fbpx

V sobotu 15. února se uskutečnilo první kolo Světového poháru v dálkovém plavání na 10 km. Do katarského Doha se vypravila i naše dvojice plavkyň: Alena Benešová (seniorská reprezentantka, účastnice ME i MS v DP) a Lucie Zubalíková (reprezentantka juniorská a účastnice MEJ v DP).

Letos to bylo již potřetí, kdy se v hlavním městě Kataru, který je také domovem mnoha Světových pohárů FINA v plavání a Mistrovství světa v plavání FINA 2014, konaly elitní závody mužů a žen na olympijské trati 10 km.

Alena s Luckou si na olympijské trati v Perském zálivu poměřili síly s nabitou a kvalitní světovou dálkoplaveckou špičkou, kdy na startu nechyběla všechna známá jména z posledního MS i OH. Do závodu se přihlásilo celkem 135 plavců, žen i mužů z většiny všech států.

V neobvykle studené vodě, jejíž teplota dosahovalo pouze k 17 stupňům, se závod plaval povinně v neoprénech, s čímž se nejlépe vyrovnala Alena Benešová, která prakticky celý závod absolvovala v hlavním balíku v úzkém kontaktu se špičkou a lehce ztratila až v závěru po posledním zrychlení hlavních favoritek. V cíli tak byla na výborném 22. místě (1:57:46,0) se ztrátou lehce na minutu na vítěznou Leonie Beck z Německa. Lucka se během závodu z větší části prala hlavně sama se sebou a neoprenem, což pro ni byla trošku hořká premiéra na světovém kolbišti, ale snad ji to pomůže v dalším růstu. V cíli byla Lucka Zubalíková na 52. místě se ztrátou 15 minut na vítězku (2:11:44,5)