fbpx

Prázdniny i naše letní soustředění v Řečkovicích jsou již minulostí a všem plavcům dnešním dnem nezačíná pouze nový školní rok, ale také nová plavecká sezóna.

„Musím konstatovat, že všichni plavci celý týden odmakali doslova na jedničku. Překvapením pro nás trenéry byli hlavně ti nejmladší, které první velké závody teprve čekají, ale už teď během přípravy ukázali svoji houževnatost a nasazení,“ zpětně hodnotí soustředění pro nejmenší závodní plavce Komety trenér Jan Novák.

Z pohledu čísel a odplavaných metrů je výsledné hodnocení úctyhodné. Skupina starších a zdatnějších plavců byla během jednoho hodinového tréninku schopna naplavat v průměru 1 600 metrů a za celý týden naplavala 11 200 metrů. Druhá skupina mladších plavců, kteří své zkušenosti teprve sbírají, nezůstala nikterak pozadu a v jednom hodinovém tréninku naplavala v průměru 1 050 metrů, což v týdenním součtu dalo obdivuhodných 7 400 metrů.

„Myslím si, že letní soustředění nepřineslo dětem pouze fyzickou zdatnost, ale došlo také ke stmelení a vytvoření nových přátelství napříč jednotlivými závodními družstvy mladších plavců. S jistotou mohu říct, že závodnicí jsou na novou sezónu perfektně připraveni,“ spokojeně dodává trenér.