fbpx

Premiéra žactva na Vysočina Cupu 2018

V sobotu 17.2. 2018 se 23 plavců z Komety Brno zúčastnilo závodů ve Žďáru nad Sázavou. Na Vysočina Cup jsme jeli s žactvem poprvé plni očekávání. Hned po ránu nás zastihly dopravní problémy, kvůli kterým jsme se nezúčastnili rozplavání.

Po uspěchaném začátku závodů se plavci rychle dostali do tempa a hned v první disciplíně začaly padat osobní rekordy. Rozplavání nahradila pořádná rozcvička před každým individuálním startem a absence rozplavání nebyla znát.

Závody byly pořadatelsky velmi zdařilé, bez diskvalifikací a s pěknými odměnami pro vítěze.

Nejvíce umístění získal Roman Hlávka, který všechny tři starty proměnil ve „stříbrné“ perníkové medaile.

V hlavní disciplíně 100m prsa zvítězil Elijah Shai Selinger 2008, který vybojoval svůj první plavecký pohár.

Ze závodů si komeťáci odvezli celkem 19 medailí (5 zlatých, 10 stříbrných a 4 bronzové), mnoho osobních rekordů a zážitků, které se nám podařilo zdokumentovat.

Horolezecká stěna v hrátkovém bazéně byla skvělou atrakcí pro všechny.

A focení pod vodou jakbysmet.

S trenérským týmem hodnotíme závody jako velmi zdařilé a plánujeme účast na těchto závodech i v dalších ročnících.

Závěrem bych chtěla poděkovat trenérskému týmu Honzovi Stuchlíkovi a Petře Hollanderové za přípravu závodníků a řidiči Jiřímu Zámkovi za bezpečnou dopravu do Ždáru a zpět do Brna.

Gratuluji všem závodníkům k osobním rekordům a chválím je za krásnou reprezentaci Komety Brno.