fbpx

Muži i ženy Komety Brno míří do finále MČR družstev

V sobotním odpoledne a nedělním dopoledne (3. – 4. 3. 2018) se uskutečnila v pardubickém padesátimetrovém bazénu další fáze Mistrovství ČR v plavání družstev. Nejlepších šestnáct mužstev z prvního kola bylo rozděleno do dvou semifinálových kol, která se uskutečnila v Pardubicích a v Praze. Náš klub reprezentovalo na východě Čech jedno ženské a jedno mužské družstvo. Cílem pro mužský i ženský tým bylo vybojovat postup do finále, které se uskuteční na konci března v Ostravě. Muži Komety budou jako již každým rokem obhajovat mistrovský titul, který mají nepřežitě ve svých rukách od roku 1991! Ženy Komety se budou ve finále snažit o co nejlepší umístnění.

Brněnská mise v Pardubicích byla nakonec úspěšná, ale postup se u žen nerodil snadno. Složení ženského týmu ovlivnila nemoc dvou opor, které bohužel nakonec do Pardubic neodcestovaly, což značně zkomplikovalo situaci a i nasazení do jednotlivých disciplín. Jejich soupeřkami byla družstva z KPS Ostravy, Jihlavy, PK Zlín, SCPAP Pardubice, Krokodýlu Brno, Slavie Chomutov a AŠ Mladá Boleslav. Děvčata však zabojovala po oba dva půldny a dokázala obsadit v Pardubicích 4. místo, které jim sice automatický postup nezaručoval, ale díky součtu FINA bodů z obou semifinálových kol (Pardubice a Praha) postupují. O postup se zasloužila: Petra Sedlecká, Michaela Mikysková, Hana Marciánová, Barbora Janíčková, Lucie Zubalíková, Petra Šťastná, Anna Pavlíčková a Marika Surová.

Tým mužů si v pardubické padesátce dokráčel dominantním způsobem pro první postupovou pozici a to nejen v tomto semifinále, ale v i součtu s obou semifinálových kol je jasným favoritem na celkové vítězství. Od první disciplíny muži vedli a nenechali nikoho na pochybách, kdo v Pardubicích zvítězí. Jejich soupeři byla družstva SCPAP Pardubice, PK Nový Jičín, KPS Ostrava, Jihlava, AŠ Mladá Boleslav, Plavání České Budějovice a Slavie Chomutov. O postup se zasloužila jména jako: Josef Moser, Kryštof Krejčí, Robin Blažek, Filip Chrápavý, Marek Osina, Štěpán Kučera, Vít Ingeduld, Švéda Ondřej, Jakub Tobiáš, Matěj Vobořil a Ján Kútnik.

Finále Mistrovství ČR v plavání družstev se uskuteční za necelý měsíc v Ostravě a představí se zde nejlepší družstva z celé ČR. Muži Komety jsou jasnými favority na celkové vítězství, ale letos bude nebezpečná Bohemians Praha, ale věřme, že se podaří prodloužit tato jedinečná série. Ženy budou mít útok na medailové příčky daleko obtížnější, ale i tak nejsou zcela bez šance, pokud budou v plné sestavě.

Výpis výsledků najdete klasicky na našich stránkách pod odkazem Výsledky.

Jiří Vlček