fbpx

Do tohoto družstva jsou zařazeni plavci, kteří navštěvují jiné školy, než kmenové ZŠ Arménskou a SG Botanickou, ale také zde trénují i studenti vysokých škol. Věkové složení tohoto oddílu je velmi pestré. Plavou zde plavci od 11 až do X let a jejich výkonnost je také velmi různorodá. Především z těchto důvodů je toto družstvo rozděleno na tři tréninkové skupiny. Dělením jsme dosáhli zefektivnění tréninkových podmínek pro tyto oddílové plavce, což vede ke zlepšení výkonnosti. I přes omezený počet pronajatých drah mají všichni dostatečný prostor pro kvalitní trénink. Celkový počet plavců v tomto oddíle je cca 55, což je velmi silná základna. Máme zde spoustu lidí, kteří plavou jen tak pro radost, ale také mnoho těch, kteří mají vyšší ambice.

Sportovní třídy Arménská

Sportovní středisko mládeže tvoří dva články – Sportovní třídy při ZŠ Arménská a oddílové družstvo.

Na ZŠ Arménská úspěšně fungují plavecké třídy více jak 20 let a vychovávají kvalitní plavce od 5. po 9.třídu.

Sportovky poskytují velmi dobré zázemí školy s bazénem, ale hlavně vynikající návaznost výuky s tréninkem,

při níž nedochází téměř k žádným časovým prostojům.Dále pro plavce pořádáme spoustu zajímavých soustředění – cykloturistické, kondičně-plavecké, lyžařské a plavecké mimo Brno.

Za dlouhou řádku let prošlo plaveckými třídami mnoho reprezentantů ve svých kategoriích, jako např.

Lukáš Hanák, Kryštof Krejčí, Monika Štěpánová, Jakub Tobiáš, Jakub Kočař, Matěj Vobořil, Lukáš Grábl, Ondřej Kelbl a Klára Václavíková

Oddílové družstvo 252               

 Tomáš Doubrava

doubto@seznam.cz

+420 728 286 856