fbpx
Uplynulý víkend (25. – 26. února 2023) byl ve znamení dalšího kola Mistrovství ČR družstev. Naše čtyři týmy, které si v lednovém kole vybojovali postup do další fáze, se představili v semifinálovém kole ve Zlíně. Jako již tradičně se semifinále plavalo na dlouhém bazénu. I přes zdravotní komplikace dokázala naše A družstva mužů a žen postoupit do finálového kola do I. ligy, které se uskuteční v březnovém termínu v Pardubicích. Mužský A tým s přehledem ovládl díky 17 972 bodům moravské kolo před Ostravou a celkově i se započtením výsledků z české části postupuje z 2. místa. Ženský A tým si pojistil druhým místem za Ostravou postup také do finále první ligy a celkově si vyplaval 5. místo (16 718 bodů).
Mužský tým B také ovlivnila nemocnost, ale díky bojovnému výkonu si vyplaval celkové 6. místo v moravské části a díky 15 017 bodům postupuje do finále II. ligy MČR družstev. Ženský tým B v moravské části obsadil pěkné 11. místo bodovým součtem 13 250 bodů a nepostoupil do finále.
Gratulujeme za reprezentaci klubu a také za předvedené výkony, i když to nebylo lehké vzhledem k prvním závodům na dlouhém bazénu a také absenci tréninkových podmínek na padesátce Za Lužánkami.