje ve štafetách, kde jsme získali v závodě na 4×50 metrů polohový závod zlato a ve stejné štafetě, ale volným způsobem z toho bylo další zlato. V obou závodech jsme nasadili i druhou štafetu, která se umístila na 5. místě (4×50 polohový závod) a na bronzové pozici (4×50 volný způsob).
Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Těšíme se na poctivou práci v dalších letech a věříme, že podobné úspěchy budou sbírat i v pozdějším věku. 👏👏👏
Letní Mistrovství mladšího žactva

Letní Mistrovství mladšího žactva

O víkendu se uskutečnily žákovské vrcholy letní sezóny. V termínu 18. – 19. června 2022 se v Chomutově konalo 👉Letní Mistrovství mladšího žactva👈.
Z Komety Brno reprezentovalo klub 7 plavců:
👉Michal Raus
👉Šimon Maloch
👉Martin Navrátil
👉Matěj Mazánek
👉Eduard Kahle
👉Nikol Dokoupilová
👉Ema Zatloukalová
Právě posledně jmenovaná Ema Zatloukalová dokázala plavat velmi dobře a získala velký počet medailí, když si vyplavala ve svých startech 1x zlato🥇 , 3x stříbro 🥈 a 2x bronz 🥉. Ostatním našim plavcům se také dařilo, i když se jim nepodařilo obsadit v individuálních startech stupně vítězů i oni zaslouží pochvalu za předvedené výkony.
Kluci pak vybojovali ještě stříbrné medaile🥈 ve štafetě na 4x 50 polohový závod.
Při příležitosti Letního MČR ještě proběhlo vyhlášení celorepublikového závodního projektu všestrannosti 👉DROP CUP👈, kde Ema Zatloukalová zaujala třetí místo 🥉.
Gratulujeme a přejeme další výborné výkony!👏👏👏
Letní pohár ČR desetiletých Morava

Letní pohár ČR desetiletých Morava

V sobotu 11. června 2022 proběhly v Prostějově závody Letní pohár ČR desetiletých – Morava, které byly vrcholem sezóny pro plavce ročníku narození 2012. Celkově se závodů zúčastnilo 112 plavců z 34 klubů z Moravy, z tohoto počtu bylo tucet Komeťáků.
Plavcům Komety se nakonec podařilo si z prostějovského bazénu odvézt celkem 14 medailí (2x🥇, 6x🥈a 6x🥉) z individuálních disciplín.

Na stupně vítězů v průběhu soboty postupně vystoupali následující plavci:
DUFEK Jakub (🥉400VZ, 🥉50Z a 🥉200VZ)
PŮŽOVÁ Kristýna (🥇100M a🥉50M)
ŠERÁNEK Viktor (🥈100Z, 🥉50VZ, 🥈400VZ, 🥉100VZ,🥇50Z a🥈200VZ)
ŠŤASTNÁ Antonie (🥈50P, 🥈100P a🥈200PZ)

Kromě individuálních disciplín se nám dařilo i ve štafetových kláních.
Áčková štafeta ve složení DUFEK, PŮŽOVÁ, ŠERÁNEK a ŠŤASTNÁ dokázali zvítězit v obou štafetách 🥇4x50PZ i🥇4x50VZ. Pozadu však nezůstala ani štafeta B ve složení MATELOVÁ, VODÁKOVÁ, VRÁŽEL A ŽDÍMAL a doplnila tak Áčkovou štafetu na stupních vítězů na bronzovém stupínku (🥉4x50PZ a🥉4x50VZ).

Kromě umístění na stupních vítězů si plavci odvezli i spoustu kvalitních výsledků, osobních rekordů a umístění v popředí výsledkové listiny jednotlivých disciplín.

Bylo vidět, že se plavci na vrchol sezóny řádně připravili, navzájem se v průběhu celé soboty podporovali a fungovali jako jeden tým. Ještě než se všichni rozutečou za letními prázdninami, čeká na plavce posledních pár tréninků v bazéně, které budou již v zasloužené odpočinkové a zábavné formě.

Závěrem bych chtěl touto cestou poděkovat všem plavcům, kteří se sobotních závodů zúčastnili, za vzornou reprezentaci našeho klubu a za spoustu kvalitních výsledků. 👏👏👏

Vedoucí akce a trenér Novák Jan

Zimní pohár desetiletého žactva Morava

Zimní pohár desetiletého žactva Morava

První prosincovou sobotu (4. prosince 2021) se uskutečnil – Morava. Tento zimní vrchol pro nejmladší žákovskou kategorii hostil pětadvacetimetrový bazén ve Vsetíně. Celkem se na východě Moravy představilo 15 mladých nadějí ročníku narození 2011. Naši plavci získali v individuálních závodech celkem 13 medailí (6x 🥇 zlato, 5x 🥈stříbro a 2x 🥉bronz) a k tomu přidali ještě 3 cenné kovy ve štafetách (1x 🥇zlato, 2x 🥉bronz). Gratulujeme všem za předvedené výkony 👏👍🐧
Kompletní přehled jednotlivých výkonů nalezne na našich stránkách www.kometaplavani.cz v sekci Výsledky

Zimní Pohár 10 letých Prostějov

O víkendu 30.11.-1.12.2019 se naši desetiletí představili na Poháru 10. letého žactva. Zúčastnilo se 13 plavců (5 holek a 8 kluků)

 

Trenérská dvojice Jan Stuchlík a Jakub Říha zvládli vytvořit společně s plavci výbornou atmosféru, ve které jsme zvládli oba závodní půldny. Všem plavcům, trenérům, ale také rodičům chci poděkovat, v jaké atmosféře závody probíhaly.

