fbpx
Naši plavci zavítali v termínu od 15. do 17. října do Plzně, kde se konalo další kolo Českého poháru v plavání ARENA Cup. Pro české plavce byly Plzeňské sprinty klíčovým mítinkem pro plnění limitů na evropský šampionát v krátkém bazénu v Kazani.
Na bazénu na Slovanech se představila i početná výprava plavců Komety. V silném startovním poli byli naše barvy vidět v mnoha finálových rozplavbách zásluhou dobrých výkonů a mnoha osobních rekordů. Naše výprava čítala 47 plavců a získali jsme celkem 12 cenných kovů (2x zlato 🥇 4x stříbro 🥈 5x bronz 🥉). Na stupních vítězů vystoupali Filip Chrápavý, Alena Benešová, Matěj Zábojník, Radim Švarc a také naše štafetová kvarteta.
K tomu ještě Matěj Zábojník na trati 200 metrů prsa novým českým rekordem 2:06,19 splnil limit na prosincové MS v krátkém bazénu. Gratulujeme všem za předvedené výkony.