fbpx

MZ Graz Trophy 2018 V rakouském Grazu se konal tradiční mezinárodní mítink ATUS Graz Trophy 2018, který proběhl v termínu od 20. do 22. dubna. Na tomto kvalitním závodě nechyběli ani plavci našeho klubu (zástupci Olympu, SGLD) a rozhodně se neztratili, i když konkurence byla obrovská. Posuďte sami – 807 přihlášených plavců ze 102 klubů z domácího Rakouska, dále z České republiky, Chorvatska, Indie, Itálie, Izraele, Kanady, Litvy, Lucemburska, Maďarska, Malty, Německa, Rumunska, Slovenska a Švýcarska. Na startu nechyběla rakouská špička a také nechyběly reprezentační výběry některých států, kde nejvíce vyčnívala kompletní reprezentace Izraele.

Kometa Brno měla v rakouském Grazu docela kvalitní zastoupení v podobě – Josefa Mosera, Hany Marciánové, Terezy Urbanové, Ondry Švédy, Jana Bureše, Štěpána Kučery, Tomáše Masaryka, Robina Blažka, Kryštofa Krejčího, Lukáše Hanáka, Filipa Chrápavého. V rámci reprezentačního výběru starších juniorů startovaly ještě dvě naše plavkyně – Lucka Zubalíková a Marika Surová. Naši plavci se rozhodně neztratili, překonali si svá letošní maxima nebo i osobní rekordy, postoupili nejen do finále „A“ nebo „B“, ale vybojovali i některou z medailí ve svých kategoriích. Ty se udělovaly z dopoledních rozplaveb, odpolední finále bylo už záležitostí OPEN.

Nejvíce byl vidět Filip Chrápavý, který si tento závod vybral jako nominační závod na srpnové ME v dlouhém bazénu. Ve své parádní disciplíně 200 metrů prsa si nejen vyplaval limit (2:13,96), ale obsadil celkové 2. místo. Zdatně mu sekundoval ve stejném finále Štěpán Kučera. Ve finále A se objevil i Robin Blažek a to v disciplíně 50 metrů znak. Josef Moser si připsal ve své nejsilnější disciplíně 100 metrů volný způsob „bramborové“ 4. místo. Reprezentační dvojice Lucka Zubalíková a Marika Surová také zvládla velmi dobře své představení v A finále. Dobře si vedli i další plavci Komety Brno, ale je potřeba ještě zrychlit v takovéto mezinárodní konkurenci. Nutno podotknout, že pro některé z nich to byla první velká mezinárodní zkušenost.

Podrobnější výpis výsledků naleznete v sekci výsledků

Za trenérský tým z Rakouska Jiří Vlček a Martin Verner