fbpx

Moravskoslezská liga žactva 5.5.2018 Kopřivnice V sobotu 5.5. jsme s nejmladšími dětmi závodních družstev a bazénkových přípravek navštívili první kolo závodů Moravskoslezská liga žactva v Kopřivnici. Děti se na závody velmi těšily a cesta se jim zdála nekonečná. Na závody jely některé děti úplně poprvé bez doprovodu rodičů. Zvládly skvěle cestu i starty.

Po příjezdu na bazén jsme si našli rezervované místo pořadatelem a děti se nachystaly na rozplavání. Nezkušeným dětem jsme poradili, co se rozplavat a jaké obrátky si vyzkoušet. U ostřílených závodníků jsme nechali rozplavání na nich samotných, což ke konci rozplavání bylo pro některé děti signálem ke zkoušením stojek, přemetů a individuální výuky kotoulových polohových obrátek, které nebyly na pořadu dne. Každý závodník by měl vědět k čemu rozplavání slouží a jaké chování je na závodech vhodné.

Jelikož na závodech byly převážně mladší děti (ročníky 2009-2012), vodil na start děti vždy trenér. Málokdy se tak stalo, že by některý komeťák nebyl na startu a závody plynule pokračovaly bez přerušení. Rozhodčí byli na závodech velmi hodní a hlavně u motýlka občas doslova zavřeli obě oči a nechali závodníka doplavat i s prsovými kopy.

V konkurenci 120 závodníků jsme v počtu 26 dětí získali celkem 31 medailí z individuálních startů (z toho 13 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových) a zlato vybojovala rovněž štafeta chlapců Kometa Brno „A“ na 50m-25m-25m-50m volný způsob ve složení (Adam Říháček, Lukáš Baran, Albert Hynek, Oliver Hynek). Co se týče osobních rekordů, tak jejich zaplavání bylo velmi individuální. Některým dětem se dařilo více a některým méně. Celkové výsledky naleznete na stránkách kometaplavani.cz

Z věkové kategorie devítiletých zazářili Adam Říháček a Oliver Hynek, kteří všechny své individuální starty proměnily v medailové umístění a byly i členy zlaté štafety.

Z věkové kategorie osmiletých vynikla Ema Zatloukalová, která vybojovala dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a jednu doslova bramborovou, protože za každé 4. místo děti dostávali na krk místo medaile bramboru.

Z věkové kategorie sedmiletých zazářili především Albert Hynek (3x zlato, 1x stříbro) a Simona Václavíková (3x zlato, 1x bronz). Velkým překvapením byly děti z přípravných bazénků Armenská: Eduard Mareček (1x stříbro, 1x bronz), Martin Sponer (1x stříbro) a Holzova: Lukáš Baran (1x bronz), kteří netrénují ještě tak často a už se jim na závodech podařilo vybojovat medailová umístění.

Ačkoliv jsme v kategorii šestiletých měli pouze jednoho zástupce, bylo na co koukat. Jakub Dufek (ročník 2012) se s námi zúčastnil závodů poprvé a rovnou si vyplavat 3 zlaté medaile a jednu stříbrnou.

Závěrem bych chtěla poděkovat panu řidiči za bezpečnou dopravu do Kopřivnice a zpět, panu Dufkovi za vodění dětí k pomocnému startérovi, Standovi Winklerovi a Petře Hollanderové za přípravu závodníků na Kraví hoře a v Kohoutovicích a všem trenérům bazénků za přípravu dětí na závody. Chválím většinu dětí, které k závodům přistupovaly zodpovědně (před startem se rozcvičily, byly na svém startu koncentrované a snažily se) a na cestě zpět pomohly bez řečí uklidit autobus.

Doufám, že v listopadovém kole Moravskoslezské ligy v Brně bude hojnější účast a přibude zodpovědných závodníků.

http://kometaplavanifoto.rajce.idnes.cz/2018.05.05_MS_liga_Koprivnice/

Michaela Sychrová