fbpx

NEJLEPŠÍ SPORTOVCI ČESKÉHO SVAZ PLAVECKÝCH SPORTŮ 2017- VÝSLEDKY ANKETY

Ve středu 31. ledna hostila Občanská plovárna v Praze vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu plaveckých sportů za rok 2017.
Tradičně se vyhlašovalo v jednotlivých sekcích – bazénové plavání, dálkové plavání a zimní plavání, synchronizované plavání, skoky do vody a masters. Mezi vyhlášenými se objevilo i několik sportovců reprezentující barvy Komety Brno.
Mezi dálkovými plavci obsadil 3. místo Vít Ingeduld (svěřenec trenéra Josefa Nalezeného). Nejlepší juniorskou dálkovou plavkyní se stala Alena Benešová (trenér Josef Nalezený), která v letošní sezóně hájí již barvy Komety, ale dříve závodila za USK Praha. Mezi juniory, ale v bazénovém plavání se umístil na druhé pozici svěřenec našeho trenéra Jiřího Vlčka Filip Chrápavý (FaBr/nyní hostuje v Kometě Brno).
Součástí slavnostního večera bylo také vyhlášení Českého poháru v plavání pro rok 2017. Desetidílný seriál, který se plave na 25-ti i 50-ti metrovém bazénu, ocenil finančními prémiemi nejlepší pětici mužů a pětici žen v celkovém součtu.
Mezi ženami jsme v TOP 5 celkovém hodnocení zastoupení neměli (nejlepší z našich byla Anna Pavlíčková na 22. místě), ale mezi muži zvítězil svěřenec našeho trenéra Jiřího Vlčka Filip Chrápavý (FaBr/nyní hostuje v Kometě Brno) a hned za ním se na druhém místě umístil Marek Osina (trenér Jiří Vlček). V nejlepší desítce mezi muži najdeme ještě na 6. místě Josefa Mosera (trenér Martin Verner) a na 8. místě Dominika Špačka (trenér Jiří Vlček).