fbpx
V termínu od 21. do 23. října 2022 proběhlo první kolo Světového poháru v plavání. V hlavním městě Německa Berlíně, který hostil jediné kolo Světového poháru v Evropě, se v rámci našeho klubu zúčastnila hned šestice našich plavců – Matěj Zábojník, David Ludvík, Dominik Špaček, Radim Švarc, Marika Surová a Lucie Zubalíková.
V Berlíně se jako již tradičně sešla skvělá konkurence z celého světa, takže o zajímavou podívanou. Navzdory tomu, že se jednalo pro všechny plavce po Českém poháru v Plzni o další velké mezinárodní závody v nové sezóně, byly výkony v krátkém bazénu velice kvalitní. Všichni získali také dobré a zásadní zkušenosti v kvalitním mezinárodním závodě, který byl ozdoben i několika světovými výkony.
Nejlépe se vedlo Matějovi Zábojníkovi, který dokázal na 100 a 200 metrové distanci proniknout do finále, kde obsadili pěkné 6. místo (100 metrů prsa) a skvělé 4. místo (200 metrů prsa).
Nejlepší výsledky dalších plavců Komety v Berlíně – D. Ludvík 200 metrů znak 21. místo, M. Surová 100 metrů motýl 34. místo, D. Špaček 200 metrů prsa 22. místo, L. Zubalíková 20. místo 800 metrů volný způsob, R. Švarc 41. místo 50 metrů motýlek.