Naši plavci nám krásně předvedli, že nepřijelo pouze závodit, ale přijeli ukázat, jak se zlepšili za celou sézónu, a jaké výkony jsou schopni předvést a vymáčknout ze sebe.

Na těchto závoch jsme již nebyli tak výrazni jako na krajském přeboru 10 a 11 letých, co se obsazení týče, nicméně výkonností jsme předvedli, že Kometa patří mezi špičku.

 

Hned v prvním půldnu se nám podařilo nasbírat spoustu osobních rekordů, a také medailí.

Mezi medailisty patřili Adam Říháček (2x1ní, 2x2hý, 1x3tí), Oliver Hynek (6x1ní), Lukáš Gregr (2x2hý, 1x3tí), Lucie Nečasová (1x3tí)

 

Dočkali jsme se krásného Komťáckého souboje na 100m Polohový Závod (PZ), kde se o vítězství tahali Adam Říháček a Oliver Hynek.

Nakonec Zvítězil druhý zmíněný, Oliver Hynek, nicméně oba závodníci ukázali, že jsou na tyto závody výborně připravení.

 

Na závěr sobotního půldne byla připravena štafeta 4×50 Polihový způsob MIX, kde jsme postalivili dvě štafety.

Na 8 mém místě skončila štafeta KOMETA BRNO B ve složení Šimon Winter, Nikola Švandová, Lucie Nečasová a Lukáš Gregr v čase 2:52,25, vítězství si připsala štafeta KOMETA BRNO A ve složení Adam Říháček, Nela Faronová, Natálie Křepelková a Oliver Hynek.

V mixové štafeté jsme mohli vidět velice zajímavý závod, kde na třetím úseku, proti Natálii Křepelkové plaval Aleš Huňa a vytvoříl Zlínské štafetě obrovský náskok, u kterého vypadalo, že je již rozhodnuto. Nicméně Oliver předvedl že na těchto závodech je ve výborné formě, a  také že nepřijeli jenom odplavat závody ale ukázat všechno co natrénovali, výborný finišem za 31,7 smazal náskok dohmátl jako první.

 

Druhý půlden jsme započali ve stejném duchu jako první, s dobrou náladou a připraveni podávat výkony na vysoké úrovni.

Hned na první disciplíně 100m Volný Zůsob jsme se dočkali dalších medailí, když dvojice Oliver Hynek a Lukáš Gregr, posunuli své osobní maximum a dohmátli na 1ním a 3tím místě.

Na ně navázal Adam Říháček na 50m Znak kde s přehledem vyhrál v novém osobním rekordu. Následoval 200m Polohový závod, kde se zase o vítězství prali Adam Říháček a Oliver Hynek, kteří nedali prostor nikomu jinému a až do kraulového úseku plavali společně, a svým soupeřům na prních třech způsobech uplavali. Vítězem se stal Oliver Hynek, který Adama Říháčka předčil na kraulovém úseku. Oba svým soubojem dotlačili toho druhého k pořádnému výkonu a velkému vylepšení osobního maxima.

Na 200m Volný způsob, jsme předvedli dalším dominantním výkonem, kde Oliver Hynek a Lukáš Gregr brali první a druhé místo, že jsme opravdu připraveni na vrchol sezóny a že se celý tým veze na pozitivní vlně, kde jsou všichni připraveni podávat výborné výkony.

Na závěr Nedělního půldne, se plavali štafety, Kometa byla zastoupena opět dvěmi štafetami A a B. štafeta KOMETA BRNO B (ve složení: Gregr Lukáš, Faronová Nela, Švandová Nikol a Winter Šimon) doplavala v lepším čase než který spočítala trenérská dvojice, což ukazuje jaké nasazení naši svěřenci předvedli, na krásném 5tém místě, pouhé 2 vteřiny od medaile.  KOMETA BRNO A ( ve složení: Adam Říháček, Lucie Nečasová, Natálie Křepelková a Oliver Hynek) s přehledem vyhrála a také dokázala překonat čas, který spočítali trenéři.

 

Závěrem chci poděkovat všem zúčastněným Muhammadu Atassi, Vojtovi Durajovi, Nele Faronové, Lukáši Gregrovi, Oliveru Hynkovi, Zuzce Kýrové, Nátalii Křepelkové, Lucii Nečasové, Oliveru Polákovi, Honzovi Valouškovi, Šimonovi Wintrovi, Adamu Říháčkovi, Nikole Švandové a Honzovi Stuchlíkovi za předvedené výkony a zvládnutý víkend, a také rodičům za atmosféru.

 

Jakub Říha Vedoucí Akce